Kauno regionas stiprina ryšius su Pietų Moravija

krs.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pietų Moravija yra pasiryžusi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Kauno regionu. Tai patvirtino šio Čekijos Respublikos krašto delegacijos vadovai, antradienį Raudondvaryje įvykusiame susitikime su Kauno regiono merais.

Pasisemti patirties į Kauno regioną atvyko grupė Pietų Moravijos krašto tarybos narių, kuriuos labiausiai domino lietuvių patirtis sprendžiant savivaldos problemas.

Susitikime dalyvavęs Čekijos Respublikos ambasadorius Bohumilas Mazánekas ir ambasados pirmasis sekretorius Petras Vávra Raudondvaryje lankėsi jau ne pirmą kartą. Kauno rajono savivaldybė su Čekija jau keletą metų palaiko glaudžius kultūrinius ryšius.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas prisiminė 2013 metais Raudondvario pilyje pristatytą Moravijos meno kolekciją, kuri padėjo nutiesti tolesnius draugystės ryšius su Olomouco regionu. Vėlesniai metais Kauno rajono muziejuje buvo eksponuojama pasaulyje garsaus čekų grafiko Oldřicho Kulháneko darbų paroda, vyko kiti bendri renginiai.

Čekai pakvietė Kauno regiono vadovus atvykti į Moraviją ir artimiau susipažinti su šiuo kraštu. Dingstimi susitikti galėtų būti Moravijoje vyksiantis tradicinis chorų festivalis, į kurį V. Makūnas pažadėjo deleguoti kurį nors Kauno rajono kolektyvą.

Susitikimo dalyviai dalijosi mintimis ne tik apie kultūrą, bet ir apie ekonomiką, sportą, turizmą. Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys svečiams pristatė visas 8 regiono savivaldybes, jų pasiekimus ir galimybes.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė daugiausia kalbėjo apie medicininį turizmą ir kvietė čekus atvykti į sparčiai gražėjantį kurortą.

Susitikime taip pat dalyvavo Prienų rajono meras Alvydas Vaičekauskas ir Kauno regiono plėtros agentūros vadovė Lina Misiukevičienė.

Moravija turi senas, VII-IX amžių siekiančias valstybingumo tradicijas, šiandien tai – viena labiausiai klestinčių Čekijos žemių. Pietų Moravijos kraštui priklauso 673 savivaldybės, 49 miestai. Čia gyvena maždaug 1 mln. 170 tūkst. gyventojų. Pietryčiuose ir pietuose regionas ribojasi su Slovakija ir Austrija.

Moravai yra slavų etninė grupė, šnekanti įvairiais čekų kalbos dialektais. Kai kurie moravai save laiko atskira etnine grupe.

Moravijoje puikiai išvystytas kalnų turizmas, patogios dviračių ir slidinėjimo trasos, kruopščiai prižiūrimi istorijos ir gamtos paminklai. Regione gausu pilių, dvarų, muziejų, veikia daug sanatorijų.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kriminalistai ėmėsi narkotikų socialiniuose tinkluose: sulaikytas 31 žmogus

Opozicija įvertino Vyriausybės darbus: kliuvo už skurdą ir talibaniškas idėjas

„Žalgirio“ arena paruošta Eurolygos ketvirtfinaliui: per naktį ledą uždengė parketas (video)

Avarija Karmėlavoje - prie populiaraus restorano stoja eismas

Skaitytojas teiraujasi: ar Ąžuolynas sulaukia ne tik grėbliais apginkluotų miestiečių?

Dainavos mikrorajone liepsnojo naujai statomas pastatas

Kaune dvasininkai, ekonomistai, istorikai ir kiti ekspertai diskutuos apie moteris versle

Dėl rusiškų programų transliavimo užkliuvo Kaune veikianti televizija

Girstučio baseine varžėsi jaunieji plaukimo talentai

Skveras Kaune bus pavadintas A. Ramanausko-Vanago vardu