Kauno „Žalgiris“ paskutiniame ketvirtyje sudorojo „Lietkabelį“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ paskutiniame ketvirtyje sudorojo „Lietkabelį“

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.

Po itin sunkių rungtynių penktadienį, kurias „Žalgiris“ ne tik pralaimėjo, bet ir įrašė į šio sezono statistiką kaip pačias nerezultatyviausias, kauniečiai išliejo Eurolygos nuoskaudas prieš varžovus iš Panevėžio. Šį kartą Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse su „Lietkabeliu“ kauniečiai įveikė svečius rezultatu 76:65.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis „Žalgirio“ sumanymas buvo aiškus – žaisti per priekinę liniją, kuri privertė greitas pražangas rinktis varžovų krepšininkus ir nerezultatyvioje pradžioje išvedė šeimininkus į priekį – 5:1. Komandos puolime nežibėjo, daugiau dėmesio skyrė darbui ginantis, o pernelyg agresyvia svečių gynyba naudojosi baudų mesti stojęs Artūras Milaknis (7:5). Būtent A.Milaknis inicijavo žalgiriečių spurtą, prie kurio netrukus prisidėjo apgaulingų judesių arsenalą po krepšiu demonstravęs Antanas Kavaliauskas ir po pastarojo tikslaus perdavimo du taškus su pražanga rinkęs Brockas Motumas – 12:5. Tiesa, labiau atsiplėšti Lietuvos čempionams nepavyko ir po nervingų bei taškais nelepinusių pirmųjų dešimties minučių, švieslentėje degė trapus lygos lyderių pranašumas – 15:11.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi komandos kapitono P.Jankūno ir Edgaro Ulanovo tandemas, po kurių taškų sekė neplanuota svečių minutės pertraukėlė – 23:16. Po jos pasižymėjo Lukas Lekavičius, komandos draugo taškus nugvelbė ranką kyštelėjęs bei taip metimą įtvirtinęs R.Javtokas – 27:18. Itin klampiose rungtynėse pakako P.Jankūno dvitaškio su pražanga, Kevino Pangoso tolimo šūvio ir žalgiriečiai krovėsi dviženklį pranašumą (35:24), kurį prieš pat didžiąją pertrauką sušvelnino tritaškiu atsakęs Benas Magdenas – 35:27.

Antrą rungtynių pusę atidarė gražus kamuolio vaikščiojimas iš rankų į rankas, kurį vainikavo Leo Westermanno tolimas šūvis ir užtikrintas R.Javtoko dvitaškis – 40:29. Aukščiausią pilotažą baudos aikštelėje demonstravo rezultatyviausias mačo krepšininkas P.Jankūnas, vis laisviau aikštelėje jautėsi L.Westermannas, tačiau skirtumas įpusėjus ketvirčiui liko tarsi įbestas – 44:35. Į atlapus kimbantiems svečiams artėti neleido galingą atkarpą žaidęs A.Kavaliauskas, drebinęs krepšį dėjimu ir čia pat dvitaškį užbaigęs su pražanga – 49:39. Tritaškiais apsikeitė aukštaūgiai Donatas Tarolis ir B.Motumas, o rekordinę persvarą kauniečiams kūrė K.Pangosas ir E.Ulanovas – 56:43. Visgi, pati kėlinuko pabaiga priklausė varžovams, kurie jį uždarė apkandžioję deficitą iki 56:48.

Dar neseniai turėtas solidus pranašumas lemiamame kėlinyje tirpo iki 56:50, kol galų gale ledus pralaužė R.Javtokas ir tritaškį paskutinę atakos sekundę smeigęs L.Lekavičius – 61:50. Sparčiai tiksint laikui, baudas sumetė A.Milaknis ir L.Lekavičius, taškų kraitį pildėsi E.Ulanovas, o atotrūkis pasiekė naujas aukštumas – 67:52. Baltos vėliavos „Lietkabelis“ nekėlė ir bandė atgaivinti intrigą (67:56), bet čia pat ją į šipulius daužė tritaškį įsūdęs A.Milaknis – 70:56. Svečiai dar bandė desperatiškai gelbėtis, tačiau solidžią kauniečių pergalių seriją pirmenybėse baudų metimais įtvirtino L.Westermannas – 76:65.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (5 atk. kam.), B.Motumas 10 (2 per. kam.), L.Westermannas 9 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), E.Ulanovas 8 (6 atk. kam.), L.Lekavičius 7 (4 rez. perd.), R.Javtokas 7 (5 atk. kam.), A.Milaknis 7, A.Kavaliauskas 7, K.Pangosas 5, R.Seibutis 1.

„Lietkabelis“: S.Galdikas 15 (5 atk. kam.), B.Magdenas 13 (3/6 trit.), Ž.Janavičius 10 (4 rez. perd.).