Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ iškovojo dar vieną pergalę išvykoje | Kas vyksta Kaune

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ iškovojo dar vieną pergalę išvykoje

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.

Prieššventinę savaitę Kauno „Žalgirio“ vyrai pradėjo Eurolygos kovoje išvykoje prieš Stambulo „Anadolu Efes“ klubą. Dar prieš susitikimą buvo aišku, jog rungtynės lengvos nebus – Stambulo arenos šeimininkai namuose pergales skynė vieną po kitos ir nusileido tik vienam, Maskvos CSKA, klubui, tuo tarpu žalgiriečiams išvykose palaužti pavyko tik „Crvena Zvezda“ komandą. Tiesa, „Žalgirio“ statistika pagerėjo – jie rungtynes laimėjo rezultatu 84:71.

Rungtynių pradžioje visi šeimininkų sumanymai puolime buvo griaunami, o kauniečiams pranašumą krovė gerus perdavimus po krepšiu gavę Augusto Lima ir Paulius Jankūnas – 4:0. Turkijos komandai išvargus pirmuosius taškus, greitos atakos smaigalyje atsidūrė Brockas Motumas (6:2). Antrą kėlinuko pusę varžovai pradėjo kur kas geriau ir netrukus minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 6:8. Po pasitarimo svarstykles „Žalgirio“ pusėn vėl nusvėrė keturis taškus pelnęs Renaldas Seibutis bei iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs Leo Westermannas – 12:8. Kėlinuko pabaigoje keletą kartų puolime sublizgėjo Lukas Lekavičius, kurio pastangomis pirmos dešimt minučių buvo laimėtos rezultatu 16:13.

Antrajame kėlinyje pavojingiau atsiplėšti Lietuvos čempionams leido baudos aikštelėje gynybines užkardas sulaužę P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas – 20:13. Varžovams įleidus tolimą metimą (20:16), lygiai tuo pačiu atsakė Artūras Milaknis, dvitaškį pridėjo taškų sąskaitą atsidaręs Edgaras Ulanovas – 25:16. Laiku ir vietoje atsirado B.Motumas, taikliai krepšį atakavo iš vidutinio nuotolio E.Ulanovas, bet žaidimo ritmą pagavus „Anadolu Efes“ krepšininkams, šiuos stabdyti minutės pertraukėle bandė Š.Jasikevičius (29:26). Iškart po jos situaciją taisė pražangomis nesustabdyti A.Lima ir E.Ulanovas bei individualiai puikiai sužaidęs L.Westermannas – 37:26. Štai šeimininkų pasitarimas nebuvo toks vaisingas, nes ilsėtis „Žalgiris“ keliavo pranašumą padidinęs iki 44:30, kuomet iš tolėliau pataikė komandos kapitonas P.Jankūnas, tolimu šūviu prabilo K.Pangosas, o be klaidų krepšį toliau atakavo idealiai antrąjį kėlinį sužaidęs E.Ulanovas.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai toliau sunkiai rado spragų organizuotoje žalgiriečių gynyboje, kitoje pusėje krepšio link sėkmingai pranėrė R.Seibutis – 46:33. „Anadolu Efes“ pagerėjusiu žaidimu puolime stengėsi mažinti atotrūkį, tačiau to jiems daryti neleido tris tolimas bombas įsūdęs K.Pangosas – 55:40. Ledus arčiau krepšio pralaužė A.Kavaliauskas, bet keletą kartų lengvai pasižymėjus varžovams, iškart sekė „Žalgirio“ komandos pasitarimas (57:45). Š.Jasikevičiaus nurodymai ir vėl davė apčiuopiamos naudos: baudos aikštelėje pasižymėjo B.Motumas ir A.Kavaliauskas, ketvirtąjį tolimą šūvį šiame ketvirtyje įsmeigė K.Pangosas – 64:47. Trenerio išklausę kauniečiai surezgė dar vieną planuotą ataką, kuomet L.Lekavičiui pritraukus gynėjus, visiškai laisvas liko ir kėlinuką tiksliu metimu uždarė P.Jankūnas – 66:51.