„Žalgiris“ per Velykas kauniečiams padovanojo dar vieną pergalę | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ per Velykas kauniečiams padovanojo dar vieną pergalę

„Tete-a-Tete Casino“ čempionato rugtynėse Kaune Panevėžio „Lietkabelis“ (23/10) nervus „Žalgiriui“ (30/3) tampė tik vieną kėlinį. Patys perlieję žalgiriečius šaltu dušu, vėliau panevėžiečiai mesti rimtesnio iššūkio Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams nebeįstengė – „Žalgiris“ laimėjo 84:62 (19:18, 19:13, 23:16, 23:15).

Pirmosiomis minutėmis taškai kapsėjo tik į vieną sąskaitą, todėl nieko nelaukęs pasitarimą šaukė „Žalgirio“ vyr. treneris Šarūnas Jasikevičius – 0:7. Tylą žalgiriečių žaidime gražiu prasiveržimu nutraukė Kevinas Pangosas ir iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs Paulius Jankūnas – 4:7. Nugara sėkmingai sužaidė Edgaras Ulanovas, baudas sumetė P.Jankūnas, tačiau kitoje aikštės pusėje krito jau penktas tolimas svečių šūvis, tad skirtumas vėl šoktelėjo iki 8:18. Situacija gerėti pradėjo kovingumą demonstravus E.Ulanovui, kuris ne tik pasiaukojančiai ištraukė kamuolį iš užribio, bet ir pildėsi atkovotų ksamuolių grafą bei įskraidino pirmą kauniečių tritaškį – 12:18. Aukštyn kojomis rungtynių eigą vertė iš toli pataikęs Brockas Motumas ir puikiai į žaidimą įsilieję Paulius Valinskas bei Antanas Kavaliauskas, po kurio dvitaškio, šeimininkai pirmą kėlinį baigė persverdami rezultatą – 19:18.

Antrajame kėlinyje spurtą iki 13:0 nesustabdomu reidu tęsė Leo Westermannas, baudos aikštelėje su savo užduotimis sėkmingai tvarkėsi A.Kavaliauskas, B.Motumas ir nuo suolo pakilęs jaunasis žalgirietis Gytis Masiulis – 27:24. Sudrumsti nusistovėjusius vandenis prieš pat didžiąją pertrauką nusprendė užtikrintai tiek puolime, tiek gynyboje rungtyniavęs komandos kapitonas P.Jankūnas ir dvi tolimas bombas iššovęs Artūras Milaknis, bet savo atsaką vis surasdavę „Lietkabelio“ krepšininkai, ryškiau atitrūkti Lietuvos čempionams neleido – 38:31.

Po didžiosios pertraukos atstumas tarp komandų pirmą kartą išaugo iki dviženklės ribos, kuomet puikiais perdavimais E.Ulanovą ir R.Javtoką maitino jau septintą rezultatyvų perdavimą įsipaišęs K.Pangosas – 46:36. Pranašumui staigi sumenkus iki 46:41, darbo arčiau krepšio ėmėsi A.Kavaliauskas, iš skirtingų aikštės kampų iššovė Renaldas Seibutis, o grėsmingą šeimininkų bandymą atitolti užbaigė kamuolį perėmęs B.Motumas – 61:47.

Dantis rodžiusių panevėžiečių ambicijas ketvirtojo kėlinio pradžioje malšino baudos aikštelėje karaliavęs ir jau penkioliktąjį tašką rinkęs A.Kavaliauskas – 65:51. Persvarai sumažėjus iki 65:56, aštriai sužaidė A.Milaknis, o kėliniui persiritus į antrą pusę, skaudų tolimą dūrį smeigė B.Motumas – 70:56. Varžovų spustelėjimas leido K.Pangosui įsirašyti jau devintą rezultatyvų perdavimą, o tritaškiu iš krašto G.Masiulis siuntė varžovus ant bedugnės krašto – 75:56. Per likusį laiką formalumus sutvarkė sužibėję jaunieji žalgiriečiai G.Masiulis ir P.Valinskas bei rungtynes dvylikos rezultatyvių perdavimų statistika papuošęs K.Pangosas – 84:62.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 15 (7/8 dvit.), B.Motumas 12 (3 per. kam.), E.Ulanovas 11 (4 rez. perd.), G.Masiulis 9, P.Jankūnas 8, A.Milaknis 8 (2 per. kam.), P.Valinskas 7 (2 per. kam.), R.Seibutis 7, K.Pangosas 2 (12 rez. perd.), L.Westermannas 2, R.Javtokas 2 (5 atk. kam.), I.Hartensteinas 1.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 18 (6/7 trit.), D.Tarolis 10 (2 per. kam., 2 blk.), L.Williamsas 10 (5 rez. perd., 2 per. kam.).