Kodėl jauniems geriau nežiūrėti filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

88 KOMENTARAI

 1. Justė 2018/03/24 22:47

  Kas neįtikina, tai šio straipsnio autorės lietuvių kalbos žinios… liūdna, nes dėl klaidų nebegalėjau pabaigti skaityti straipsnio.

 2. Sandra 2018/02/24 09:37

  O man labau patiko filmas. Vienas iš geresnių ką pastaruoju metu lietuviško mačiau. O ,,Serksnas, ir ,,Blinda,, iš vis nedažiūrėjau iki galo, nes buvau mačiusi pirmąjį tikrąji su Tomkumi, tai kažkokia parodija, paviršutiniškas. O Emilija mane įtraukė, aš pajutau viską, ką jutau tuomet gyvendama maža mergaitė. Nieko ten žiauriau vaiko akimis bent jau ti režimo nebuvo. Man saulė švietė, aš džiaugiausi gyvenimu, juk iš išorės pasaulis buvo kuriamas gražus, o kas vyko giliau, tai tas jautimas ir jaučiasi filme, kad viskas nebuvo gražu. Bet viesai niekas nebuvo demonstruojama, visas blogis vyko tyliai. Iš išorės- kuriamas gražus pasaulis. Kažkokio didesnio siaubo, kaip rašote, gatvėse tuomet nesijuto. Tas jausmas buvo tarp eilučių, tai būtent tą filme ir jaučiau. Visi jautė, žinojo ir śirdyse nešiojo. Atvirai nebuvo demonstruojama tai ko jums pritrūko… Būtent taip ir buvi..jei ką ir dakūrė, taigi čia ne dok. filmas. Ulvydas šaunuolis, nei sekundes mintys nuo filmo nenuklydo, mane jis įtraukė, ir pasijuokiau ir paverkiau, ne taio kaip kituose filmuose norisi išeit…

 3. Daiva Jevdokimova 2018/02/17 20:36

  Brigita Sabaliauskaite, labai pritariu.
  Pasižiūrėjau vakar. Nervinausi ir nusikramčiau lūpas. Iki galo neišturėjau.
  Baisiai slidžią temą pasirinko kūrėjai. Filmas apie GYVĄ mūsų istoriją. Tą, kuri dar kraujuoja. Ant grėblio užsilipti čia buvo ojoj kaip paprasta. Nes bemaž pusė mūsų dar puikiai prisimenam, KAIP tada buvo. Baimė. Dvigubas gyvenimas: sakai viena, skaitai ir darai kita. Kaip ir rašė Brigita Sabaliauskaitė – totalitarinis režimas NEBUVO juokingas. Ir į peržiūras neateidavo juoką keliantys pajacai-saugumiečiai. Tuomet niekam neužeidavo noras net šyptelt.
  Ką žiūrėdami filmą galvojo garbieji Kauno dramos teatro aktoriai? Ar jie neįsižeidė?? Kodėl filme aktoriai – tarsi kokio keliaujančio provincijos balaganėlio artistai, durneliai, net nesuvokiantys režisieriaus sumanymų? Ir ar buvo toks berazumis režisierius, išdidžiai it Prometėjas išdėjęs į akis saugumiečiams teisybę?
  Taip, pritariu Brigitai – buvo daug liūdniau nei filme. Nepasišvaistysi prieš saugumiečius skambiom retoriškom frazėm. Ir lapų nepaplevensi tardytojui prieš nosę. Nepaporinsi apie apsimetinėjimą. Deja. Tik filme taip gali būt.
  Todėl ir graudu baisiai.
  Nu kas daryt… ne viskas ir gyvenime, ir kine taip paprasta…

 4. bronius 2017/09/19 17:49

  Visiškai, visiškai pritariu autorei. Tai filmas-melas. Gal kūrėjai per jauni. Savo vaikams nerekomendavau žiūrėti, nes būtų nieko nesupratę ir išdurninti. Aš tenais gyvenau ir pamenu tą DVASIĄ. Pasipriešinimas apsiribojo pagėrimu geru pažįstamu su bokalais rankose. Išimtys buvo Iš tremti į Sibirą ar psichuškes, kur patys dažnai būdavo paverčiami buvusių bendraminčių įskundėjais.

 5. Kristina 2017/09/02 15:17

  Manau, dabar mes laisvi ir kiekvienas gali reikšti savo nuomonę:)
  Dauguma užsipuolė autorę, tačiau yra ir tiesos jos žodžiuose.
  Jaunimui reikia panašaus siužeto filmų, bet tikrai trūksta autentiškos aplinkos.

 6. ina 2017/09/01 23:47

  dabar daug daugiau tos baimes..netekti darbo, nepragyventi..tada viskas buvo aisku ir paprasta..

 7. Marius 2017/03/17 13:00

  Portalas eilinį kartą demonstruoja lygį!
  Pataria kokių filmų nežiūrėti. Gal parašykite straipsnį kokios muzikos neklausyti ir už ką balsuoti. Beje pastarosios temos jums geriau sekasi.

 8. Giedrė 2017/03/16 23:16

  Erika San

 9. Laura 2017/03/16 23:06

  Aš žemai lenkiuos prieš žmones, sukūrusius šį filmą. Absoliučiai viskas- aktoriai, vaidyba, dekoracijos, muzika, eilės.. Viskas buvo jautru iki širdies gelmių. Ačiū!!! Aš myliu Lietuvą ir man labai gera žinoti, kad joje tiek talentingų žmonių❤

 10. Karolis 2017/03/16 22:53

  Superinis, ta laikmeti atitinkantis filmas, kuri pirmiausiai turetu pamatyti jaunimas !!!

 11. Greta 2017/03/16 22:49

  Straipsnio neskaiciau, bet anrastei galiu papriestarauti :) esu jauna ir gimiau laisvoje Lietuvoje, bet filmas man buvo labai isimintinas, priverte susimastyti ir ivertinti laisve, kuria dabar turime…kurios taip trosko musu tevai :))

 12. Inga 2017/03/16 22:27

  Gintarė Jasiulevičienė, Aistė Valinčiūtė sako jums nederėjo žiūrėt šio filmo – per jaunos jūs ?

 13. Rasa 2017/03/16 21:46

  „Filmo kūrėjai bando apgauti sovietmečio nemačiusius jaunuolius, kad to meto Lietuvoje žmonės TURĖJO galimybę pasirinkti, kaip gyventi.

  NETURĖJO.

  Tokia yra mano tiesa.“

  Žmogus yra laisvas ir VISADA gali rinktis! Ir nesvarbu kad buvome okupuoti, dalis lietuvių viduje išliko laisvi ir jų dėka iškovojome nepriklausomybę! Tikrai labai gaila kad autorė nesuprato šio nuostabaus filmo…

 14. Diana 2017/03/16 21:42

  Filmas tikrai turi galingą emocinį užtaisą. Tikrai kuo puikiausiai primena visuotinę baimę mylėti savo Lietuvą. Tikrai primena vakarus, kai visa šeima sulaikiusi kvapą klausydavosi ,,Amerikos balsas kalba į Lietuvą“, nes niekada nežinodavai, kiek laiko galėsi klausytis laidos, kol bus paleisti trukdžiai. Taip kad pasipriešinimo okupacijai jėga tikrai egzistavo, tik ūbuvo labai atsargi ir užsislėpusi. Tikrai šį filmą jaunimui pažiūrėti reikėtų, kad suvoktų, kokia baimė buvo sukausčiusi lietuvių tautą.

 15. Urte 2017/03/16 21:36

  Pati filmo nemaciau. Bet autores ideja supratau. Ir nemanau, kad ji norejo pasakyt, jog tai niekam tikes filmas ( kaip kad visi puolantys suprato). Tiesiog anot jos patyrimu nebuvo dvasiskai pilnai atspindintis tomete realybe. Ir turbut ne mums kalbet jauniems. Kai tuo metu negyvenom. :) Del jausmu nesigincykime galbut :) bet filmas turi siandienine prasme – pakelt musu visu patriotiskuma. Suvienyt. Tai valio. Visi laimingi.

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Abiturientų šventinės šukuosenos Kaune: kas madinga šiemet ir kiek kainuoja?

Maudynių sezonas: kur patariama nekišti kojos?

Kalniečių parke apsilankiusi kaunietė: „Vaizdas kaip kiaulidėje“

Kauniečius pašiurpino vaizdas gatvėje: ieško mažamečio mamos

Papiktino dvigubi standartai: „prastesniuose“ mikrorajonuose - gerokai prastesnės ir sąlygos

Kauno rajone atidaryta nauja gamykla

Be intrigų: „Žalgiris“, įveikęs svečius iš Kėdainių, žengia į LKL pusfinalį

Studentai vėl suksis vėju: festivalį perkelia į netradicinę aplinką

Kaune pagerbtas „Poezijos pavasario“ laureatas poetas ir vertėjas A. Grybauskas

Geriausi F2 pilotai – jau Kaune: šeštadienį startuos vandens formulių čempionatas