Naujasis verslo centras Kaune pasiūlys visus darbo šalia upės privalumus

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Neries upės krantinėje, Jonavos gatvėje, 2017 metais iškils vienas didžiausių Kaune A klasės verslo centrų. 11 000 kv.m. ploto centrą sudarys trys keturių aukštų pastatai, kurių fasadas, architektų sumanymu, atkartos upės bangas.

Neris taps naujojo verslo centro kertine ašimi – planuojama, kad upės pakrantė taps natūralia poilsio erdve čia dirbantiems žmonėms, o pati Neris – viena iš miesto transporto arterijų, sujungsiančia verslo centrą su šalia esančių Kauno Senamiesčiu. Upės privalumus planuojama pasitelkti ir įgyvendinant pažangius, aplinkai draugiškus technologinius sprendimus.

Vaizdingoje Kauno vietoje šalia senamiesčio - dar vienos rimtos statybos 8 nuotr.

Naujojo verslo centro projektą įgyvendina SBA koncerno įmonė, pažangios ir darnios architektūros nekilnojamojo turto objektų vystytojai „Urban Inventors“. Planuojama, kad į verslo centro statybas per du etapus bus investuota apie 20 mln. eurų. Tikimasi, kad pirmieji nuomininkai į pastatą įsikels antrojoje 2017 m. pusėje.

Naujasis verslo centras iškils šalia saugomo Europos Sąjungos „Natura 2000“ ekologinio tinklo teritorijos (Neris ir jos pakrantės), tad statant jį ypatingas dėmesys bus skiriama aplinkai draugiškų sprendimų paieškai.

„Taip jau susiklostė, kad nemokame statyti paprastų pastatų. Imdamiesi šio projekto turime svarbų tikslą – pastatyti pažangų pastatą, patogų čia dirbsiantiems žmonėms, o kartu atgaivinti Kauno krantinėse sėkmingai klestėjusį verslumą. Upės ištisus šimtmečius buvo miesto gyvybės arterija, šalia jų telkėsi verslas, virė gyvenimas. Tad plėtodami naujojo verslo centro projektą, norime vėl grąžinti Nerį žmonėms, turime daug idėjų, kaip šią erdvę paversti patrauklia ne tik verslo centro darbuotojams, bet ir visiems kauniečiams“, – sako koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Naująjį verslo centrą projektavo vienas žinomiausių Kauno architektų Algimantas Kančas. Tai paskutinis neseniai anapilin išėjusio iškilaus kūrėjo darbas.

Rugsėjį, pristatydamas verslo centrą Neries krantinėje, A.Kančas pasakojo, jog pastatas atrodo lyg sklendžiantis ore, pro jas aiškiai matosi Neris. Jis pasižymi lengvumu, ritmiškumu, dinamišku sudalinimu į tarsi upės tekėjimo bangas. Verslo centras, architekto sumanymu, organiškai susilies su gamta ir atrodys ilgesnis, nei yra iš tiesų.

Neris įtakos ne tik verslo centro eksterjerą, bet, planuojama, ir kai kuriuos technologinius sprendimus. „Aplinkai draugiškų technologijų, kurios ne tik užtikrina darnų ryšį su gamta, bet ir leidžia sumažinti energijos resursų poreikį, įgyvendinimas yra mūsų plėtojamų projektų bruožas. Vilniuje, „Green Hall 2“ verslo centre pirmieji šalyje įdiegėme vertikalų 100 proc. energijos poreikį patenkinantį geoterminį šildymą“, – pasakojo E.Valentinavičius.

Ypatingas dėmesys, įgyvendinat projektą, bus skiriamas Neries pakrantės sutvarkymui. „Viena idėjų, pavyzdžiui, yra įrengti posėdžių salę ant plausto, kur būtų instaliuota visa pažangi konferencijų įranga, integruota su didžiąja verslo centro sale. Paupyje įrengsime atviras lauko darbo zonas, kur žmonės, norintys pabėgti nuo biuro šurmulio, galės dirbti gamtos apsuptyje. Verslo centro darbuotojus kviesime daugiau dėmesio skirti sveikai gyvensenai, tad jau esame sugalvoję įvairių motyvacinių priemonių, kurios skatintų juos į darbą važiuoti dviračiais, o pertraukėlių metu sportuoti kartu su kolegomis“, – sako E.Valentinavičius.

Projekto plėtotojai taip pat svarsto galimybę prisijungti atgaivinant mažųjų laivų laivininkystę Nerimi – kad verslo centras iš Senamiesčio būtų patogiai pasiekiamas ne tik pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu, bet ir upe.

„Mums svarbu, kad erdve prie naujojo verslo centro galėtų naudotis visi kauniečiai – kad ji taptų traukos centru, kur atvažiuojama dviračiais ar tiesiog ateinama pasigrožėti upės tėkme. Viena iš idėjų, kurią dabar svarstome, pakrantėje įrengti jaukias pavėsines, kur žmonės galėtų nemokamai pasivaišinti arbata, pasinaudoti internetu, rastų įdomių knygų“, – vizija dalinasi SBA viceprezidentas E.Valentinavičius.

Naująjį verslo centrą sudarys trys pastatai su atskirais įėjimais. Verslo centre bus įrengta konferencijų salė, skirta renginiams iki 200 dalyvių, o taip pat įvairios mažesnės salės, veiks kelios kavinės. Pastatas suprojektuotas efektyviai išnaudojant natūralią šviesą, čia įvairiose zonose įrengtos atskiros vėdinimo sistemos. Nemokamoje, po pastatu esančioje atviroje ir šalia esančioje erdvioje stovėjimo aikštelėje numatytos vietos automobiliams, motoroleriams, motociklams ir dviračiams. Numatyta ir elektromobilių įkrovimo vieta.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai piktinasi: vieta, kur galvas padėjo dešimtys tūkstančių, tapo eiliniu miesto parku

Europos policija mini svarbią dieną: Lietuvos keliuose gausu planų visai savaitei

Padabinta Šimtmečio giraitė: garsiausių ąžuolų palikuonys tvirtai įleido šaknis

Savaitgalio šventės kulminacija – apdovanoti aktyviausi Kauno jaunuoliai

Avarijos ir vėl trikdo eismą Kaune: tarp dalyvių ir policijos automobilis (papildyta)

Pasakė, ko tikėtis: ar popiežiaus vizito metu Kaune neliksime be mobiliojo ryšio?

Krepšinio gerbėjams – galimybė skristi į varžybas kartu su „Žalgiriu“

Siūloma apmokestinti kiekvieną vizitą pas gydytoją

Trišalė taryba nesutarė dėl MMA didinimo: realybe gali tapti naujas Vyriausybės siūlymas

Fizikas iš Kauno sukūrė naujovę: sugalvojo, kaip palengvinti darbą odontologams