LKL atomazga: kovoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ Kauno „Žalgiris“ surinko rekordinį taškų skaičių | Kas vyksta Kaune

Šį vakarą Kauno „Žalgirio“ komanda tęsė pasirodymą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate. Sekmadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. Rungtynės baigėsi rezultatu 94:70. Sėkmė nusišypsojo Kauno „Žalgirio“ komandai. Krepšininkai surinko rekordinį taškų skaičių.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis žibėjo Kevinas Pangosas, kuris vienas pats aštriais reidais draskė visą Pasvalio komandos gynybą – 5:5. Itin pastebimai savo paslaugas siūlęs Edgaras Ulanovas taškų kraitį atsidarė nuo baudų metimų linijos, taiklias baudas pridėjo ir Antanas Kavaliauskas, tačiau komandos vis dar žengė koja kojon – 12:11. Atsiplėšti Lietuvos čempionams pavyko kėlinio pabaigoje, kuomet penkis taškus paeiliui rinko Brockas Motumas, sau įprastu metimu pasižymėjo Lukas Lekavičius ir dar dvi baudas ramiai sumetė A.Kavaliauskas – 21:12.

Antrajame kėlinyje žaidimas toliau sukosi aplink B.Motumą ir A.Kavaliauską, tačiau įsimėtę svečiai rėžė atsilikimą iki 26:23 bei privertė neplanuotos minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių. B.Motumo pastebėtas tritaškį iš kampo įskraidino Renaldas Seibutis, bet ketvirčiui įpusėjus priekyje jau buvo „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai – 31:32. Su tuo nesitaikstė arčiau krepšio ledus pralaužęs Augusto Lima ir greito išpuolio smaigalyje rezultatyvaus K.Pangoso perdavimo sulaukęs Leo Westermannas – 35:32. Tiesa, iš ritmo neišmušti varžovai staigiai atsitiesė ir kauniečiai minimalų pranašumą susikūrė tik E.Ulanovo ir B.Motumo pastangų dėka – 41:40.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai daugiau nei tris minutes ieškojo kelių varžovų krepšio link, kol galų gale tolimu šūviu tylą nutraukė E.Ulanovas – 44:42. Jei pirmas tris minutes puolimas šlubavo, tai per kitas tris šeimininkai grėsmingai atitrūko, kuomet vis dažniau iniciatyvos ėmėsi Artūras Milaknis, galingai iš viršaus įkrovė A.Lima, o iš toli iššovė R.Seibutis – 56:42. Sustoti „Žalgirio“ vyrai nesiruošė ir po R.Seibučio dar vienos tolimos bombos ir E.Ulanovo bei K.Pangoso šou, prieš lemiamą ketvirtį pateikė rimtą paraišką pergalei – 69:47.

Ketvirtajame kėlinyje svečių iš Pasvalio bėdos nesibaigė, mat atstumą iki 75:47 augino aikštelėje pirmą kartą šiose rungtynėse pasirodę Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas – pirmasis vos pirmu prisilietu smeigė tritaškį, o antrasis taškų kraitį atsidarė nuo baudų metimų linijos. Įspūdingą spurtą (40:7) tęsė puikius komandos draugų perdavimus gavęs A.Kavaliauskas ir solidžiai žaidęs R.Seibutis – 81:47. Persvarai sumažėjus iki 81:56, Lietuvos čempionų puolimą į savo rankas paėmė jaunieji žalgiriečiai G.Masiulis ir P.Valinskas, kurių dėka buvo išsklaidytos visos abejonės – 86:56. Prie užtikrintos pergalės spėjo prisidėti iki tol be taškų buvęs Robertas Javtokas, o formalumus sutvarkė asmeninį rezultatyvumo rekordą LKL pirmenybėse pakartojęs G.Masiulis – 94:70.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 18 (8 atk. kam.), R.Seibutis 13 (3/3 trit., 4 per. kam.), B.Motumas 13, A.Kavaliauskas 10, G.Masiulis 9, K.Pangosas 6 (7 rez. perd.), L.Lekavičius 6 (6 rez. perd., 3 per. kam.), A.Milaknis 6 (2 per. kam.), A.Lima 5 (6 atk. kam.), P.Valinskas 4, L.Westermannas 2 (4 rez. perd., 2 per. kam.), R.Javtokas 2.

„Pieno žvaigždės“: E.Žabas 19 (6/11 dvit., 2 per. kam.), A.Agafonovas 18 (9/12 dvit., 7 atk. kam., 3 blk.), S.Babrauskas 12.