LKL: „Žalgiris“ vos per plauką įveikė Utenos „Juventus“ | Kas vyksta Kaune

LKL: „Žalgiris“ vos per plauką įveikė Utenos „Juventus“

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.

Praėjus vos kelioms dienoms po dvikovos „Eurolygoje“ Kauno krepšininkai ir vėl aikštelėje – sekmadienio popietę jiems iššūkį metė Utenos „Juventus“ žaidėjai. Šios Lietuvos krepšinio lygos rungtynės kauniečiams vos per plauką baigėsi laimingai – rezultatu 71:73.

Po kelių nesėkmingų išpuolių „Žalgirio“ taškų kraitį pravėrė nesulaikomą prasiveržimą su pražanga atlikęs Paulius Valinskas – 3:2. Drąsiai iš vidutinio nuotolio atakavo Kevinas Pangosas, savo paties netaiklų metimą pataisė Robertas Javtokas, tačiau įsimėtęs Gytis Sirutavičius smeigė jau trečią tolimą šūvį – 7:13. Iš toli prisišaudė ir žalgirietis Artūras Milaknis, bet emocijų vedami uteniškiai savo sėkmingu žaidimu prišaukė Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (12:20). Per likusį kėlinio taikliais baudų metimais atsilikimą iki 14:22 sumažino aštriai sužaidęs Renaldas Seibutis.

Iki tol trūkusios gyvybės į žaidimą įnešė tritaškius smeigę Edgaras Ulanovas bei Lukas Lekavičius, tačiau saugų pranašumą „Juventus“ pusėje išlaikė slaptu ginklu tapęs Dovis Bičkauskis – 22:29. Situaciją stabilizuoti pavyko dar vieną tolimą bombą tiksliai paleidus L.Lekavičiui, šaltakraujiškai abejose aikštės pusėse atidirbus R.Javtokui ir deficitą iki 30:31 tritaškiu nurėžus K.Pangosui. Prie prapliupusių Lietuvos čempionų snaiperių prisijungė ir A.Milaknis, bet į antrą rungtynių pusę žalgiriečiai žengė vis dar varžovų užnugaryje – 34:40.

Po didžiosios pertraukos visą šeimininkų gynybą sudraskė L.Lekavičius, o pirmą kartą šiose rungtynėse nuo suolo pakilo Brockas Motumas ir sėkmingai į žaidimą įsiliejęs Leo Westermannas – 40:41. Žaidimą į savo rankas paėmė tik trečiajame kėlinyje pasirodymą pradėję L.Westermannas ir B.Motumas, bet persverti ar bent išlyginti rezultato uteniškiai neleido – 48:50. Savalaikio K.Pangoso perdavimo arčiau krepšio sulaukė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau į lemiamą ketvirtį kauniečiai nusineš iki 50:59 išaugusį deficitą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje L.Westermanno juvelyrinius perdavimus efektingai ir rezultatyviai realizavo A.Kavaliauskas – 55:59. E.Ulanovui ir L.Lekavičiui smeigus tolimus dūrius rezultatas tapo lygus (61:61), o savo prieš tai padarytą klaidą ištaisė dar kartą pusiausvyrą atstatęs L.Lekavičius – 63:63. Po ilgos pertraukos Lietuvos čempionus į priekį išvedė lyderio vaidmens ėmęsis E.Ulanovas, kuris ne tik įskraidino tolimą šūvį, bet ir rinko du taškus su varžovo pražanga – 69:67. Svarstyklėms išsilyginus (69:69), dar kartą sužibėjo L.Westermanno ir A.Kavaliausko tandemas, o prasidėjus paskutinei minutei rezultatas vėl buvo lygus – 71:71. Rengiant vieną paskutiniųjų atakų laiku ir vietoje atsirado R.Javtokas, ėmęs kamuolį puolime ir vienu baudos metimu artinęs kauniečius pergalės link – 72:71. Šeimininkai turėjo pakankamai laiko išplėšti pergalę, tačiau ir vėl jiems sutrukdė savo patirtį gynyboje pademonstravęs R.Javtokas. Tiesa, ranka sudrebėjo prie baudų metimų linijos stojus L.Westermannui, tad likus keturioms sekundėms, uteniškiams sužibo viltis – 73:71. Laimei, „Juventus“ suregzta ataka tikslo nepasiekė ir svarbiausioms Eurolygos kovoms besiruošiantys Lietuvos čempionai išnešė sveiką kailį iš Utenos – 73:71.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 15 (3/3 dvit., 3/4 trit.), E.Ulanovas 12 (3/3 trit.), L.Westermannas 10 (4 rez. perd.), K.Pangosas 7, A.Kavaliauskas 7, A.Milaknis 6, R.Javtokas 5 (5 atk. kam., 2 blk.), P.Valinskas 3, B.Motumas 3, P.Jankūnas 3, R.Seibutis 2, I.Hartensteinas 0 (5 atk. kam., 3 blk.).

„Juventus“: J.Diggsas 18 (7/12 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), G.Sirutavičius 18 (4/5 trit.), D.Bičkauskis 13 (4 rez .perd., 6 per. kam.).