Socdemai neteko Kauno vicemero posto: į šią poziciją paskirta „Vieningo Kauno“ atstovė R.Šnapštienė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Naująja Kauno miesto vicemere tapo „Vieningo Kauno“ atstovė Rasa Šnapštienė.

„Siūlau mano pavaduotoju skirti Rasą Šnapštienę“, – savivaldybės tarybos posėdyje paskelbė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jos kandidatūrą slapto balsavimo metu palaikė 28 tarybos nariai, keturi buvo prieš, šeši susilaikė.

„Jeigu mes pasižiūrėsime, kurias sritis pavesta kuruoti mero pavaduotojui, jos daugiausia orientuotos į viešąsias paslaugas. (…) Kalbant apie darbus, didelė dalis darbų pradėta ir aš pati dalyvavau, kas susiję su socialine apsauga, nevyriausybinėmis organizacijomis, švietimu ir panašiai. Tokia pačia linkme, bet su didesne iniciatyva ir jėgomis žadu dirbti ir toliau, jeigu bus teigiamas sprendimas“, – kalbėjo R.Šnapštienė.

Pareigos liko laisvos po to, kai praėjusią savaitę atsistatydino vienas iš trijų Kauno vicemerų – socialdemokratas Vasilijus Popovas.

Savo kandidatą į šias pareigas siūlė ir socialdemokratai, iki šiol turėję vieno iš trijų Kauno vicemerų postą pagal koalicijos sutartį. Kauno Socialdemokratų partijos skyriaus taryba pirmadieno vakarą nusprendė į šias pareigas siūlyti Dariaus Razmislevičiaus kandidatūrą. Šio siūlymo meras svarstyti neteikė.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Židrūnas Garšva žurnalistams po posėdžio sakė, kad kol kas sunku vertinti tokį koalicijos partnerių sprendimą ir teigė, kad šį klausimą pageidaus aptarti per koalicijos posėdį.

„Planuojame frakcijos posėdį iš karto padaryti ir inicijuoti, manau, artimiausiu metu koalicijos posėdyje pakalbėti su partneriais, kodėl čia taip įvyko“, – sakė jis.

Vis dėlto apie traukimąsi iš koalicijos socialdemokratai kol kas nekalba.

„Nesmagu, bet yra normalu politikoje. Pateiksime klausimus, mums į juos atsakys. Arba ne. Labai tikiuosi, kad atsakys“, – sakė socialdemokratų seniūnas.

V.Matijošaitis teigė R.Šnapštienę pasirinkęs dėl jos kompetencijos ir įdirbio socialinėje srityje.

„Mes renkamės ne pagal partijas, o kad žmogus sugebėtų ir darytų tą darbą, pareigas, kurias eina ir kurią sritį kuruos, o Rasa Šnapštienė, būdama ir tarybos nare, labai daug dirbo toje srityje. Tai viena iš aktyviausių tarybos narių Kauno miesto taryboje“, – žurnalistams sakė jis.

Meras teigė esąs tikras, kad maišto socialdemokratai koalicijoje nekels.

„D.Razmislevičius pirmą kadenciją tarybos narys. Rasa taip pat, tačiau Rasa yra šiek tiek aktyvesnė, o D.Razmislevičius jaunas dar, viskas prieš akis“, – apie nepateiktą socialdemokratų kandidatūrą kalbėjo V.Matijošaitis.

Socialdemokratai Kauno taryboje turi keturias vietas, „Vieningas Kaunas“ – septyniolika. Valdančiajai koalicijai taip pat priklauso keturias vietas taryboje turintis Liberalų sąjūdis, delegavęs ir savo vicemerą. Iš viso Kauno taryboje, įskaitant merą, dirba 41 narys.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Skaitytojo pagalbos šauksmas: sukūrė peticiją Litui grąžinti

Birštonas kuria naują kulinarinį žemėlapį – restoranai turėjo laikytis ypatingų taisyklių

„Valstiečiai“ vėl prakalbo apie specializuotas alkoholinių gėrimų parduotuves

Neliks prasmės vogti telefonus: mobiliojo ryšio operatoriai imasi priemonių

„Danske Bank“ pasitraukimas: ką reikia žinoti klientams?

R. Kurlianskis inicijavo dar vieną bylą prieš prokuratūrą

Neišgyveno į ligoninę Kaune be sąmonės atvežtas vyras

Pirmoji kurjerių paslauga atsinaujina ir plečiasi

Statybų aikštelės realijos: pirštu bedus į broką, pasiūlė „susidraugauti“ (video)

Fiksuoja kauniečiai: tokio „naglumo“ nematėme