Užtikrintas žygis į pusfinalį – dzūkai prieš žalgiriečius krito trečią kartą | Kas vyksta Kaune

Užtikrintas žygis į pusfinalį – dzūkai prieš žalgiriečius krito trečią kartą

DELFI nuotr.

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ komanda žaidė trečiąsias „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato ketvirtfinalio serijos rungtynes. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkais. Rungtynės buvo ramios, suabejoti žalgiriečių sėkme neteko nei akimirkai – dzūkus jie tiesiog sutriuškino rezultatu 96:40.

Jau nuo pat pirmųjų minučių išryškėjo Lietuvos čempionų pranašumas, kuomet kamuolį į krepšį tiesiog pamušė ranką kyštelėjęs Augusto Lima, o šešis taškus paeiliui rinko Edgaras Ulanovas – 8:0. Po varžovų minutės pertraukėlės spurtą iki 10:0 tęsė greitos atakos smaigalyje atsidūręs Leo Westermannas. Netrukus tritaškį įskraidino Paulius Jankūnas, bet savo žodį tarė ir šaltą dušą gavę svečiai, tad jų atsigavimo ženklus pastebėjęs Šarūnas Jasikevičius prašė atsakomosios minutės pertraukėlės – 13:8. Pasitarimas iškart davė apčiuopiamos naudos, kadangi buvo užlopytos visos skylės gynyboje, tarsi įžaidėjas kamuolį perėmęs iki taškų jį vienas pats išlaikęs A.Lima, o ramiu veidu iš toli pataikė P.Jankūnas – 18:8. Ketvirčio pabaigoje sužibėjo nauji puolimo lyderiai: drąsiai rungtyniavo Renaldas Seibutis ir Lukas Lekavičius, nesustabdomai po krepšiu dukart sužaidė savo paslaugas siūlęs Antanas Kavaliauskas – 26:12.

Galingą pasirodymą baudos aikštelėje A.Kavaliauskas surengė ir antrojo kėlinio pradžioje, be to, po pastarojo perimto kamuolio kontrataką sėkmingai užbaigė L.Lekavičius – 30:12. Įsižaidęs R.Seibučio ir L.Lekavičiaus duetas nesiruošė sustoti bei taikliais žaibiškais metimais nustatė naują rekordinės persvaros ribą – 34:14. Tuomet krepšį triuškinančiu dėjimu drebino A.Lima, o tarsi vidurio puolėjas nugara arčiau krepšio sužaidė distanciją iki 38:17 didinęs L.Westermannas. Vos tik žengęs aikštelėn pirmais prisilietimais į rezultatyviausiųjų gretas nusitaikė 19-ąjį gimtadienį švenčiantis Isaiah Hartensteinas – 43:24. Per paskutinę minutę „Žalgirio“ pranašumas dar labiau išaugo, kuomet įspūdingą epizodą sukūrė R.Seibučio juvelyrinį perdavimą efektingu skrydžių įtvirtinęs I.Hartensteinas ir netrukus iš vidutinio nuotolio tašką pirmoje rungtynių dalyje padėjęs pats perdavimo autorius – 49:24.

Po didžiosios pertraukos skirtumą tarp komandų iki 53:24 augino L.Westermannas ir A.Lima, tačiau alytiškiai rankų nenuleido ir staigiai apkandžiojo deficitą – 53:30. Tuomet ledus pralaužė Kevinas Pangosas, perėmęs kamuolį lengvus taškus rinko E.Ulanovas, o po pramestų baudų sėkmingai reabilitavosi A.Lima – 61:30. „Dzūkijos“ žaidimas net septynias likusias kėlinio minutes buvo visiškai išjungtas, kai tuo tarpu atstumą didino tolimą bombą smeigęs Artūras Milaknis, įspūdingai savąjį krepšį apgynęs Brockas Motumas bei be klaidų krepšį toliau atakavęs I.Hartensteinas – 70:30.

Formalumų tvarkymą ketvirtajame kėlinyje pradėjo Paulius Valinskas, o štai į rezultatyviausių žaidėjų viršūnę įsiropštė tris atakas paeiliui be klaidų užbaigęs A.Kavaliauskas – 78:34. Prasiveržimais svečių gynybą draskė L.Lekavičius ir P.Valinskas, savo indėlį į artėjančią triuškinančią pergalę įnešė ir paskutinis be taškų buvęs žalgirietis B.Motumas – 89:34. Per likusį laiką tritaškį įsūdė A.Milaknis, o kelią į lygos pusfinalį nutiesė taškų kraitį papildyti spėję R.Seibutis ir B.Motumas – 96:40.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 14 (5/5 dvit., 8 atk. kam.), E.Ulanovas 11, R.Seibutis 10 (5/6 dvit., 5 rez. perd.), A.Lima 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), I.Hartensteinas 9, Lekavičius 8, B.Motumas 7 (3 per. kam.), L.Westermannas 6, P.Jankūnas 6 (3 per. kam.), A.Milaknis 6, K.Pangosas 5 (4 rez. perd.), P.Valinskas 4.

„Dzūkija“: A.Kashirovas 14 (6/10 dvit.), K.Guščikas 9, J.Kazakauskas 8.