Audringa kova Klaipėdoje – nevaldomas aistras gesino techninėmis pražangomis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį Kauno „Žalgirio“ komanda žaidė antrąsias „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato pusfinalio serijos rungtynes. Žalgiriečiai Klaipėdoje susitiko su atkakliaisiais „Neptūno“ krepšininkais. Nors be didelio vargo klaipėdiečiai buvo palaužti žaidžiant Kaune, pajūryje sekėsi ne taip gerai – po įtemptos kovos „Žalgiris“ buvo priverstas nusileisti „Neptūnui“ rezultatu 70:73.

Per pirmas keturias minutes žalgiriečiai niekaip nepralaužė aktyvios šeimininkų gynybos ir atsiliko rezultatu 1:6. Statiškas Lietuvos čempionų žaidimas tęsėsi dar vieną minutę, kol galų gale ledus pralaužė Antanas Kavaliauskas ir tolimu šūviu iš krašto deficitą nuo 1:11 iki 6:11 nurėžęs Kevinas Pangosas. Dar kartą pasižymėjo A.Kavaliauskas, kovingumo ir ramybės baudos aikštelėje įnešė nuo suolo pakilęs Robertas Javtokas, o taikliais baudų metimais pirmą ketvirtį uždarė Lukas Lekavičius – 14:21.

Antrajame kėlinyje prabilo „Žalgirio“ snaiperiai: po Artūro Milaknio ir L.Lekavičiaus tritaškių distancija mažėjo iki 20:24. Tiesa, geru darbu abejose aikštės pusėse pasižymėję klaipėdiečiai ilgai džiūgauti svečiams neleido ir netrukus susikrovė rekordinę persvarą (21:32). Darbo ėmėsi iki pabaigos sėkmingai krepšio link prasiveržęs Leo Westermannas, nuostabų K.Pangoso perdavimą dvitaškiu įtvirtino Brockas Motumas, tačiau atsilikimas išliko tarsi įbestas – 25:37. Situaciją iš „mirties taško“ išjudino prie baudų metimų linijos stoję A.Milaknis ir L.Lekavičius bei galingai po krepšiu sužaidęs A.Lima – 31:37. Iš vidutinio nuotolio taikiklį susiderino komandos kapitonas Paulius Jankūnas (33:39), bet tritaškiu per rankas pirmoje rungtynių dalyje tašką padėjo skirtumą iki 33:42 padidinęs Arnas Butkevičius.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dar vienu klaipėdiečių tritaškiu (33:45), po kurio išsijudino visa Lietuvos čempionų komanda. Rimčiausią svečių šturmą reidu inicijavo L.Westermannas, baudos aikštelėje karaliavo A.Lima, iš tolimos distancijos įsimėtė K.Pangosas, o spurtą iki 10:0 tęsė laiku ir vietoje atsiradęs P.Jankūnas – 43:45. Tuomet užvirė tikra vyriška kova, komandos pasidalino techninėmis pražangomis, tačiau emocijų pliūpsnis į naudą išėjo tik tritaškiais prapliupusiems „Neptūno“ krepšininkams – 45:53. Aistras nuraminti ėmėsi minutės pertraukėlės paprašęs Šarūnas Jasikevičius, po kurios prie baudų metimų linijos apsistojo kauniečių aukštaūgiai, tačiau vien baudų metimų prieš ant bangos žaidusius varžovus buvo per maža – 49:60.

Lemiamą rungtynių atkarpą taikliomis baudomis atidarė P.Jankūnas, o svarbiu metu prabilo tritaškiais atsilikimą iki 57:62 nurėžę Edgaras Ulanovas ir L.Lekavičius. Netrukus antrą šeimininkų minutės pertraukėlę degino nuo komandos draugų neatsilikęs L.Westermannas (60:62), bet po jos savo žodį tarė ir kiek saugiau atsiplėšę uostamiesčio krepšininkai – 62:67. Jau devintą L.Westermanno rezultatyvų perdavimą puikiai išnaudojo P.Jankūnas, o rungtynes ištikęs trijų minučių štilis buvo itin parankus pirmaujantiems varžovams (64:67). Tylą nutraukė lyderio vaidmens ėmęsis komandos kapitonas P.Jankūnas (66:67), tačiau jau kitos atakos metu krito distanciją iki 66:70 auginęs trečiasis A.Butkevičiaus tritaškis. Artėjant paskutinei rungtynių minutei šaltakraujiškai baudas sumetė E.Ulanovas, greito išpuolio metu rezultatą lyginti galėjo K.Pangosas, bet tuo nepasinaudojus, baudos metimu skirtumą didino Jerai Grantas – 68:72. Įpūsti intrigos galėjusios Lietuvos čempionų atakos nesusiklostė, tad pergalę rezultatu 70:73 pasiekę klaipėdiečiai išlygino serijos rezultatą – 1:1.

„Žalgiris“: K.Pangosas 12, P.Jankūnas 12 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 10, L.Westermannas 7 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), E.Ulanovas 7, A.Kavaliauskas 6, B.Motumas 5, A.Milaknis 5, A.Lima 4, R.Javtokas 2, R.Seibutis 0.

„Neptūnas“: A.Butkevičius 15 (3/4 trit., 5 atk. kam.), M.Mažeika 13 (4/4 dvit.), D.Ewingas 12, C.Loftonas 11 (6 atk. kam., 4 per. kam.), M.Girdžiūnas 11.