LKL finalo serijoje kauniečiams pavyko nutraukti Panevėžio arenos prakeiksmą | Kas vyksta Kaune

LKL finalo serijoje kauniečiams pavyko nutraukti Panevėžio arenos prakeiksmą

Asociatyvi / DELFI nuotr.

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato finalo serija grįžta į Panevėžį. Antradienį Kauno „Žalgirio“ komanda susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkais. Po sėkmingų šeštadienio varžybų pozityvo ir tikėjimo komandos jėgomis pasikrovę kauniečiai pagaliau įveikė prakeiksmą ir po įtempto mačo palaužė panevėžiečius rezultatu 72:59.

Rungtynių pradžioje užtikrinčiau jautėsi šeimininkai, į kurių aštuonis taškus įsiterpė tik tolimą bombą smeigęs Kevinas Pangosas – 3:8. Prie baudų metimų linijos stojo agresyviai rungtyniavęs Edgaras Ulanovas, iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo Antanas Kavaliauskas, o deficitą iki 10:13 mažino pirmu prisilietimu pasižymėjęs Lukas Lekavičius. Rezultatyviai į žaidimą įsiliejo šešis taškus paeiliui svečiams rinkęs Brockas Motumas, švariai gynyboje darbavosi Augsto Lima, tačiau pavydėtinai iš toli šaudę varžovai perimti iniciatyvos kauniečiams neleido ir pirmą kėlinį laimėjo rezultatu 17:23.

Antrajame kėlinyje puikiai puolimui dirigavo L.Lekavičius: po jo perdavimų tritaškiu savo pasirodymą pradėjo Artūras Milaknis, o penkis taškus be atsako rinkę P.Jankūnas ir B.Motumas rėžė atsilikimą iki 25:27. Sudėtingą prasiveržimą tiksliai užbaigė E.Ulanovas, tačiau po pasitarimo „Lietkabelio“ komanda vėl perėmė žaidimą į savo rankas – 27:34. Su tuo nesitaikstė laiku ir vietoje atsiradęs A.Lima bei tolimu dūriu antrą varžovų minutės pertraukėlę provokavęs A.Milaknis – 32:34. Prieš pat didžiąją pertrauką Lietuvos čempionai galų gale persvėrė svarstykles savo pusėn, kuomet du tritaškius įsūdė lyderio vaidmens ėmęsis L.Lekavičius, baudas realizavo A.Kavaliauskas, o bloku iš nugaros pirmą rungtynių pusę uždarė A.Lima – 40:37.

Trečiasis kėlinys startavo penkiais Panevėžio komandos taškais, į kuriuos atsakė rezultatą išlyginęs P.Jankūnas – 42:42. Tuomet tritaškį smeigė L.Lekavičius, netrukus Lukas asistavo pražangos nesustabdytam P.Jankūnui, o naują rekordinės persvaros ribą brėžė iš toli pataikęs B.Motumas – 51:44. Ketvirčiui įsibėgėjus žalgiriečiai vis tvirčiau parėmė kontrolę į savo rankas: triuškinančiu dėjimu netaiklų komandos draugo metimą įtvirtino A.Lima, spurtą iki 16:0 tęsė nuostabiai žaidęs L.Lekavičius – 58:44. Septintą L.Lekavičiaus rezultatyvų perdavimą greito išpuolio metu dvitaškiu pavertė B.Motumas, ledus tolimu šūviu pralaužė atotrūkį iki 63:48 didinęs Leo Westermannas. Susikrovus ryškiai matomą pranašumą svečiai kiek stabtelėjo, bet lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo vis dar solidžiai pirmaudami – 64:52.

Ketvirtajame kėlinyje abiejų komandų puolimas buksavo daugiau nei tris minutes, tačiau tai buvo naudinga priekyje dviženkliu taškų skirtumu buvusiems Lietuvos čempionams – 64:54. Įsivyravusią tylą nutraukė nugara brandžiai sužaidęs E.Ulanovas, varžovų ambicijas skirtumui sumenkus iki septynių taškų slopino tolimą dūrį smeigęs komandos kapitonas P.Jankūnas ir po krepšiu iki galo sukovojęs B.Motumas – 71:59. Per likusį laiką „Lietkabelis“ nepralaužė geležinės kauniečių gynybos ir pergalę išvykoje rezultatu 72:59 pasiekę žalgiriečiai atsidūrė per žingsnį nuo LKL trofėjaus.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16 (3/4 trit., 8 rez. perd.), B.Motumas 16 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), E.Ulanovas 7 (4 rez. perd.), A.Milaknis 6, A.Lima 6 (5 atk. kam., 3 blk.), K.Pangosas 4 (2 per. kam.), A.Kavaliauskas 4, L.Westermannas 3, R.Seibutis 0.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 16, M.Lukauskis 14 (4 rez. perd., 4 per. kam.), D.Lavrinovičius 9.