„Ąžuolyno bėgimas“ kvies jau penktą kartą

„Gerda Photography" nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2015 metais pirmą kartą kauniečius ir miesto svečius pasijausti tikrais profesionalais ir startuoti S. Dariaus ir S. Girėno stadione, pabėgioti Ąžuolyno parko takais bei istorinėmis Žaliakalnio gatvėmis balandį vyks jau penktą kartą.

Renginio iniciatorius ir jį organizuojančio S. Dariaus ir S. Girėno stadiono direktorius Giedrius Bielskus tikina, kad šio renginio tikslas – išjudinti kauniečius ir pakviesti šeimas sportuoti kartu pasiteisino. Su juo kalbėjomės apie renginį, kauniečių sporto įpročius ir sporto centro ateitį.

– Ar „Ąžuolyno bėgimas“ keitėsi nuo pirmojo renginio?

– Renginį suorganizavome norėdami atverti S. Dariaus ir S. Girėno stadioną visiems kauniečiams. Tad iš pagrindų renginys nesikeitė. Ir penktojo renginio startas ir finišas bus stadione. Kviečiame bėgti tiek visiškus naujokus, tiek profesionalus. Kaip visada laukia atskiros rungtys vaikams ir šeimoms.

Galimybė įžengti ir startuoti stadione palieka neišdildomą įspūdį tiek vaikams, tiek ir sukelia įvairius prisiminimus vyresniems gyventojams. Skaičiuojame, kad per keturis kartus renginyje sudalyvavo netoli 10 tūkstančių kauniečių ir miesto svečių.

Buvo žinoma ir pokyčių, prie renginio prisijungė „Savo miesto“ organizuojamos sporto mugės, kurių metu įvairūs sporto būreliai ir mokyklos gali prisistatyti, pakviesti renginio dalyvius prisijungti prie jų. Renginių metu buvo vedamos ir mitybos, sveikatingumo paskaitos. Tad per laiką plėtėmės ir toliau išlaikome mūsų tikslą – sportuojantis ir sveikas žmogus.

Renginio metu buvome sulaukę net ir vestuvių, trasą išbandė puikiai žinomos Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės. Šiuo metu renginio globėjų yra vasarą olimpiadoje debiutavęs maratonininkas Remigijus Kančys. Ankščiau renginio globėjais buvo ir olimpiečiai Austra Skujytė bei olimpietis, disko metikas Andrius Gudžius.

Šį kartą pavasarį dėmesį sutelksime į bėgimą, o rudenį, šeštojo „Ąžuolyno bėgimo“ metu dalyvių lauks gerokai išsiplėtęs sveikatingumo ir sporto miestelis.

– Kuo Jums asmeniškai labiausiai patinka šis renginys?

– Matyti stadioną ir Ąžuolyno parką pilną sportuojančių žmonių. Malonu matyti tuos pačius veidus kiekvieną renginį, matyti kaip jie renkasi vis ilgesnes distancijas. Smagu matyti ir nuolatinėmis dalyvėmis tapusias šeimas. Kaip minėjau, „Ąžuolyno bėgimas“ daugeliui gyventojų tampa pirmu startu, užkrečiančiu meile bėgimui ir sportui. Vaikai itin džiaugiasi gaunamais medaliais, diplomais. Juos, bei rėmėjų dovanas, gauna visi, pasiekę „Ąžuolyno bėgimo“ finišą.

– „Ąžuolyno bėgimas“ vyksta du kartus per metus, kokius dar projektus vykdote palaikydami sporto dvasią mieste?

– Prieš metus sudarytame „Lietuvos judrumo žemėlapyje“ nurodoma, kad Kaune yra daugiausia bent kartą per savaitę sportuojančių žmonių Lietuvoje – 42,7 proc. Manome, kad to tikrai negana. Taip pat norime suteikti galimybę kauniečiams pasiruošti ir „Ąžuolyno bėgimui“. Visgi nerekomenduojame 5 ar daugiau kilometrų bėgti prieš tai nei kiek nesportavusiam žmogui.

Tad organizuojame visus metus vykstančias nemokamas treniruotes „Judėk sveikai“. Tai didžiausias treniruočių projektas Lietuvoje. Pernai surengėme net 386 nemokamas treniruotes. Tarp jų vyksta ne tik bėgimo, bet ir bendro fizinio, pilateso treniruotės. Atskiros treniruotės vyksta vaikams. Treniruotėse laukiami tiek pradedantieji, tiek ir pažengę. Iškart po penktojo „Ąžuolyno bėgimo“ projektas plėsis į žaliąsias miesto erdves, didinsime ir treniruočių skaičių.

Du metus sausio mėnesį organizavome ir „Sporto iššūkį“. Tai kelios valandos skirtingų treniruočių su profesionaliais treneriais. Nuo jogos iki kovinių treniruočių. Šiemet susirinko pilna sporto halė norinčių dieną praleisti sportuojant. Taip padedame gyventojams atsirinkti kas jiems labiau tinka ir patinka. Esame visi skirtingi, tad norime ir skirtingų treniruočių pasiūlyti.

– Šiemet prasidės ilgai laukta S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei Kauno sporto halės rekonstrukcija. Ar tai nesutrukdys tolesnių planų, skatinti miestiečius daugiau sportuoti?

– Manome, kad rekonstrukcija prasidės jau šių metų rudenį. Bet net ir per kitus metus, kol stadionas bus tvarkomas, renginys nenutrūks. Tiesiog turėsime laikinai persikelti į šalia esančią aikštę. Tęsime ir „Judėk sveikai“ projektą. Po rekonstrukcijos turėsime ir dar daugiau galimybių pakviesti kauniečius aktyviai leisti laisvalaikį.

Penktasis „Ąžuolyno bėgimas“ vyks balandžio 23 dieną. Dalyvių tradiciškai laukia 5 km, 10 ir 15 kilometrų distancijos Ąžuolyno takais bei istorinėmis Žaliakalnio gatvėmis. Taip pat vyks vaikų bei šeimų bėgimai. Dalyvių lauks išskirtiniai medaliai bei įvairios pramogos.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

N. Venskienė JAV stojo prieš teismą: dėl susiklosčiusių aplinkybių grąžinimas į Lietuvą atidėtas

Valstybė rems mokslus užsienyje pasirinkusius talentus, bet po studijų teks grįžti į Lietuvą

STT įtarimų sulaukęs kadetų licėjaus vadovas atleistas iš pareigų

Liudininkas papasakojo apie mergaitę Draugystės parke talžiusius jaunuolius: visas mikrorajonas įbaugintas

Nustatyti mergaitę sumušę asmenys: baudžiamojon atsakomybėn traukiami nebus

Kaltinimų strėlės žinomam restoranui: oficialiai moka grašius, o svaidosi „vokeliais“

Kauno centre pastatyti automobilį bus lengviau - išbandoma nauja sistema

Žaliakalnyje – šimtamečio ąžuolo gelbėjimo operacija

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

R. Karbauskis nedeklaravo šimtatūkstantinio sandorio su „Agrokoncernu“