Kauno „Žalgiris“ išvykoje sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ išvykoje sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“

Nuo rungtynių pradžios iki pabaigos dominavęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo užtikrintą pergalę uostamiestyje. „Tete-a-Tete Casino-LKL“ penkioliktajame ture žalgiriečiai sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ 95:67 (24:19, 19:13, 29:19, 23:16) ir pasiekė keturioliktąją pergalę čempionate.

Rungtynės startavo tiksliu Kevino Pangoso perdavimu du taškus su pražanga pelniusiam Pauliui Jankūnui, nuostabiai „suvaikščiojus“ kamuoliui pranašumą tolimu šūviu dvigubino Leo Westermannas – 6:0. Dar vieną gražų bei tikslų komandinį veiksmą efektingu dėjimu užbaigė Augusto Lima, į bendrą taškų kraitį savo indėlį įnešė ir Edgaras Ulanovas – 10:3. Nors tolimą dūrį smeigė Artūras Milaknis (13:7), įsismaginę klaipėdiečiai nejučiomis persvėrė rezultatą – 13:14. Ketvirčio pabaiga jau priklausė Lietuvos čempionams, kuriuos į priekį truktelėjo du tritaškius įsūdęs Brockas Motumas bei po krepšiu gynybines užkardas laužęs Antanas Kavaliauskas – 24:19.

Antrojo kėlinio pradžioje sėkmingą pasirodymą tęsė A.Kavaliauskas, tritaškiu rekordinį pranašumą kūrė E.Ulanovas – 28:19. „Neptūno“ negelbėjo ir minutės pertraukėlė, po kurios greito išpuolio smaigalyje atsidūrė E.Ulanovas – 30:19. Varžovams vis ieškant spragų svečių gynyboje, atotrūkį iki 35:20 didino baudas sumetęs Lukas Lekavičius ir puikų derinį tolimu šūviu įtvirtinęs A.Milaknis. Antrajame kėlinyje sužaidus jau kiek daugiau septynias minutes uostamiesčio krepšininkai pelnė pirmuosius savo taškus iš žaidimo, o tai netenkino reiklaus Š.Jasikevičiaus, kuris nieko nelaukęs šaukė pasitarimą – 35:27. Ir šis pasitarimas iškart davė apčiuopiamų vaisių, kuriuos nuskynė P.Jankūno perdavimo arčiau krepšio sulaukęs A.Kavaliauskas – 38:27. Klaipėdiečiai buvo apkarpę deficitą iki 38:32, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečių situaciją sustiprino trečią tolimą bombą įsūdęs A.Milkanis bei baudas šaltakraujiškai sumetęs E.Ulanovas – 43:32.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui Lietuvos čempionų pranašumas pasiekė dar šiose rungtynėse neregėtas aukštumas, kuomet po krepšiu karaliavo A.Lima ir P.Jankūnas, o dvitaškį pridėjo L.Westermannas – 50:32. Nesusitvardęs Martynas Mažeika savo komandai uždirbo antrą techninę pražangą po didžiosios pertraukos, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje šaltus nervus demonstravo tolimu šūviu persvarą iki 56:34 didinęs Kevinas Pangosas. Penktajį K.Pangoso rezultatyvų perdavimą dvitaškiu pavertė komandos kapitonas P.Jankūnas, o netrukus Kevinas nuostabiu perdavimu apdovanojo ir B.Motumą – 60:38. Sunkiai besiklosčiusią ataką vėl produktyviai užbaigė K.Pangoso pastebėtas B.Motumas, o šiam rinkus dar keturis taškus švieslentė fiksavo solidų kauniečių pranašumą – 66:43. Kėlinuką užbaigė ne kartą šiame ketvirtyje matytas vaizdas, kuomet K.Pangosas sėkmingai asistavo klaipėdiečių viltis geru žaidimu daužusiam B.Motumui – 72:51.

Net ir turėdami solidų pranašumą kauniečiai nebuvo linkę atsikvėpti ir dar labiau tolo po penkių Edgaro Ulanovo taškų – 77:51. Taikliai mesdamas iš vidutinio nuotolio taškų kraitį atsidarė ir Renaldas Seibutis, bet geresnę atkarpą sužaidęs „Neptūnas“ provokavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 80:62. Persvarai sumenkus iki 80:65, darbo ėmėsi vienas kitam puikiai talkinę E.Ulanovas ir A.Kavaliauskas – 85:65. R.Seibutis sublizgėjo abejose aikštės pusėse, o likus porai minučių vieną didžiausių skirtumų grąžino kamuolį į krepšį įridenęs A.Kavaliauskas – 91:65. Per likusį laiką formalumus sutvarkė netikėtai varžovui „stogą“ išrašęs L.Lekavičius, į rezultatyviausiųjų gretas įšoko E.Ulanovas, o prie pergalės prisidėti suspėjo ir mačą baudų metimais uždaręs Paulius Valinskas – 95:67.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 19, B.Motumas 18 (5/8 dvit., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 14 (5/8 dvit.), A.Milaknis 10 (3/5 trit.), P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), A.Lima 7, L.Westermannas 5, K.Pangosas 4 (7 rez. perd.), L.Lekavičius (5 rez. perd.), R.Seibutis 4, P.Valinskas 2.

„Neptūnas“: V.Šarakauskas 15 (2 per. kam.), J.Baronas 11 (3/6 trit.), M.Kačinas 11 (4/4 dvit., 5 atk. kam.).