„Žalgiris“ iškovojo itin reikalingą pergalę Eurolygoje | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ iškovojo itin reikalingą pergalę Eurolygoje

Asociatyvi nuotr. /R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ vyrai ir vėl stojo į kovą dėl vietos tarp 8 geriausių „Eurolygos“ komandų. Šįkart jų priešininkais tapo Kazanės „Unics“. Po permainingų rungtynių kauniečiams pavyko išplėšti pergalę ir pabaigti rungtynes rezultatu 80:82.

Pirmasis žodį rungtynėse tarė Leo Westermanno užmestą kamuolį triuškinančiu dėjimu pavertęs Augusto Lima, arčiau krepšio sėkmingai sužaidė rezultatą persvėręs Paulius Jankūnas – 4:3. Tuomet taškai keletą minučių tiksėjo tik į vieną sąskaitą (4:9), kol dar kartą tarpusavyje sužaidė L.Westermannas ir oro karaliaus potencialą demonstravęs A.Lima – 6:9. Kamuolys vis dažniau atsidurdavo patikimose A.Limos rankose, tačiau ieškant daugiau ginklų puolime varžovai pavojingai tolo – 9:17. Ketvirčiui įsibėgėjus deficitą iki 17:19 rėžė gyvybės į žaidimą nuo suolo įnešę Brockas Motumas, Antanas Kavaliauskas ir Lukas Lekavičius. Nepastebimai žalgiriečiai jau išsiveržė į priekį, kuomet antrą tritaškį įskraidino B.Motumas, o baudų mesti stojo Edgaras Ulanovas – 22:19. Gražiai „pikenrolą“ sužaidė L.Lekavičius su A.Kavaliausku ir pirmo kėlinio sirena skelbė minimalų kauniečių pranašumą – 24:23.

Antrą kėlinį pradėjo kamuolį perėmęs L.Lekavičius ir agresyviai baudos aikštelėje rungtyniavęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 30:28. Ilgai svečių užnugaryje „Unics“ krepšininkai neužsibuvo ir sunkiai sustabdomu puolimu perėmė iniciatyvą į savo rankas (30:35). Komandos puolimą judinti ėmėsi P.Jankūnas, kuris ne tik rinko taškus, bet ir išsisukęs iš sunkios situacijos nuostabiai asistavo A.Kavaliauskui – 36:35. Tarsi amerikietiškais kalneliais vykusiose rungtynėse, atėjo eilė šeimininkų atsakui, po kurio šie vėl pastebimai atitrūko – 36:41. Prieš antrą rungtynių pusę atotrūkį iki 42:43 naikino P.Jankūnas, Artūras Milaknis ir trenerio pasitikėjimo sulaukęs Paulius Valinskas.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai pabandė rimčiau truktelėti į priekį, kuomet gražiai suvaikščiojus kamuoliui iš toli pataikė P.Jankūnas, o vagystę lengvais taškais įtvirtino L.Westermannas – 47:43. Varžovams vėl persvėrus rezultatą (47:48), apie save priminė A.Lima, tritaškį įsūdė įsižaidęs L.Westermannas – 52:48. Iš vėžių tai neišmušė „Unics“ lyderio Keitho Langfordo, individualiai dar kartą keitusio rungtynių eigą – 52:55. Ketvirčio pabaiga jau priklausė kauniečiams, kurie po A.Kavaliausko, P.Jankūno solidaus žaidimo arčiau krepšio ir tolimos Renaldo Seibučio bombos, į ketvirtą kėlinį nusinešė keturių taškų atsargą – 64:60.

Ketvirtajame kėlinyje distanciją iki 69:62 didino tritaškį smeigęs B.Motumas bei iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs L.Westermannas. Sustoti „Žalgirio“ vyrai neketino ir po L.Lekavičiaus tolimo dūrio įgijo rekordinę persvarą – 74:65. Tiesa, baltos vėliavos šeimininkai nekėlė ir, artėję iki 74:72, privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių. Po jos K.Langfordas tęsė varžovų renesansą (74:75), tačiau atsakymą surado itin svarbiu metu pasižymėję L.Lekavičius – 76:75. Rusams dar kartą persvėrus rezultatą (76:77), fantastišką bombą smeigė L.Westermannas, o gyvybiškai svarbią pergalę Lietuvos čempionams baudų metimais įtvirtino P.Jankūnas ir R.Seibutis – 82:80.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (7 atk. kam.), L.Westermannas 12, L.Lekavičius 10 (5 rez. perd., 3 per. kam.), B.Motumas 10 (3/3 trit.), A.Kavaliauskas 10, A.Lima 9 (4/5 dvit.), R.Seibutis 4, P.Valinskas 2, E.Ulanovas 2 (6 atk. kam.), A.Milaknis 2, K.Pangosas 0.

„Unics“: K.Langfordas 27 (5/9 trit.), A.Parakhouskis 15 (2 blk.), Q.Colomas 14 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), L.Williamsas 12 (6/6 dvit., 5 atk. kam.).