Antroje rungtynių pusėje atsitiesęs „Žalgiris“ įveikė svečius iš Atėnų | Kas vyksta Kaune

Antroje rungtynių pusėje atsitiesęs „Žalgiris“ įveikė svečius iš Atėnų

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėl kilo į kovą Eurolygoje. Dvidešimt penktojo turo rungtynėse kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa. Nors pirmoje rungtynių pusėje niekas netikėjo, jog kauniečiai gali nugalėti svečius, antroji rungtynių pusė pateikė kitokį rezultatą – rungtynės laimėtos rezultatu 64:56.

Taškų kraitį atsidaryti kauniečiams užtruko keletą minučių, kol pagaliau tolimu šūviu ledus pralaužė Edgaras Ulanovas – 3:2. Tiesa, taikiklis ir toliau buvo nusimušęs, kai tuo tarpu svečiai žaidė vis užtikrinčiau ir laisviau bei kėlinio viduryje rimtai atitrūko – 3:11. Tylą iš „Žalgirio“ pusės nutraukė iniciatyvos nepabijojęs Leo Westermannas, po krepšiu iki galo sužaidė Brockas Motumas, bet pirmajame ketvirtyje triumfavo pavyzdinę gynybą demonstravę Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai – 9:17.

Antro kėlinio pirma pusė pernelyg daug nuo pirmojo ketvirčio nesiskyrė: puikiai organizuotą varžovų gynybą įveikti pavyko tik Artūrui Milakniui, laimei, nieko padoraus prie savojo krepšio nenuveikė ir Graikijos klubas – 11:21. Visgi, ilgai džiūgauti Lietuvos čempionai negalėjo ir, šiems stringant puolime, svečiai pavojingiau atsiplėšė – 11:25. Budint komandą ėmėsi iš toli iššovęs A.Milaknis ir fantastiškai iš viršaus viena ranka įdėjęs Edgaras Ulanovas, triukšmo bangą arenoje sprogdino deficitą iki 19:27 nurėžęs L.Westermannas. Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką geresnę atkarpą sužaidė pakilesnėmis nuotaikomis ilsėtis keliavę svečiai – 19:31.

Antra rungtynių pusė startavo išradingu A.Milaknio prasiveržimu, komandos kapitono Pauliaus Jankūno atidirbtais taškais ir geležiniais gynybos gniaužtais – 23:31. Iš jų išsilaisvinti svečiams per šešias minutes pavyko tik vieną kartą, tačiau savojo žaidimo vis dar ieškojo ir kauniečiai, tad skirtumas tarp komandų pernelyg nekito (25:33). Iš „mirties taško“ rungtynės pajudėjo gražiai krepšio link prasibrovus L.Westermannui, tolimą bombą įskraidinus Kevinui Pangosui bei efektingą dėjimą atlikus B.Motumui – 32:38. Iš vidutinio nuotolio tikslų metimą pridėjo Antanas Kavaliauskas, o prieš lemiamą mačo atkarpą skirtumas jau buvo ženkliai sumažėjęs – 34:41.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios žalgiriečiai dar labiau tirpdino atsilikimą, kuomet penkis taškus rinko B.Motumas ir tikslaus K.Pangoso perdavimo po krepšiu sulaukęs A.Kavaliauskas – 40:43. Tiksint paskutinėms atakos sekundėms tolimą bombą smeigė K.Pangosas, rezultatą lygino triukšmo lygį kėlęs B.Motumas – 45:45. Lietuvos čempionai net keletą kartų turėjo puikią progą pagaliau persverti svarstykles savo pusėn, tačiau to nepadarius skaudų tolimą dūrį smeigė Jamesas Feldeine’as – 45:48. Po minutės pertraukėlės lygiai tuo pačiu atsakė tritaškį iš krašto įskraidinęs A.Milaknis, o penkis taškus paeiliui pelnius L.Westermannui, „Žalgiris“ vos antrą kartą nuo rungtynių pradžios įsiveržė į priekį – 53:51. Emocijų bangą pagavę kauniečiai nesiruošė sustoti: tritaškį paleido A.Milakniui, du taškus su pražanga rinko P.Jankūnas, netrukus dvitaškiu nustūmęs varžovus ant bedugnės krašto – 61:54. Per likusį laiką svečiams išsigelbėti nebepavyko ir ypatingos svarbos pergalę žaliai-baltiems užtvirtino prie baudų metimų linijos stoję P.Jankūnas ir B.Motumas – 64:58.

„Žalgiris“: L.Westermannas 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), A.Milaknis 13 (3/6 trit.), P.Jankūnas 11 (8 atk. kam., 2 per. kam.), B.Motumas 11, K.Pangosas 6 (9 rez. perd.), E.Ulanovas 5, A.Kavaliauskas 4, L.Lekavičius 0, R.Seibutis 0, R.Javtokas 0, A.Lima 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 13, C.Singletonas 11 (6 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), I.Bourousis 10 (5 atk. kam.).