Eurolyga: „Žalgiris“ namuose iškovojo dar vieną pergalę | Kas vyksta Kaune

Eurolyga: „Žalgiris“ namuose iškovojo dar vieną pergalę

Išbandymai Eurolygoje tęsiasi – ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ susitiko su Barselonos „FC Barcelona“ ekipa. Rungtynės sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje baigėsi rezultatu 89:85 kauniečių naudai.

Mačo pradžioje krepšio link prasibrovė Edgaras Ulanovas, sudvigubintos gynybos nepabūgo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, bet kitoje aikštės pusėje krito pranašumą svečiams krovę tolimi šūviai – 4:8. „Žalgirio“ tritaškių kraitį atidarė E.Ulanovas, o emocijų proveržį sukėlė galingai iš viršaus krovęs Augusto Lima – 9:10. Rezultatą buvo persvėręs lyderio vaidmens ėmęsis Leo Westermannas (13:12), tačiau netrukus svarstykles į savo pusę vėl pakreipė agresyviai rungtyniavę katalonai – 13:19. Ne ką mažiau aštriu žaidimu atsakė baudų mesti stojęs E.Ulanovas, tolimą bombą smeigė atsilikimą iki 18:19 nurėžęs Brockas Motumas. Tiesą, tuomet vėl atėjo eilė „FC Barcelonos“ taiklių metimų serijai, kuri leido šiems ketvirtį užbaigti turint vieną didžiausių atotrūkių – 18:24.

Antrajame kėlinyje deficitą mažinti nusprendė po krepšiu didesnio pasipriešinimo nesulaukę P.Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas, iš vidutinio taikliai metė Lukas Lekavičius – 24:27. Po svečių minutės pertraukėlės žaidimo gijas perėmė Artūras Milaknis, smeigęs tritaškį ir ramiai sumetęs du baudų metimus, tačiau priešininkų komandos vedliu tapo vis dar sunkiai sustabdomas Juanas Carlosas Navarro – 31:32. Tuomet prabilo „Žalgirio“ kapitonas, reikiamos energijos įnešė L.Lekavičius, o išradingu prasiveržimu rekordinį pranašumą sukūrė E.Ulanovas – 39:34. Paskutinė minutė jau priklausė svečiams, kurie prieš pat didžiąją pertrauką sumažino atsilikimą, tačiau į rūbinę pakilesnės nuotaikos keliavo žalgiriečiai – 39:38.

Pasirodymą be priekaištų antroje rungtynių dalyje tęsė net menkiausią spragą varžovų gynyboje išnaudojęs E.Ulanovas, tačiau svečiai vėl ištraukė stipriausiu ginklu tapusiu tritaškius – 41:44. Ketvirčiui įsibėgėjus itin drąsiai ir naudingai rungtyniavo L.Lekavičius, o tolimais dūriais bangas tribūnose kėlė A.Milaknis ir P.Jankūnas – 53:50. Antrą progą susikūrus pasižymėjo A.Kavaliauskas, savo taškų kraitį pildėsi rezultatyviai krepšio link nardę L.Lekavičius ir E.Ulanovas, tad prieš lemiamą kėlinuką švieslentėje degė visiškai lygūs skaičiai – 61:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo ne pačiu maloniausiu scenarijumi, tad nieko nelaukus minutės pertraukėlės teko prašyti Šarūnui Jasikevičiui – 61:66. Po pasitarimo situaciją kardinaliai pasikėitė: tritaškiai pasipylė iš A.Milaknio, tikslų L.Westermanno perdavimą dvitaškiu pavertė A.Lima, o triukšmo bangą sprogdino iš toli iššovęs L.Lekavičius – 73:70. Užaugusius sparnus Lietuvos čempionams kiek apkarpė varžovų paprašyta atsakomoji minutės pertraukėlė (73:74), tačiau tai nė kiek nebaugino komandos vedlių L.Lekavičiaus ir E.Ulanovo – 77:74. Dar tvirčiau „Žalgiris“ jautėsi tritaškį įsmeigus B.Motumui ir iki galo sėkmingai sužaidus E.Ulanovui – 82:76. Perėmęs kamuolį pranašumą iki 84:76 didino L.Westermannas, o prasidėjus paskutinei minutei vieną taiklią baudą pridėjo L.Lekavičius – 85:79. Sudėti ginklų „FC Barcelona“ neketino ir rėžusi deficitą iki 85:83 gaivino intrigą šiose rungtynėse. Tiesa, lemiamu metu žalgiriečiai atlaikė katalonų spaudimą, be klaidų sumetė baudas, ir iškovoję trečią pergalę iš eilės, dar labiau priartėjo prie atkrintamųjų atžymos – 89:85.