„Žalgiris“ tęsia pergales Eurolygoje: įveikta Stambulo „Daruššafaka“ | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ tęsia pergales Eurolygoje: įveikta Stambulo „Daruššafaka“

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.

Kauno krepšininkai rungtynėse išvykoje susitiko su Stambulo „Daruššafaka“ klubu. Rungtynės pasibaigė rezultatu 66:69 „Žalgirio“ naudai.

Į rezultatyviai pasibaigusią varžovų pirmąją ataką netrukus tiksliai atsakė nedidele spraga pasinaudojęs Kevinas Pangosas, o juvelyrinį Leo Westermanno perdavimą pro nugarą taškais iš po krepšio pavertė Augusto Lima – 4:2. Abejose aikštės pusėse laiku ir vietoje atsirado siautėjęs A.Lima, du tolimus šūvius smeigė L.Westermannas, tad Lietuvos čempionai gana rimtai atsiplėšė – 14:7. Likusios minutės jau priklausė šeimininkams, į kurių šturmą įsiterpė tik tolimą dvitaškį realizavęs ir pranašumą kauniečių pusėn sugražinęs Lukas Lekavičius – 16:14.

Puikiai antrą kėlinį pradėjo Artūras Milaknis, kuris suklaidinęs varžovą pasižymėjo taikliu metimu iš vidutinio nuotolio, čia pat smeigė ir tritaškį, o baudų metimus pridėjo Antanas Kavaliauskas – 23:19. „Darussafaka“ krepšininkams persvėrus rezultatą (23:24), stringantį žalgiriečių puolimą gaivino priekinės linijos žaidėjai A.Kavaliauskas ir Brockas Motumas, vėl nusvėrę svarstykles į savo pusę – 28:24. Tuomet rungtynėse prapliupo tritaškiais: du įskraidino šeimininkai, nuo jų neatsiliko ir A.Milaknis, prie baudų metimų linijos stojo pirmuosius taškus rinkęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 34:30. „Žalgirio“ gynyba toliau veikė nepriekaištingai, itin gerą susiklausymą tarpusavyje demonstravo L.Westermannas ir A.Lima, o Edgarui Ulanovui dvitaškiu uždarius ketvirtį, ilsėtis Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai keliavo turėdami vieną didžiausių persvarų – 38:31.

Po didžiosios pertraukos darbo vėl ėmėsi K.Pangosas ir A.Lima, tačiau vis laisviau puolime jautėsi ir aikštės šeimininkai – 42:38. Iki tol sėkmingai krepšio link nardęs K.Pangosas prisišaudė iš toli, agresyviai sužaidė E.Ulanovas (47:39), bet netrukus rekordinis pranašumas tirpo iki 47:44. Ledus pralaužė Renaldas Seibutis (49:44), tačiau varžovams pataikius iš toli, Š.Jasikevičiui teko sušaukti pasitarimą, mat komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis metimas – 49:47. Priartėjusių šeimininkų žalgiriečiai nepabūgo bei prieš lemiamą rungtynių atkarpą vėl kiek atsiplėšė, kuomet tolimą bombą smeigė K.Pangosas, o meistriškai arčiau krepšio sužaidė E.Ulanovas – 55:49.Ketvirtajame kėlinyje sąlygas toliau diktavo tritaškį realizavęs B.Motumas bei gynybą sudraskęs L.Lekavičius – 60:51. Distancijai pavojingai sumažėjus iki 60:55, drąsos nestokojo dar vieną slalomą atlikęs L.Lekavičius ir kapitono pareigas po krepšiu atlikęs P.Jankūnas – 64:55. Baltos vėliavos „Darussafaka“ krepšininkai nekėlė ir sparčiai tiksint laikui kilo paskutiniam šturmui (64:60). Su tuo nesitaikstė šaltakraujiškus nervus demonstravęs K.Pangosas, kurio tolimas dūris didino atotrūkį iki 67:60. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei baudų metimus realizavo P.Jankūnas (69:62), o galutinis teisėjo švilpukas fiksavo itin svarbią Lietuvos čempionų pergalę Eurolygoje rezultatu 69:66.

„Žalgiris“: K.Pangosas 14, A.Lima 11, A.Milaknis 8 (2/2 trit.), L.Lekavičius 6 (4 rez. perd.), L.Westermannas 6 (2/2 trit.), P.Jankūnas 6 (8 atk. kam.), E.Ulanovas 6, B.Motumas 5, A.Kavaliauskas 5, R.Seibutis 2.

„Darussafaka“: B.Wanamakeris 17 (8 rez. perd., 3 per. kam.), D.Bertanis 13 (3/5 trit.), W.Clyburnas 9.