LKL kovos: „Žalgiris“ švenčia pergalę prieš „Vytautą“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Žalgirio“ komanda iškovojo 23-iąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate. Sekmadienį Prienuose žalgiriečiai nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą 81:70 (21:18, 23:11, 15:23, 22:18).

Susitikimo pradžioje rimtai nusiteikusią varžovų gynybą tritaškiu pramušė Artūras Milaknis, septynis taškus paeiliui rinkosi rankelę iš tolėliau apšildęs bei prasiveržimu pranašumą iki 10:6 auginęs Renaldas Seibutis. Komandos kapitono Pauliaus Jankūno skersą perdavimą tolimu šūviu pavertė Kevinas Pangosas, sėkmingai po krepšiu savo paslaugas siūlė Antanas Kavaliauskas – 17:11. Atotrūkiui ištirpus iki 17:16, slalomą per visą aikštelę atliko tikru puolimo lyderiu tapęs R.Seibutis, o tašką pirmajame kėlinyje dėjo gražiai kelią krepšio link prasiskynęs Brockas Motumas – 21:18.

Antrą kėlinį, net nespėjus šeimininkams sustoti į gynybą, prasiveržimu atidarė Edgaras Ulanovas, netrukus galingai po krepšiu sužaidė Augusto Lima, o iš toli iššovus Lukui Lekavičiui, atotrūkis didėjo iki 28:18. „Vytauto“ krepšininkams stringant puolime, kitoje aikštės pusėje puikų susiklausymą tarpusavyje demonstravo vieną po kito tikslius L.Lekavičiaus perdavimus triuškinančiais dėjimais užtvirtinęs A.Lima – 34:20. Greitajame puolime B.Motumo nesustabdė ir pražanga, tolimą bombą per rankas paleido Leo Westermannas, tad pranašumas jau pasiekė naujas aukštumas – 39:22.

Pastebimai į žaidimą įsiliejo ir jaunasis Isaiah Hartensteinas, rungtynėse debiutavęs galingu „stogu“ ir kitoje atakoje pasižymėjęs po savalaikio P.Jankūno perdavimo, drąsiai krepšį iš vidutinio nuotolio atakavo apsukų nemažinęs E.Ulanovas – 43:24. Prieš didžiąją pertrauką kiek aštriau sužaidė varžovai, kurie baudų metimais mažino atsilikimą iki 44:29.

Trečiasis ketvirtis startavo tolimais A.Milaknio ir R.Seibučio šūviais – 50:31. Šeimininkams išnaudojus komandinių pražangų limitą, tuo naudojosi iki tol kitose statistikos grafose pasižymėję L.Lekavičius ir P.Jankūnas (53:34). Lietuvos čempionų atsipalaidavimą užuodę prieniškiai to nedovanojo ir, rėžę deficitą iki 53:38, privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių.

Po jos žalgiriečių žaidimas toliau nesiklijavo, tad skirtumas menko iki vienženklio – 53:44. Sunkiu komandai metu prabilo L.Westermannas, sudėtingą reidą rezultatyviai užbaigė P.Jankūnas, tačiau įsižaidę prieniškiai jau kvėpavo svečiams į nugarą – 59:52.

Ketvirtajame kėlinyje atstumui sumenkus iki 61:56, įsismarkavusius varžovus ramino iš žaidimo gijas į savo rankas perėmęs L.Westermannas, kurio perdavimus taškais vertė P.Jankūnas ir E.Ulanovas – 66:56. Netrukus pats L.Westermannas demonstravo šaltus nervus skraidindamas tolimą bombą, o kiek atsikvėpti kauniečiams leido komandos kapitono P.Jankūno dvitaškis – 71:58.

Tiesa, su tokiu scenarijumi nesutiko „Žalgirio“ mokyklos auklėtinis Regimantas Miniotas, kurio pastangomis intriga niekur nedingo – 71:61. Ramiu veidu dvitaškį su pražanga pasiėmė P.Jankūnas, o dar neseniai gyvavusią kibirkštį gesino į rezultatyviausiųjų gretas įšokęs E.Ulanovas – 79:65. Per likusį laiką stebuklų neįvyko ir paskutinius „Žalgirio“ taškus pergalingose rungtynėse rezultatu 81:70 įsirašė E.Ulanovas .

Žalgiris“: E.Ulanovas 15 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), R.Seibutis 12, P.Jankūnas 12 (2 per. kam.), L.Westermannas 10, A.Lima 8, A.Milaknis 6, K.Pangosas 4 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 4 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), B.Motumas 4, A.Kavaliauskas 4 (2 per. kam.), I.Hartensteinas 2, P.Valinskas 0.

„Vytautas“: R.Miniotas 20 (4/7 trit., 9 atk. kam.), V.Lipkevičius 13 (6 atk. kam.), D.Gvezdauskas 10.