Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo svečius iš Utenos | Kas vyksta Kaune

Asociatyvi nuotr. / DELFI nuotr.

Tęsiasi Lietuvos krepšinio lygos rungtynės – trečiadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje susitiko Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ krepšininkai. Paskutiniosios reguliariojo sezono rungtynės baigėsi rezultatu 90:76 kauniečių naudai.

Rungtynių pradžioje apmaudžias žalgiriečių klaidas taškais vertę „Juventus“ krepšininkai grėsmingai šovė į priekį – 0:7. Tiesa, čia pat beveik visą atsilikimą po Renaldo Seibučio tikslių perdavimų tritaškiais braukė Artūras Milaknis ir užtikrintai arčiau krepšio sužaidęs Antanas Kavaliauskas – 8:9. Ketvirčiui įsibėgėjus žiūrovai išvydo itin gražią Lietuvos čempionų ataką, kurią inicijavo pasiaukojančiai kamuolį iš užribio ištraukęs R.Seibutis bei netrukus Kevino Pangoso rezultatyvų perdavimą triuškinančiu dėjimu įtvirtinęs Isaiah Hartensteinas – 10:11. Išjudinti komandos puolimą ėmėsi aikštėje pasirodęs Brockas Motumas, prasiveržimą realizavo K.Pangosas, bet pirmąsias dešimt minučių rezultatu 18:25 laimėjo tritaškį su sireną įskraidinę svečiai iš Utenos.

Antrajame kėlinyje sėkmingai startavo B.Motumas, efektingu bloku išgelbėjęs komandą nuo garantuotų taškų ir toliau laikęs visą kauniečių puolimą ant savo pečių – 22:27. Tuomet į taškų rinkimą įsitraukė ir galingai baudos aikštelėje rungtyniavęs Antanas Kavaliauskas, tačiau atiduoti iniciatyvos svečiai nebuvo linkę ir provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 27:34. Pasitarimas į naudą tikrai išėjo Gyčiui Masiuliui, kuris vienas pats nurėžė deficitą iki 32:34. Per likusį laiką komandos apsikeitė po taiklų baudos metimą, tad ilsėtis žalgiriečiai keliavo atsilikdami rezultatu 33:35.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ čiupo jautį už ragų ir taškus renkantis R.Seibučiui, K.Pangosui bei I.Hartensteinui atsiplėšė 45:40. Ginklų nesudėję uteniškiai surado savyje jėgų ir atsitiesę susigrąžino išbarstytą pranašumą – 45:48. Iš duobės kapstyti komandą savo rankomis ėmėsi prabilęs Lukas Lekavičius, kuris be atsako rinko aštuonis taškus ir dar kartą nusvėrė svarstykles į kitą pusę – 53:48. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą atotrūkį iki 61:53 didino iš toli iššovę A.Milaknis su K.Pangosu ir triuškinančiai iš viršaus viena ranką įkrovęs Robertas Javtokas.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionų laivas po truputėlį tolo, kuomet tritaškį įsmeigė B.Motumas, o lankų tvirtumą tikrino tiek pats sau progą susikūręs, tiek nuostabaus L.Lekavičiaus perdavimo sulaukęs I.Hartensteinas – 69:55. Galingą šeimininkų atkarpą tęsė pavyzdingą susiklausymą tarpusavyje demonstravę I.Hartensteinas ir L.Lekavičius bei naują rekordinės persvaros ribą tritaškiu nustatęs G.Masiulis – 76:59. Likusius formalumus užtikrintai sutvarkė rezultatyviausią savo mačą LKL pirmenybėse sužaidęs G.Masiulis bei pasismaginęs I.Hartensteinas – 90:76.

„Žalgiris“: G.Masiulis 14, R.Seibutis 12 (5/6 dvit., 3 per. kam.), I.Hartensteinas 12 (6/8 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), B.Motumas 12, L.Lekavičius 10 (4 rez. perd.), K.Pangosas 9 (8 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 9 (3/6 trit.), A.Kavaliauskas 8 (7 atk. kam.), R.Javtokas 3, L.Westermannas 1 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), P.Valinskas 0.

„Juventus“: J.Diggsas 20 (4/6 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), V.Šulskis 14 (2 per. kam.), V.Vasylius 13 (6 atk. kam.).