Kauno „Žalgiris” sutriuškino amžiną varžovą „Lietuvos rytą” | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris” sutriuškino amžiną varžovą „Lietuvos rytą”

Sekmadienį į žūtbūtinę kovą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) stojo amžini varžovai: Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Kauniečiai varžovus nukovė rezultatu: 84:68 .

Po pergalės sausakimšoje „Žalgirio” arenoje „žaliai-balti” fanai skendėjo euforijoje ir atsistoję, plojimais sveikino savo komandą.

Vilniaus komanda paskutinį kartą Laikinojoje sostinėje „Žalgirį“ buvo įveikusi prieš porą metų – 2014 metų balandžio mėnesį.

Milžinišką Lietuvos valstybės vėliavą prieš pat varžybas išskleidė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai pėstininkai.

Startavo kovingai

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Žalgirio” komanda pirmavo nuo pat pradžių: pirmame kėlinyje rezultatu: 26:14, antrame – 51:30, trečiame – 66:54 ir galiausiai finišavo – 84:68.

„Žalgiryje“ šioje rungtynėse neregistruoti buvo du žaidėjai: Martynas Varnas ir Isaiah Hartensteinas, Tomo Pačėsos vadovaujamas „Lietuvos rytas“ registravo visus žaidėjus. „Žalgiris“ startavo su šiuo penketuku: Augusto Lima, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Renaldas Seibutis, Kevinas Pangosas.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas – Adamas Lapeta, Drew Gordonas, Deividas Gailius, Davidas Loganas, Anthony Fisheris.

Prieš rungtynes skelbta, kad žalgiriečiai su 11 pergalių ir 1 pralaimėjimu LKL čempionate užima pirmąją vietą. „Lietuvos ryto“ sąskaitoje – 9 pergalės ir 3 pralaimėjimai bei trečioji pozicija turnyrinėje lentelėje.

Šį sezoną ekipos jau buvo kartą išbandžiusios jėgas tarpusavio akistatoje. Spalio 8 d. Vilniuje „žalgiriečiai” palaužė varžovų pasipriešinimą 74:66.

Nuolat pirmavo

Rungtynes tritaškiu pradėjo Renaldas Seibutis, du taškus pelnė Edgaras Ulanovas, o po Kevino Pangoso tolimas šūvis privertė varžovus prašyti minutinės pertraukėlės (8:0). Vilniečiai pirmus taškus įmetė tik ketvirčio viduryje pelnius taškus iš po krepšio (8:2). Keturių minučių taškų badą nutraukė savo netaiklų metimą pataisęs Brockas Motumas. Kėlinio pabaigoje Robertas Javtokas padėjo išlaikyti dviženklį pranašumą – 26:14.

Antrąjį ketvirtį Artūras Milaknis pradėjo dviem tiksliais tolimais šūviais (32:15). Vilniečiams priartėti neleido sėkmingai besidarbavusi „Žalgirio“ komanda, po tritaškį pataikė Leo Westermannas ir A.Milaknis (38:22). Vilniečių strategas skubėjo prašyti minutinės pertraukėlės, po kurios svečiams kiek pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau neilgam (41:29). K.Pangoso ir E.Ulanovo metimai bei triuškinantis Augusto Limos dėjimas po sėkmingo L.Westermanno perdavimo leido susikrauti 20 taškų persvarą (49:29), o kėlinį kauniečiai užbaigė B. Motumo dvitaškiu – 51:30.

Žalgiriečiai po ilgosios pertraukos bandė neleisti varžovams perimti žaidimo vadžių (55:33). Netrukus ketvirtąja asmenine pražanga buvo nubaustas Paulius Jankūnas. Vilniečiai sumažino skirtumą iki 11 taškų (60:49). Kėlinio pabaigoje L.Westermanno ir K. Pangoso tritaškiai padėjo išlaikyti dviženklį pranašumą – 66:54.

Galutinai varžovų viltis atkurti intrigą į šipulius sudaužė keturi P.Jankūno taškai paeiliui – 84:68. Ketvirtas kėlinys baigtas pergalingu rezultatu „Žalgirio” komandai: 84:68.

Komandų pataikymai: „Žalgiris“: K.Pangosas 22 (6/11 trit.), B.Motumas 15 (6/6 baud.), L.Westermannas 12 (8 rez. perd.), A.Milaknis 9, E.Ulanovas 8, R.Seibutis ir R.Javtokas po 5, P.Jankūnas ir A.Lima (8 atk. kam., 4 blk.) po 4.„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 14 (15 atk. kam.), A.Gudaitis 13, A.Fisheris 12, D.Gailius ir J.Akognonas po 8, D.Loganas 7.