Kauno „Žalgiris“ namuose lengvai įveikė Kėdainių „Nevėžį“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ namuose lengvai įveikė Kėdainių „Nevėžį“

Tarp dviejų Eurolygos mačų įsiterpusiose Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynėse Kauno „Žalgirio“ trenerių štabas galėjo naudoti plačią rotaciją. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ komandą 80:59 (22:11, 25:13, 19:15, 14:20) ir iškovojo 19-ąją pergalę per 20 LKL rungtynių.

Apsišaudyti komandoms prireikė net trijų minučių, kol galų gale ledus iš vidutinio nuotolio pralaužė Renaldas Seibutis – 2:0. Įpusėjus ketvirčiui švieslentėje toliau degė labiau futbolo rezultatą primenantys skaičiai (2:2), tačiau netrukus šią situaciją keitė dar kartą varžovų gynybą sudraskęs R.Seibutis ir kamuolį puolime nusiėmęs Augusto Lima – 7:2. Supratę, jog svečiai neturi ko pastatyti prieš A.Lima, Lietuvos čempionai vis dažniau ieškojo šio aukštaūgio baudos aikštelėje, perėmęs kamuolį du taškus su pražanga rinko atotrūkį iki 14:7 didinęs Kevinas Pangosas. Kėlinuko pabaigoje K.Pangosas smeigė ir tolimą šūvį, kuomet jį puikiai pastebėjo Paulius Valinskas, o dviženklį pranašumą sukrovė pražangos nesustabdytas Edgaras Ulanovas ir puikiai po krepšiu sužaidęs Antanas Kavaliauskas – 22:11.

A.Kavaliauskas rezultatyvų žaidimą tęsė ir antrajame kėlinyje rinkdamas net šešis taškus paeiliui iš skirtingų aikštės taškų – 28:13. Jei pačioje mačo pradžioje žalgiriečiams prireikė laiko įsibėgėti, tai dabar be problemų iš vidutinio nuotolio krepšį atakavo E.Ulanovas ir Lukas Lekavičius, didinę ne tik pataikymo procentą, bet ir atstumą tarp komandų – 36:17. Tarsi mūrinė siena abejose aikštės pusėse atstovėjo Robertas Javtokas, gražiai reidą krepšio link užbaigė Artūras Milaknis – 39:21. Prieš pat didžiąją pertrauką kauniečiams naują rekordinės persvaros atžymą brėžė šešiais taškais pirmą pusę uždaręs Brockas Motumas – 47:24.

Svečiams geriau startavus antroje rungtynių dalyje (47:28), visą kelių minučių pastarųjų triūsą braukė tritaškį su sirena įsmeigęs K.Pangosas – 50:28. Stoję prie baudų metimų linijos savo taškų sąskaitas atsidarė iki tol kitose statistinėse kategorijose lyderiavę Isaiah Hartensteinas ir P.Valinskas, užtikrintai po krepšiu sužaidė A.Lima – 58:31. Kiek užstrigusį kauniečių puolimą žadino slalomą per visą aikštelę atlikęs R.Seibutis, o tašką trečiajame kėlinyje dėjo B.Motumas – 66:39.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios aikštelėje pasirodė debiuto LKL sulaukęs aštuoniolikmetis Gytis Masiulis, o tolimą bombą iš krašto paleido pirmą kartą iš žaidimo pataikęs P.Valinskas – 69:44. Atšokusius kamuolius toliau sėkmingai rinkosi savo asmeninį rekordą pagerinęs I.Hartensteinas, aštriai sužaidė varžovų minutės pertraukėlę provokavęs L.Lekavičius – 72:44. Po jos „Nevėžio“ krepšininkai mažino deficitą iki 72:51, tačiau mačo baigtis jau mažai kam kėlė abejonių. Nors G.Masiuliui niekaip nepavyko pelnyti pirmųjų taškų vilkint pagrindinės komandos marškinėlius, bloką į statistikos protokolą jaunasis žalgirietis spėjo įsirašyti (74:51). Artėjant rungtynių pabaigai, pasižymėti pavyko ir debiutantui – visų pirma, nuo baudų metimų linijos, o galų gale ir taikliu metimu iš po krepšio, kuris ir vainikavo lengvą Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 80:59.

„Žalgiris“: K.Pangosas 11 (3 per. kam.), B.Motumas 10, A.Lima 10, R.Seibutis 9 (4/4 dvit.), E.Ulanovas 9, A.Kavaliauskas 8 (4/4 dvit.), P.Valinskas 7 (5 rez. perd.), L.Lekakvičius 6 (6 rez. perd.), G.Masiulis 4, I.Hartensteinas 3 (14 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 2 (3 per. kam.), R.Javtokas 1 (2 blk.).

„Nevėžis“: J.Love‘as 20 (7/7 dvit.), P.Petrilevičius 11 (6 atk. kam.), I.Smilijaničius 8 (6 atk. kam.).