Kauno „Žalgirio“ jaunimas – Eurolygos finalo atrankoje! | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgirio“ jaunimas – Eurolygos finalo atrankoje!

L.Žemgulio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ arenoje krepšinio mylėtojai jau antrą dieną stebi kylančių Europos krepšinio žvaigždžių kovas dėl vienintelio kelialapio į finalinį Eurolygos jaunimo turnyrą, kuris gegužės 18-21 dienomis vyks Stambule.

Jau po pirmos dienos buvo aišku, kad B grupėje lemiamas susitikimas dėl vietos atrankos finale įvyks tarp Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA jaunių, mat abi komandos nepaliko vilčių savo varžovams grupėje.

Lemiamoje akistatoje „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai galingai spurtavo prieš pat didžiąją pertrauką ir, antroje rungtynių dalyje įtvirtinę savo pranašumą, tiesiausiu keliu žengė į turnyro finalą – 83:68.

Svarbių rungtynių pradžioje užvirė dvikova tarp Igno Sargiūno ir Aleksandro Ershovo, kadangi šie du krepšininkai rinko beveik visus savo komandos taškus – 7:9. Kamuolį puolime ėmė Volodymyras Markovetskis, atlikęs vagystę ją dėjimu įtvirtino rezultatą persvėręs Martynas Arlauskas – 11:10. Nors CSKA puolimo lyderis A.Ershovas toliau buvo sunkiai sustabdomas, jo vieno pastangų pirmajame kėlinyje nepakako prieš kur kas daugiau ką pasiūlyti galėjusį Tomo Masiulio ir jo uždavinius sėkmingai vykdžiusi Vitalijaus Kozio ir Roko Jokubaičio dueto – 24:23.

Antrajame ketvirtyje itin naudingai rungtyniavo V.Kozys, tačiau į priekį truktelėjo pabėgti pabandę svečiai iš Rusijos – 28:32. Likus porai minučių iki didžiosios pertraukos varžovai dar pirmavo (33:35), o tuomet nusistovėjusią tvarką rungtynėse jaukė galingai žaidęs R.Jokubaičio ir V.Kozio tandemas, po kurių šou „Žalgiris“ į rūbinę keliavo turėdamas rekordinį pranašumą – 43:35.

Po didžiosios pertraukos CSKA aštuoniolikmečiai visomis pastangomis kibo į atlapus ir stengėsi mažinti atotrūkį, tačiau to daryti neleido prabilęs Grantas Vasiliauskas – 56:48. Prieš lemiamą kėlinuką dar labiau sustiprinti savo poziciją žalgiriečiams leido pirmuosius taškus rinkę Marius Valinskas ir Giedrius Bergaudas bei tritaškį įskraidinęs M.Arlauskas – 64:50.

Galingai po krepšiu žaidęs Erikas Venskus rėžė naują rekordinė persvaros ribą (67:50), bet atiduoti pergalės be kovos maskviečiai nebuvo linkę – 69:56. Visgi, netrukus mačo baigtis nebekėlė abejonių, kuomet iš toli pataikė Lukas Uleckas, sėkmingą pasirodymą tęsė be klaidų krepšį atakavęs R.Jokubaitis – 79:56. Nors švieslentėje degantys skaičiai rodė užtikrintą kauniečių pranašumą, rungtynėse netrūko aistrų, tad abi komandos buvo nubaustos techninėmis pražangomis, tačiau pašalinės emocijos rezultato nepakeitė ir T.Masiulio auklėtiniai be didesnio vargo žengė į turnyro finalą – 83:68.

„Žalgirio“ varžovas turnyro finale paaiškės pasibaigus paskutiniesiems A grupės susitikimams. Šeštadienį vyksiančio finalo pradžia – 16.30 val. Prieš tai, nuo 9.00 val., komandos išsiaiškins kitas turnyro vietas.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 17 (6/6 dvit., 5 atk. kam.), V.Kozys 13 (5 atk. kam.), E.Venskus 11, I.Sargiūnas 10 (5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Arlauskas 9 (3 per. kam.), G.Vasiliauskas 7 (7 atk. kam.), L.Uleckas 5 (2 per. kam.), V.Markovetskis 4 (5 atk. kam.), M.Valinskas 3, G.Bergaudas 2, M.Kancleris 2, E.Juozaitis 0.

CSKA: A.Ershovas 17, A.Khomenko 15 (2 per. kam.), D.Khaldeevas 13 (9 atk. kam., 2 blk.), K.Dotcenko 10.