Seimo pirmininkas domėjosi Kauno rajono problemomis

KRS nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas, vietinės reikšmės kelių tvarkymas, sodininkų bendrijų ateitis – šias ir kitas aktualias problemas pirmadienį aptarė LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

V. Pranckietis į Seimą išrinktas Raudondvario apygardoje, todėl daugiausia laiko praleido bendraudamas su rinkėjais, o per pietus užsuko į mero kabinetą.

Kauno rajonas yra sparčiai auganti savivaldybė, todėl vaikų darželių kūrimas ir mokyklų optimizavimas vyksta nuolat. V. Makūnas pasakojo, kad ypač įtempta padėtis susidarė arti miesto esančiose gyvenvietėse: Ringauduose, Akademijoje, Mastaičiuose, Domeikavoje, Raudondvaryje.

Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje ir Ringaudų pradinėje mokykloje dėl augančio moksleivių skaičiaus ėmė trūkti erdvių. „Mokykla turėtų būti arčiau vaiko, ypač mažamečio, todėl parengėme Kačerginės mokyklos rekonstrukcijos projektą. Ringaudų pradinės sklype taip pat dar yra šiek tiek vietos, todėl būtų galima pastatyti priestatą“,- ateities planais dalijosi V. Makūnas.

Bendradarbiaudama su Aleksandro Stulginskio universitetu (ASU), Kauno rajono savivaldybė buvusiame studentų bendrabutyje, Akademijoje, įrengė vaikų darželio „Ąžuolėlis“ filialą, kuriame dvi grupes skyrė ir universiteto darbuotojų vaikams. „Būtų logiška šio pastato viršutiniuose aukštuose įrengti pradinę mokyklą – racionaliai panaudotume valstybės turtą ir išspręstume jaunoms šeimoms aktualią problemą“,- kalbėjo meras.

Dėl šio projekto jau senokai diskutuojama su ASU vadovybe bei Švietimo ir mokslo ministerija. V. Pranckietis pritarė mero idėjai ir pažadėjo turto perdavimo klausimus aptarti su ASU vadovais.

Mastaičių daugiafunkcio centro su pradine mokykla projektas parengtas dar seniau, tačiau vis dar lieka atviras finansavimo klausimas. V. Makūnas siūlo ir alternatyvą: pradinę mokyklą su darželiu statyti šalia baseino esančiame sklype. „Atnaujintume baseiną ir mokytume vaikus plaukti“, – grindė argumentais savo sumanymą meras. Tačiau ir šiuo atveju tebevyksta diskusijos dėl turto perdavimo, nes baseiną su žemės sklypu valdo Kauno kolegija.

V. Makūnas informavo Seimo pirmininką apie situaciją sparčiai augančioje Užliedžių seniūnijoje. Jis patikino, kad Ledos gatvė, kartu su lietaus nuotekų sistema, bus sutvarkyta jau šiemet. Senąjį Giraitės vaikų darželį savivaldybė ketina parduoti, o naująjį Vijūkuose – praplėsti. Planuojama rekonstruoti ir Užliedžių daugiafunkcį centrą: apšiltinti, suremontuoti, pastatyti antstatą.

V. Pranckietis pastebėjo kad daugelyje Kauno rajono vietų gyvenamuosius kvartalus semia vanduo, ypač pavasarį ir rudenį. V. Makūnas apgailestavo, kad melioracijai Lietuvoje beveik neskiriama dėmesio, o lietaus nuotekų projektams reikia milžiniškų lėšų.

Dar daugiau problemų turi sodų gyventojai. Iš viso Kauno rajone veikia net 105 sodų bendrijos, visos jos nori geresnių kelių, apšvietimo, kitų paslaugų.

V. Makūnas siūlė steigti valstybinį sodų bendrijų fondą. „Jei tik perduosime šias funkcijas savivaldybėms, bet nenumatysime finansavimo, reikalai nepajudės‘, – pastebėjo meras.

V. Pranckietis taip pat domėjosi Kulautuvos bažnyčios projektu ir Tado Ivanausko sodybos Obelynėje sutvarkymo planais.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Orai: po gaivaus savaitgalio Lietuvą pasieks per visą Europą vilnijanti karščio banga

Šeštadienio popietę - gaisras Eiguliuose

Kauno apskrityje už vairo - neblaivūs kariai ir pasipriešinimas pareigūnams

Fiksuoja skaitytojai: kai kuriems vairuotojams akiplėšiškumo netrūksta

Kauno „Žalgiryje“ rasta pamaina Augusto Limai - brazilą keičia NBA rungtyniavęs amerikietis

Joninių nakties reido atgarsiai: fiksuotas sunkus girtumas ir bandymas papirkti pareigūnus

Kauno arkivyskupijoje - istorinis įvykis Lietuvai

Joninių naktis Kaune pažymėta skaudžiais įvykiais

Vytauto Didžiojo karo muziejus: anksčiau čia atvykdavus su tautiniu kostiumu - generolas įteikdavo po rožę

Trumpiausią metų naktį kauniečiai pasitiko su roko muzika ir laužais