Jaunieji žalgiriečiai Stambule nusileido šeimininkams | Kas vyksta Kaune

Jaunieji žalgiriečiai Stambule nusileido šeimininkams

Asociatyvi

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai Eurolygos jaunių finalinio etapo starte nurijo karčią piliulę. Savojo žaidimo neatradę kauniečiai rezultatu 60:72 (18:18, 20:18, 12:21, 10:15) nusileido turnyro šeimininkams Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkams. Penktadienį 13 val. Lietuvos laiku Tomo Masiulio auklėtinių lauks mūšis su pergalingai startavusiais Belgrado „Mega Bemax“ bendraamžiais.

Ketvirtadienio rungtynes galingu pareiškimu pradėjo turnyro šeimininkai, į kurių 14 taškų įsiterpė tik Marius Valinskas – 4:14. Situacija gerėjo antrą kauniečių tritaškį tiksliai paleidus Vitalijui Koziui bei po krepšiu naudingumo balus rinkus Erikui Venskui – 9:16. Ketvirčio pabaigoje įsižaidę „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai visiškai likvidavo vienu metu turėtą dviženklį deficitą, kuomet baudos aikštelėje karaliavo E.Venskus, keturis taškus pridėjo Rokas Jokubaitis, o gana netikėtą ginklą išsitraukė tolimą bombą iš krašto smeigęs Giedrius Bergaudas – 18:18.

Antrasis kėlinys ir vėl startavo varžovų atsaku, po kurio pastarieji pirmavo rezultatu 18:23. Su tuo nesitaikstė lyderio vaidmens ėmęsis Lukas Uleckas, šeštąjį savo tašką rinko E.Venskus – 25:28. Artėjant didžiajai pertraukai taškų kraitį atsidarė komandos kapitonas Grantas Vasiliauskas, o netrukus tritaškiu pusiausvyrą atstatė Martynas Arlauskas – 30:30. Per likusį pirmos rungtynių dalies laiką žalgiriečiams persverti rezultatą leido komandos labui puikiai žaidęs V.Kozys ir dvitaškius realizavę G.Vasiliauskas ir R.Jokubaitis – 38:36.

Po didžiosios pertraukos vėl geriau atrodė „Fenerbahce“ krepšininkai, kuriems atsakyti pavyko tik greitą išpuolį dėjimu užbaigusiam L.Uleckui – 40:45. Tuomet dvigubo dublio link artėjusio E.Venskaus ir R.Jokubaičio pastangomis žalgiriečiai dar kartą lygino rezultatą bei rungtynės prasidėjo nuo pradinio taško – 47:47. Tiesa, netrukus žalgirečiams vėl teko vytis varžovus, mat atsilikimas po nedovanotų klaidų ir neatkovotų kamuolių išaugo iki 47:55. Gana chaotiškas ir nerezultatyvus žaidimas buvo itin parankus varžovams, kurie nuaidėjus trečiojo kėlinio sirenai pirmavo rezultatu 50:57.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečius iš žaidybinės duobės bandė traukti puolimo lyderiai R.Jokubaitis ir E.Venskus, bet per pusę ketvirčio ištirpo tik vienas taškas – 56:62. Trijų minučių tylą sudrumsti galėję „Žalgirio“ aštuoniolikmečių neblogi bandymai tikslo nepasiekė, o sparčiai tiksintis laikas tapo turnyro šeimininkų sąjungininku (56:64). Žalgiriečiai toliau niekaip neprisišaudė, tad prasidėjus paskutinei minutei komandas skyrė rekordinė persvara – 58:70. Ledus pralaužti pavyko individualiai sužaidus M.Arlauskui, tačiau varžovai per likusį laiką pergalės nebepaleido ir kauniečiai turnyrą pradėjo pralaimėjimu – 60:72.

„Žalgiris“: E.Venskus 13 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 10 (5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Kozys 9 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Uleckas 8, M.Arlauskas 7, G.Vasiliauskas 6, M.Valinskas 4, G.Bergaudas 3, M.Kancleris 0, V.Markovetskis 0.

„Fenerbahce“: A.Duranas 20 (8/10 dvit., 9 atk. kam.), M.Ilhanas 17 (7/8 dvit., 4 rez. perd.), M.Halavurte 8 (2 per. kam.), C.Ivedi 8, A.Bayrakas 8 (8 atk. kam.).