Kauno „Žalgiris“ namuose sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ namuose sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“

Trečiadienį „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ ketvirtfinalyje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susitiko su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Nuo pat varžybų pradžios ryškiai dominavę kauniečiai solidžią persvarą išlaikė iki pat rungtynių galo ir pateko į kitą etapą, nugalėję klaipėdiečius rezultatu 81:58.

Rungtynių pradžioje klaipėdiečių gynybą arčiau krepšio laužė Antanas Kavaliauskas ir Brockas Motumas, o puikiai veikusios gynybos vaisius nuraškė kontratakos smaigalyje atsidūręs Leo Westermannas – 8:2. Kėliniui persiritus jau į antra pusę „Neptūnas“ vis dar tebuvo sukrapštęs viso labo du taškelius, kai tuo tarpu Lietuvos čempionų kraitį pildė agresyviai žaidęs Augusto Lima – 13:2. Net ir susikrovę dviženklį pranašumą šeimininkai nestabdė ir atrodė kur kas rimčiau nusiteikę kovai: fantastiškai kamuolį iš užribio traukė pasiaukojančiai rungtyniavęs A.Lima, puikiai žaidimą skaitė Lukas Lekavičius, kurio perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė tas pats A.Lima, tritaškį smeigė atstumą iki 19:4 padidinęs B.Motumas. A.Kavaliauskas dar kartelį nesunkiai susitvarkė su varžovų gynyba, o sudėtingu prasiveržimą pirmą dešimties minučių atkarpą uždarė Artūras Milaknis – 23:11.

Antrajame kėlinyje gražiai ir, svarbiausia, rezultatyviai tarpusavyje persvarą augino A.Kavaliauskas ir Edgaras Ulanovas – 29:12. Uostamiesčio krepšininkams toliau stringant, prabilo jaunasis Isaiah Hartensteinas, sudrebinęs krepšį galingu dėjimu ir netrukus stojęs mesti baudų metimų – 32:12. Klaidinamų judesių arsenalą baudos aikštelėje demonstravo A.Lima, sėkmingą reidą pridėjo Kevinas Pangosas, tačiau atotrūkis tarp komandų jau nebedidėjo – 37:17. Nors kauniečių puolimas prieš pat didžiąją pertrauką išsibalansavo, svečiams atsilikimą per tris minutes tepavyko sumažinti keturiais taškais – 37:21.

Trečio ketvirčio pradžia nieko gero svečiams nežadėjo, mat prabilo iki tol tylėjusi žaliai-baltų toliašaudė artilerija: du tritaškius įskraidino L.Westermannas, vieną pridėjo B.Motumas, o pirmuosius savo taškus rinko L.Lekavičius – 50:27. Vis labiau pasitikintis savimi jautėsi L.Lekavičius, be klaidų krepšį iš žaidimo toliau atakavo A.Lima, bet sėkmingesnę atkarpą sužaidė ir klaipėdiečiai, tad nieko nelaukęs pasitarimą šaukė Šarūnas Jasikievičius (54:35). Per likusį kėlinio laiką varžovų trukdymų nepaisė rezultatyviai reidus užbaigę E.Ulanovas ir A.Milaknis, o prieš lemiamą mačo atkarpą intriga nenumaldomai tolo – 60:39.

Tiesa, „Neptūnas“ sudėti ginklų neketino ir dar labiau priartėję išprovokavo Š.Jasikevičiaus pertraukėlę – 60:43. Po jos į visus iki tol dar kamavusius klausimus atsakė baudas sumetęs E.Ulanovas ir penkis taškus paeiliui rinkęs R.Seibutis – 67:45. Susikrovę pergalingą pranašumą jau kur kas anksčiau, Lietuvos čempionai eksperimentavo su sudėtimi ir taupant jėgas ramiai žengė į KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finalinį ketvertą, kuris vasario 18-19 dienomis vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje. Puošmena tapo ir tai, jog prie pergalės rezultatu 81:58 prisidėjo visas „Žalgirio“ dvyliktukas, kadangi pačioje pabaigoje sužibėjo septynis taškus pelnęs Paulius Valinskas ir baudomis taškų kraitį atsidaręs Robertas Javtokas.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 11, B.Motumas 9 (5 atk. kam.), A.Lima 9 (4/4 dvit.), L.Westermannas 8 (6 rez. perd.), E.Ulanovas 8 (2 per. kam.), P.Valinskas 7 (2 per. kam.), R.Seibutis 7, L.Lekavičius 6 (6 rez. perd.), I.Hartensteinas 5 (6 atk. kam.), K.Pangosas 4 (2 per. kam.), A.Milaknis 4, R.Javtokas 3.

„Neptūnas“: M.Kačinas 15 (3/6 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), M.Girdžiūnas 14 (5 atk. kam.), A.Šikšnius 7, M.Mažeika 7 (7 atk. kam.).