Švilpė net savi fanai: „Žalgiris“ varžovams pergalę atidavė dar rungtynių pradžioje | Kas vyksta Kaune

„Viską, viską“, – ilgosios pertraukos metu į žurnalistų užduotą klausimą, ką, jo nuomone, reikėtų keisti komandos žaidime, atsakė Paulius Jankūnas. Su juo sutinka ir arenoje susirinkę krepšinio fanai – beveik visų rungtynių metu šiandienos varžovai „Crvena Zvezda“ Kauno ekipą lenkė dvigubai, kol galiausiai rungtynės baigėsi rezultatu 61:77.

Rungtynes atidarė Pauliaus Jankūno užtvara pasinaudojęs bei iš toli pataikęs Leo Westermannas, bet čia pat savo atsaką sudavė į priekį šovę svečiai – 3:6. Kiek užsitęsusią tylą nutraukė meistriškai arčiau krepšio sužaidęs P.Jankūnas, tačiau dar laisviau baudos aikštelėje jautėsi Ognjenas Kuzmičius, o po tolimo šūvio su pražanga Belgrado komanda krovėsi solidų pranašumą (5:14). Antroje kėlinuko dalyje žalgiriečiai ir toliau švaistė progas, niekaip neatrado savojo žaidimo ir pirmą ketvirtį užbaigė atsilikdami rezultatu 7:21.

Gyvybės į žaidimą bandė įnešti aktyviai rungtyniavęs Lukas Lekavičius, tačiau „Crvena Zvezda“ krepšininkai toliau demonstravo pirmojo kėlinio metu užaugusius sparnus – 9:26. Mažinti atotrūkį ėmėsi kamuolį perėmęs ir tris taškus rinkęs Edgaras Ulanovas, laiku ir vietoje atsirado triukšmo lygį arenoje kėlęs Brockas Motumas – 14:26. Visgi, netrukus Lietuvos čempionų didėjantį pasitikėjimą savimi slopino kelis kartus rezultatyviai puolime sužaidę svečiai (14:30). Taškų sąskaitą atsidarė Kevinas Pangosas, nepaisydamas pražangos pasižymėjo Antanas Kavaliauskas, bet tolimais šūviais prapliupę varžovai į rūbinę keliavo susikrovę tvirtus pamatus antrai rungtynių pusei – 22:47.

Kol šeimininkų kraityje tebuvo pirmosiomis minutėmis pataikytas tritaškis, varžovai antrą rungtynių pusę pradėjo jau aštuntu taikliu tolimu šūviu – 22:50. Naujas rekordinis deficitas išjudino penkis taškus surinkusį komandos kapitoną P.Jankūną (27:50), tačiau svečiai atgal smeigė dar vieną itin skaudų tritaškį – 27:53. Agresyviai žaidė E.Ulanovas, sėkmingą reidą atliko B.Motumas, o vos tik žengęs aikštelėn triuškinančiu dėjimu savo pasirodymą pradėjo žiūrovus iš vietų kėlęs Isaiah Hartensteinas – 33:56. Komandą dar labiau sutelkė treneriui užfiksuota techninė pražangą, skirtumas mažėjo iki 37:56, tačiau dar pavojingiau artėti Lietuvos čempionams prieš lemiamą atkarpą nepavyko – 39:61.

Pasiduoti nesiruošė L.Lekavičius, tiek pats rinkęs taškus, tiek asistavęs P.Jankūnui, iš toli ledus pramušė Artūras Milaknis, bet pagyvėjusio puolimo nepakako, nes „Crvena Zvezda“ tritaškius toliau šaudė tarsi iš patrankos – 46:72. Įpusėjus ketvirčiui, gelbėtis žalgiriečiai bandė tolimais šūviais: po vieną tritaškį įskraidino A.Milaknis ir R.Seibutis, sudėtingą prasiveržimą sėkmingai užbaigė L.Lekavičius – 54:74. Charakterį pademonstravę Lietuvos čempionai galingai finišavo rungtynėse, naudingumo balus rinkosi R.Seibutis ir I.Hartensteinas, tačiau pagrindinės esmės pakeisti nepavyko ir mačas buvo pralaimėtas rezultatu 61:77.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 10 (5 atk. kam.), R.Seibutis 8, B.Motumas 8, E.Ulanovas 7, L.Lekavčius (7 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 6, A.Kavaliauskas 5 (7 atk. kam.), K.Pangosas 4, L.Westermannas 3, R.Javtokas 2, I.Hartensteinas 2, A.Lima 0.

„Crvena Zvezda“: M.Simonovičius 16 (4/8 trit.), B.Lazičius 15 (3/4 trit., 4 per. kam.). C.Jenkinsas 13 (2 per. kam.).