Pirėjo „Olympiacos“ nutraukė pergalingą Kauno „Žalgirio“ kelią Eurolygoje | Kas vyksta Kaune

Pirėjo „Olympiacos“ nutraukė pergalingą Kauno „Žalgirio“ kelią Eurolygoje

R. Tenio nuotr.

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovoje su Pirėjo „Olympiacos“ pralaimėjo rezultatu 64:73 ir nutraukė trijų pergalių iš eilės seriją Eurolygos rungtynėse.

Žalgiriečių sąskaitoje po šių rungtynių – 9 pergalės ir 13 pralaimėjimų.

Aštriu prasiveržimu pirmuosius Lietuvos čempionų taškus Pirėjuje pelnė Artūras Milaknis, trečią progą susikūręs baudų mesti stojo Paulius Jankūnas, o dar vienu reidu varžovų gynybą sulaužė Leo Westermannas – 6:4. Akimirksniu kauniečių turėtas pranašumas virto minus trimis taškais (6:9), tačiau netrukus pusiausvyrą atstatyti pavyko iš toli iššovus Kevinui Pangosui – 9:9. Antroje kėlinio dalyje puolimą į savo rankas perėmė komandos kapitonas P.Jankūnas, pasižymėjęs po savalaikio L.Westermanno perdavimo bei puikaus metimo iš dešinės pusės – 13:14. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo po keitimo pasirodę Antanas Kavaliauskas ir Lukas Lekavičius, kuris gudriai sužaidęs lygino rezultatą pirmojo ketvirčio pabaigoje – 19:19.

Antrajame kėlinyje žaidimas sukosi aplink „Žalgirio“ aukštaūgius: dvitaškį realizavo A.Kavaliauskas, baudų stojo mesti A.Lima, tolimą bombą smeigė Brockas Motumas – 25:21. Arčiau krepšio be jokių skrupulų sužaidė ir Edgaras Ulanovas, tačiau įsimėtę varžovai sugrąžino status quo (27:27). Tai iš vėžių neišmušė nepailstančio L.Lekavičiaus, kuris vienas pats dar kartą nusvėrė svarstykles kauniečių pusėn – 31:27. Prieš pat didžiąją pertrauką „Olympiacos“ krepšininkus nubaudė kamuolį perėmęs Renaldas Seibutis (35:32), bet dar skaudesniu dūriu atsakė fantastišką tritaškį su sirena smeigęs Vassilis Spanoulis, tad komandos ilsėtis keliavo viską palikusios antrai rungtynių pusei – 35:35.

Po didžiosios pertraukos komandos toliau žengė koja kojon išvien, kuomet žalgiriečiams papildomą progą sukūrė A.Lima ir tolimą bombą įsmeigė L.Westermannas – 40:39. Iki pabaigos sukovojus dėl kamuolio tritaškį įskraidino K.Pangosas, pasinaudojęs patikima užtvara krepšio link prasiveržimą atliko atotrūkį iki 45:41 didinęs L.Westermannas. Tiesa, tuomet Graikijos čempionų tvirtovėje triukšmo lygį kėlė viską pakeitusi tolimų šūvių serija – 45:47. Rezultatą eilinį sykį buvo išlyginęs P.Jankūnas, tačiau „Olympiacos“ komanda jautėsi vis užtikrinčiau ir užtikrinčiau, tad nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius (47:52). Krepšį dėjimu po L.Lekavičiaus tikslaus perdavimo sudrebino P.Jankūnas, o tas pats L.Lekavičius įspūdingu tolimu šūviu su sirena nuo lentos uždarė kėlinuką, nurėždamas deficitą iki 54:56.

Lemiamas rungtynių ketvirtis startavo aktyviu B.Motumo ir A.Limos žaidimu, tačiau kitoje aikštės pavojingą spurtą surengė net ir sudėtingiausius metimus realizavęs Mattas Lojeski – 57:64. Didžiausią deficitą įgiję Lietuvos čempionai baltos vėliavos nekėlė ir po minutės pertraukėlės grįžo į rungtynes minant trtiaškio liniją pataikius L.Westermannui ir už nesportinę pražangą baudas sumetus E.Ulanovui – 61:64. Tiesa, čia pat svečių puolimas vėl užsikirto ir prasidėjus prieš paskutinei minutei skirtumas išaugo iki 61:68. Žalgiriečiai net ir greitajame puolime nepasinaudojo kiekybiniu pranašumu, gavo V.Spanoulio tolimą dūrį ir atsidūrė ant prarajos krašto šiose rungtynėse – 61:71. Sukurti stebuklą dar bandė tritaškį įskraidinęs A.Milaknis, bet per likusį laiką nieko pakeisti nebepavyko, tad Pirėjuje nutrūko „Žalgirio“ trijų pergalių serija Eurolygoje – 64:73.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 11 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 10 (5 atk. kam., 2 blk.), L.Westermannas 9, B.Motumas 7 (5 atk. kam.), K.Pangosas 6 (2/2 trit.), E.Ulanovas 6 (5 atk. kam.), A.Milaknis 5, A.Lima 4 (8 atk. kam., 3 blk.), A.Kavaliauskas 4, R.Seibutis 2.

„Olympiacos“: G.Printezis 17 (3/4 trit., 10 atk. kam., 2 per. kam.), M.Lojeski 12 (2 per. kam.), V.Spanoulis 11 (3/7 trit.).