Staigmena parolimpiniams čempionams – svajonių batai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau ketvirtą mėnesį Kaune vykstanti Akademinės kredito unijos jubiliejinė iniciatyva „20 metų – 20 gerų darbų” auga tarsi didėjanti sniego gniūžtė, turtėja gražiais sumanymais ir prasmingais gerais darbais miesto bendruomenei. Balandį keturiems parolimpiniams lengvosios atletikos sportininkams padovanota tai, be ko negali apsieiti joks geras sportininkas: profesionalūs sportiniai batai.

Sportinių batelių krikštas – Barselonoje

„Į čempionatą Barselonoje išvyksime puikiai apsiavę”, – džiaugėsi Lietuvos parolimpinės lengvosios atletikos rinktinės sportininkai Modestas Grauslys, Petras ir Povilas Krapikai ir jų lyderis, Lietuvos sporto universiteto antrakursis Edvinas Pilipčikas.
Akademinės kredito unijos (AKU) dovana akliesiems ir silpnaregiams parolimpiečiams bei juos lydinčiam vedliui – specializuoti, kiekvieno sportininko poreikiams pritaikyti startukai: čempionui M. Grausliui – skirti šuoliams į tolį, P.ir P. Krapikams bei E. Pilipčikui – tinkami bėgti ilgas distancijas sportiniai batai.
Šis AKU geras darbas – didelis džiaugsmas ne tik patiems parolimpiečiams, bet ir visai jiems padedančiai komandai: fizinio pasirengimo treneriui Lietuvos sporto universiteto dėstytojui doc. Alfonsui Buliuoliui, sporto vadybos trenerei Redai Rokienei, neįgaliųjų lengvaatlečių vedliui LSU antrakursiui E. Pilipčikui.
„Gera avalynė jiems reikalinga dideliems tarptautiniams startams. Gegužę mūsų sportininkai dalyvaus Barselonoje vyksiančiame parolimpiniame lengvosios atletikos Grand Prix Deimantinės lygos čempionate”, – šypsojosi R. Rokienė.
Parolimpiečių sporto vadybos trenerė ir vienas sportininkų – AKU nariai, tad išgirdusi apie jubiliejinę unijos iniciatyvą, R. Rokienė pasiūlė ketvirtąjį gerą šių metų darbą – ir netruko sulaukti teigiamo atsakymo.

Parolimpiečiai garsina Lietuvą

Ši šešių žmonių komanda jau 5 metus – it vienas kumštis: A. Buliuolis treniruoja neįgaliuosius lengvaatlečius, užsiima tinkamu fiziniu sportininkų rengimu, R. Rokienė rūpinasi rėmėjų, stipendijų paieška, organizuoja keliones, apgyvendinimą, derina varžybų tvarkaraščius ir atlieka aibes kitų organizacinių darbų.
Kadangi aklieji sportininkai vieni bėgti negali, jiems reikalingas lydintis asmuo. Tai – Lietuvos sporto universiteto studentas E. Pilipčikas, kuris drauge su parolimpiečiais treniruojasi penkis kartus per savaitę ir vyksta į visas varžybas.
R. Rokienė džiaugėsi Kaune, o ir visoje Lietuvoje besiplečiančia bendruomeniškumo, paramos atmosfera.
„Prieš 5 metus, dirbdama Aklųjų ir silpnaregių centre, pastebėjau tuos aklus vaikinus, kurie buvo it „uždaryti stiklainyje” ir tiesiog netvėrė savyje. Pradėjau galvoti, ką jie galėtų veikti¬ – juk jiems reikės gyventi, o ne tik laikytis aklojo lazdelės.
Žinoma, yra tokių, kuriems tiek ir užtenka – tačiau tuose vaikuose mačiau daugiau. Nedrąsiai užsukau į Lietuvos sporto universitetą, ir atradau bendramintį – puikų šiltą žmogų, trenerį A. Buliuolį”, – pradžią prisiminė trenerė.
Šiandien šio trenerio parengtas Lietuvos sporto universiteto studentas M. Grauslys – jau čempionas, garsina Lietuvos vardą. Įspūdingas aklojo sportininko šuolis į tolį įamžintas ir būsimojo Barselonos čempionato videoklipe. Kitas A. Buliuolio auklėtinis, P. Krapikas, šiemet baigė 12 klasę ir tęsia sportinę karjerą drauge su savo dvyniu broliu.

Pagalba ateina iš širdies

Išruošti akluosius ir silpnaregius sportininkus į tarptautinius renginius – toli gražu ne taip paprasta. Valstybės parama – kukli, tad sportininkai ir be jokio atlygio su jais dirbantys treneriai niekaip neišsiverstų be didžiulio nuoširdžių rėmėjų būrio. Pavieniai geradariai, įvairūs fondai ir organizacijos apmoka vaikinų pragyvenimo sportininkų bendrabutyje, išvykų į varžybas, vasaros poilsio išlaidas, brangius medicinos tyrimus ir operacijas sportinių traumų atveju.

Neseniai vaikinams padovanoti kompiuteriai su specialiu raktu, kuriuo prisijungus prie universiteto sistemos, informacija išverčiama į Brailio raštą arba į audiomedžiagą. Rėmėjai apmoka ir sportininkus lydinčio vedlio pragyvenimo išlaidas.
„Be šių puikių nuoširdžių draugų nebūtume tiek pasiekę. Manau, tiems žmonėms, kaip ir man, tai ateina iš vidaus: suvoki, kad tai, ką tu darai, yra gera, turi prasmę. Ta pilnatvė skatina eiti toliau, gyventi ir galvoti – juk pasaulis gražus, mus supa tiek daug nuoširdžių žmonių, ir jie visi drauge padaro tiek daug gerų darbų”, – kalbėjo R. Rokienė.

Unijos misija – tarnauti bendruomeniškumui

Šis balandžio mėnesio gerasis Akademinės kredito unijos darbas – tikrai ne paskutinis.
Per 20 veiklos metų Kaune klestėjimo pasiekusios AKU valdybos pirmininkas Kęstutis Kaušilas pabrėžė pagrindinį šios kredito unijos veiklos principą – bendruomeniškumą.
„Unijos narys ne tik gauna naudos, bet ir pats duoda, dalijasi, rūpinasi. Finansinis pelnas, materialinė nauda, klestėjimas – visa tai turi tarnauti bendrajam gėriui: visuomenei, miestui”, – kalbėjo pašnekovas.
Tai – ne šiaip gražūs žodžiai: Akademinės kredito unijos uždirbtas pelnas lieka Lietuvoje, įmonė moka mokesčius Kaune ir jau ne vienerius metus įvairiais gražiais darbais, atskirų AKU narių iniciatyvomis prisideda didinant miesto gerovę. Tam tradiciškai buvo skiriamas procentas nuo uždirbto pelno. O pasitinkant dviejų dešimtmečių veiklos jubiliejų, nuspręsta gerais darbais pažymėti visus metus.

Kryptingą veiklą vainikavo sėkmė

Įpareigoja ir AKU šūkis – „Lyderė dėka supratingumo”. Akademinę kredito uniją įkūrė entuziastai – Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai ir studentai. Ilgą laiką AKU teikė paslaugas tik akademinės bendruomenės nariams, vėliau jos veikla išsiplėtė.
„Tačiau ir šiandien daugiau nei pusė AKU valdybos narių yra akademinės Kauno bendruomenės atstovai. Tai mūsų unijai suteikia platesnio požiūrio, minties laisvės, galimybės lanksčiau atsižvelgti į konkrečius bendruomenės narių, atskirų žmonių poreikius. Kredito unija išlieka stipri atsvara šaltai, nelanksčiai bankų sistemai”, – pastebėjo K. Kaušilas.
Džiugina ir finansiniai AKU rodikliai. Jei veiklos pradžioje pelno buvo nulis, tai pastaraisiais metais gautas rekordinis pelnas, kuris siekia apie 250 tūkst. eurų.
„Tai rodo mūsų kryptingą veiklą, siekiant rezultato ir naudos savo nariams. Per 20 metų mes sugebėjome sugeneruoti 22 mln. eurų turto. Tai – pinigai, investicijos, suteiktos paskolos, ilgalaikis turtas”, – pasakojo AKU valdybos narys.

Tvirta atsvara bankams

Įmonė teikia verslo, būsto bei vartojimo kreditus, taupymo ir mokėjimo paslaugas.
Akademinė kredito unija išsiskiria itin lanksčia parama smulkiajam ir vidutiniam verslui, privatiems asmenims. AKU netaikomi papildomi administravimo mokesčiai, o mokėjimo paslaugų įkainiai išlieka mažesni net ir įvedus minimalių paslaugų „krepšelius”. Akademinės kredito unijos nariai užsiima švietėjiška veikla, skaito daug paskaitų jaunimui, konsultuoja gyventojus padėdami rasti tinkamiausią finansinį produktą jų poreikiams įgyvendinti.
Tad AKU išlieka šiltas, lankstus, socialiai atsakingas „miestiečių bankas”. Įmonė, kurią drąsiai galima pavadinti Kauno miesto patriote, jau planuoja artimiausių mėnesių gerus darbus ir dar ne kartą nudžiugins kauniečius širdį gerumu sušildančiomis iniciatyvomis.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Avarija Karmėlavoje - prie populiaraus restorano stoja eismas

Skaitytojas teiraujasi: ar Ąžuolynas sulaukia ne tik grėbliais apginkluotų miestiečių?

Dainavos mikrorajone liepsnojo naujai statomas pastatas

Kaune dvasininkai, ekonomistai, istorikai ir kiti ekspertai diskutuos apie moteris versle

Dėl rusiškų programų transliavimo užkliuvo Kaune veikianti televizija

Girstučio baseine varžėsi jaunieji plaukimo talentai

Skveras Kaune bus pavadintas A. Ramanausko-Vanago vardu

Paaiškėjo daugiau detalių, kaip atrodys naujoji Kauno ledo arena

Sujudimas Kauno „Akropolyje“: žmonės išprašyti į lauką

Nelaimių ruožas Garliavoje: apvirtus vilkikui, lengvojo automobilio vairuotoja - ligoninėje