LKL kovos: „Žalgiris“ išplėšė pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną“ | Kas vyksta Kaune

LKL kovos: „Žalgiris“ išplėšė pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną“

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda uostamiestyje atsirevanšavo varžovams už prieš pusantro mėnesio patirtą pralaimėjimą. Šeštadienį „LKL“ čempionato 32-ajame ture žalgiriečiai nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 81:77 (24:16, 17:20, 21:17, 19:24) ir į savo sąskaitą įsirašė 29-ąją pergalę.

Mačo pradžioje žalgiriečiai puikiai dalijosi kamuoliu, o rezultatyvius perdavimus taškais vertė Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas (6:6). Lukas Lekavičius įmetė po savo firminio prasiveržimo ir atliko perdavimą P.Jankūno tritaškiui, bet klaipėdiečiai iš toli pasižymėjo jau trečiąjį kartą – 11:13. Po minutės pertraukėlės varžovai jau nebesustabdė „Žalgirio“ kapitono: P.Jankūnas pataikė vieną metimą po kito ir rinko 14-ąjį savo tašką (20:13). Spurtą 11:0 kaip ir pirmąjį kėlinį sėkmingai užbaigė Augusto Lima, iš pradžių įspūdingai įkalęs kamuolį iš viršaus, o po to įmetęs su sirena – 24:16.

Antrąjį kėlinį atidarė Pauliaus Valinsko baudų metimai už „Neptūno“ nesportinę pražangą, Brockas Motumas su sprogstama jėga grūdo kamuolį į krepšį ir atliko perdavimą Isaiah Hartensteinui – 30:19. Dar vieną australo perdavimą tritaškiu pavertė Artūras Milaknis, o pats B.Motumas netrukus jau dėkojo P.Jankūnui už puikų aikštės matymą ir smeigė tritaškį, didinusį persvarą iki 38:26. Visgi „Neptūno“ komanda nepanikavo, pasinaudojo keliomis žalgiriečių klaidomis ir, nepaisydama Leo Westermanno tritaškio, prieš didžiąją pertrauką švelnino rezultatą – 41:36.

Pirmuosius taškus trečiajame ketvirtyje pelnė kamuolį pataisęs P.Jankūnas. Netrukus Roberto Javtoko perdavimą ir kitoje atakoje perimtą kamuolį 4 taškais vertė Renaldas Seibutis – 47:38. „Neptūno“ gretose pakiliai rungtyniavo Mindaugas Kačinas, tad, nepaisant L.Lekavičiaus ir P.Jankūno taškų, klaipėdiečiai priartėjo iki minimumo (51:50). Svarbiu momentu užtikrintai sužaidė A.Lima, pelnęs 4 taškus ir atlikęs perdavimus P.Jankūno ir E.Ulanovo metimams – 62:53.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui žalgiriečius iš vėžių išmušė komandai skirtos techninės pražangos. Pasinaudojęs emocijų proveržiu „Neptūnas“ spurtavo net 13:0 ir po ilgos pertraukos pervėrė rezultatą (62:63). Beveik 5 minutes trukusį taškų badą vėl nutraukė A.Lima, sumetęs baudas ir įdėjęs po idealaus L.Westermanno perdavimo – 66:63. Baudas realizavo P.Jankūnas ir E.Ulanovas, bet „Neptūnas“ neatsiliko (70:70). Tada L.Westermannas užbaigė prasiveržimą kaire ranka, o kitoje atakoje surado šaltakraujiškai tritaškį iš krašto pataikiusį E.Ulanovą – 75:70. Paskutinius 6 taškus žalgiriečiai pelnė nuo baudų metimo linijos, nuo kurios pasižymėjo rezultatyviausi mačo žaidėjai E.Ulanovas ir P.Jankūnas – 81:77.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 26 (8/10 dvit., 2/2 trit., 8/8 baud., 6 atk. kam.), E.Ulanovas 16 (4 rez. perd.), A.Lima 12 (5/6 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), B.Motumas 7 (5 atk. kam.), L.Westermannas 5 (6 rez. perd., 2 per. kam.), L.Lekavičius 4 (4 rez. perd.), R.Seibutis 4, P.Valinskas 2, I.Hartensteinas 2, R.Javtokas 0, G.Masiulis 0.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 21 (4 rez. perd.), J.Grantas 15 (5 atk. kam.), M.Kačinas 12 (6 atk. kam.), C.Loftonas 12.