Prancūzo karjeros pasirodymas lėmė pirmąją „Žalgirio“ pergalę naujoje Eurolygoje | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2016/10/21 21:58
Asociatyvi nuotr. / DELFI nuotr.

Leo Westermannas sužaidė geriausias karjeros rungtynes elitiniame Europos turnyre ir atvedė Kauno „Žalgirį“ (1/1) į pergalę prieš Vitorijos „Baskonia“ (1/1). Namuose žalgiriečiai svečius iš Ispanijos nugalėjo 78:73 (20:23, 14:17, 27:21, 19:12).

Šeimininkus į pergalę atvedęs L. Westermannas pelnė 20 taškų ir pagerino karjeros rezultatyvumo Eurolygoje rekordą.

Iki šiol rezultatyviausią mačą L. Westermannas Eurolygoje buvo sužaidęs 2014 m. , kai atstovavo Limožo CSP komandai. Susitikime su Tel Avivo „Maccabi“ tąsyk jis pelnė 16 taškų ir surinko 22 naudingumo balus.

Rungtynių eiga

I kėlinys

„Žalgirio“ starto penketas – Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Leo Westermannas, Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas. Pastarasis jau pirmos kauniečių atakos metu gavo du „stogus“ nuo Andrea Bargnani.

Taškų sąskaitą rungtynėse tritaškiu atidarė Tornike Shengelia, dvitaškį su pražanga pridėjo A. Bargnani ir žalgiriečiai iš karto atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje – 0:6. Šeimininkų taškų sąskaitą tritaškiu atidarė K. Pangosas, įkvėpęs šeimininkus spurtui 8:0. Įpusėjus pirmajam kėliniui žalgiriečiai priekyje – 10:8.

Po šalto dušo atsigavę kauniečiai puolime nesustoja, bet sulaikyti A. Bargnani – sudėtinga. Dar pirmajam kėliniui nesibaigus italas jau yra pelnęs 7 taškus.

Kėlinys baigiasi apmaudžia Renaldo Seibučio klaida, kurią dėjimu į krepšį paverčia Adamas Hanga.

Po 10 min. „Žalgiris“ atsilieka 20:23.

Rezultatyviausi tarp šeimininkų – po 5 taškus pelnę P. Jankūnas ir L. Westermannas. Svečiams po 7 taškus surinko A. Hanga ir A. Bargnani.

II kėlinys

Antrojo kėlinio pradžia ir vėl sėkmingesnė svečiams, jie tolsta (22:27), tačiau baskus kiek nuramina Luko Lekavičiaus dvitaškis iš vidutinio nuotolio. Sužaidus 4 min. antrajame kėlinyje – 24:29.

Po Jakos Blažičiaus metimo įpusėjus kėliniui – 24:31. Netrukus Artūras Milaknis atidarė savo taškų sąskaitą tritaškiu – 27:31.

A. Bargnani toliau siautėja – po jo metimo „Baskonia“ įgyja jau rekordinę 9 taškų persvarą (27:36), bet „Žalgiris“ nesutrinka ir aktyvaus K. Pangoso pastangų dėka sugeba priartėti – 34:36.

Po 20 min. „Žalgiris“ atsilieka 34:40.

Rezultatyviausi tarp šeimininkų – 9 taškus pelnęs L. Westermannas ir 6 surinkęs K. Pangosas. „Baskonia“ ekipai A. Bargnani pelnė 12, A. Hanga – 11 taškų.

III kėlinys

Trečiasis kėlinys prasideda tritaškiu liūtimi – A. Bargnani pataiko pirmas, į tai atsako A. Milaknis, bet A. Hanga taip pat taiklus (37:46). A. Kavaliauskas mažina atotrūkį, bet su A. Bargnani susitvarkyti jam per sudėtinga (43:48).

Visgi netrukus L. Lekavičių italas stabdo viduryje aikštės, o arbitrai fiksuoja nesportinę pražangą. „Žalgiris“ visiškai priartėja – 51:52 įpusėjus kėliniui.

Po labai ilgos pertraukos Brockas Motumas išveda žalgiriečius į priekį (53:52). Visgi netrukus australas užsidirba nesportinę pražangą, kurią baskai išnaudoja išsiverždami į priekį (55:59).

„Žalgiris“ į tai atsako spurtu 6:0 (51:59), bet Tornike Shengelia baudų metimais atstato pusiausvyrą. Po 30 min. rezultatas lygus – 61:61.

IV kėlinys

Ketvirtį taikliu metimu pradeda E. Ulanovas – 63:61, bet T. Šengelija atstato pusiausvyrą (63:63). Sužaidus 4 min. kėlinyje po Shane’o Larkino tritaškio „Žalgiris“ atsilieka 67:68.

Įpusėjus kėliniui L. Westermannas „Žalgirio“ pranašumą didina iki 4 taškų (72:68), o A. Bargnani likus žaisti 4 min. užsidirba penktąją pražangą. Žalgiriečiai tolsta – 75:68. Baskai po E. Ulanovo klaidos priartėja – 75:70, lieka žaisti 1 min. 15 sek.

Žalgiriečiai du kartus apmaudžiai klysta, bet Sh. Larkinas nepataiko dviejų baudų iš eilės (76:71).