Žalgiriečiai iškovojo pergalę prieš „Nevėžį” ir sėkmingai užbaigė LKL čempionato pirmąjį ratą | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgirio“ pergalingai užbaigė „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato pirmąjį ratą. Sekmadienį žalgiriečiai išvykoje varžovams neleido nė karto pirmauti ir įveikė Kėdainių „Nevėžį“ 81:68 (27:10, 17:17, 9:18, 28:23). Su 8 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu kauniečiai užima pirmąją LKL turnyrinės lentelės poziciją.

Nuo pat pirmųjų minučių Lietuvos čempionai įrodinėjo savo pranašumą, kuomet Renaldo Seibučio tikslaus perdavimo sulaukė Robertas Javtokas, o greitajame puolime pasižymėjo Edgaras Ulanovas – 4:0. „Nevėžis“ strigo organizuotoje kauniečių gynyboje, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje atotrūkį augino aštriai žaidę Kevinas Pangosas, E.Ulanovas, R.Seibutis bei iš po krepšio lengvus taškus rinkęs R.Javtokas – 12:2. Po šeimininkų minutės pertraukėlės puikų pasirodymą tęsė tiek puolime, tiek gynyboje aręs R.Seibutis, susikūrus keletą papildomų progų, tritaškiu iš krašto savo pasirodymą pradėjo Leo Westermannas – 18:4. Greitų išpuolių metu spindėjo gynėjai L.Westermannas ir K.Pangosas (23:4), bet tolimu šūviu ledus pralaužus Toniui Prostranui, sureagavo pasitarimą šaukęs „Žalgirio“ trenerių štabas – 23:7. T.Prostranas smeigė dar vieną tritaškį (23:10), tačiau pirmą ketvirtį užbaigė L.Westermanno metimas iš vidutinio nuotolio ir tikslą pasiekęs Augusto Limos kablys – 27:10.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečių puolimo ritmas nusimušė, tačiau pirmas keturias minutes neblizgėjo ir varžovai – 28:13. „Žalgirio“ žaidimui toliau stringant, tuo pasinaudojo du tritaškius įskraidinęs bei Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavęs Justas Sinica (28:19). Jau įpusėjus kėliniui pirmuosius svečių taškus iš žaidimo tritaškiu pelnė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, lyderio vaidmens ėmėsi R.Seibutis, o pastarojo metimą dėjimu įtvirtino pranašumą iki 35:19 didinęs A.Lima. Galingą žaidimą demonstravo kėdainiškių gynybą taranavęs A.Lima, o tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo ketvirtą K.Pangoso rezultatyvų perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertęs E.Ulanovas – 44:27.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai išgyveno keturių minučių taškų badą, bet pernelyg mažėti atotrūkiui neleido geros gynybos dėka (44:31). Netrukus „status quo“ atstatė baudų mesti stojęs Brockas Motumas ir greitos atakos smaigalyje atsidūręs E.Ulanovas – 48:31. Kėdainių komandai artėjant (48:36), lyderio rolės nepabūgo L.Westermannas, tritaškiu varžovų ambicijas slopino E.Ulanovas – 53:36. Kėlinuko pabaiga jau priklausė „Nevėžiui“, kuris prieš ketvirtąjį kėlinį sugebėjo sušvelninti deficitą iki vienženklio – 53:45.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje ledus tritaškiu pralaužė Artūras Milaknis, du taškus rinko A.Lima, tačiau tai buvo nė motais bangą pagavusiems „Nevėžio“ krepšininkams – 58:51. Varžovams dar pavojingiau artėjus (58:54), taikliai iš vidutinio nuotolio metė P.Jankūnas, o itin svarbiu metu prabilo dvi tolimas bombas įsūdęs ir dviženklį pranašumą grąžinęs A.Milaknis – 67:56. Įpusėjus kėliniui tritaškiu šeimininkus baudė ir L.Westermannas, intrigą sklaidė dvigubo dublio link artėjęs P.Jankūnas – 72:56. Tiesa, Kėdainių komanda ginklų nesudėjo bei sužaidusi geresnę atkarpą privertė pasitarimą sušaukti Š.Jasikevičių (72:59). Po jos galutinius taškus sudėliojo į rezultatyviausiųjų gretas įšokęs L.Westermannas, solidų dvigubą dublį surinkęs komandos kapitonas P.Jankūnas bei Isiah Hartensteinui asistavęs Paulius Valinskas – 81:68.

„Žalgiris“: L.Westermannas 15 (4/6 dvit.), P.Jankūnas 13 (4/5 dvit., 11 atk. kam.), E.Ulanovas 13 (4/6 dvit.), A.Lima 10 (4/6 dvit.), A.Milaknis 9 (3/6 trit.), R.Seibutis 6, K.Pangosas 5 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), R.Javtokas 5, B.Motumas 2, I.Hartensteinas 2, L.Lekavičius 1 (2 per. kam.), P.Valinskas 0.

„Nevėžis“: J.Sinica 15 (3/7 trit., 2 per. kam.), T.Prostanas 13 (3/7 trit., 6 rez. perd.), J.Love‘as 9 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Petrukonis 9 (6 atk. kam.).