„Žalgirio“ krepšininkai pradžiugino gerbėjus ir palaužė „Vytautą” | Kas vyksta Kaune

„Žalgirio“ krepšininkai pradžiugino gerbėjus ir palaužė „Vytautą”

R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgiris“ įsirašė trečiąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai palaužė Prienų-Birštono „Vytauto“ pasipriešinimą 79:66 (19:14, 19:19, 26:14, 15:19).

Rungtynių pradžioje nieko nelaukę iniciatyvą į savo rankas paėmė „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjai Augusto Lima ir Paulius Jankūnas, nesustabdomą prasiveržimą pridėjo Edgaras Ulanovas – 6:0. A.Lima toliau rungtyniavo tarsi terminatorius: galingu „stogu“ gelbėjo savąjį krepšį, o netrukus dar efektyviau krovė kamuolį iš viršaus su varžovo pražanga (10:4).

Pratrūkęs Virginijus Šeškus uždirbo svečiams techninę pražangą, kurią baudų metimu įtvirtino Kevinas Pangosas, aštriai sužaidę baudų mesti stojo Lukas Lekavičius ir Brockas Motumas, gynybą baudos aikštelėje cementavo bloką į statistikos protokolą įsipaišęs Robertas Javtokas – 17:9. Iš komandos draugų estafetę perėmė prie baudų metimų linijos stojęs Renaldas Seibutis, o pirmo kėlinio sirena fiksavo skaičius – 19:14.

Buvusių „Žalgirio“ sistemos auklėtinių Regimanto Minioto ir Mindaugo Kupšo vedami prieniškiai persvėrė rezultatą (19:21), tačiau netrukus svarstykles šeimininkų pusėn grąžino L.Lekavičius ir kamuolį puolime nusiėmęs Isiaih Hartensteinas – 23:21. Metimo skonį pajuto penkis taškus įsirašęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas, momento išlaukęs dar du taškus pelnė talentingasis I.Hartensteinas, tritaškį visiškai laisvas tiksliai išmetė atotrūkį iki 33:26 didinęs E.Ulanovas.

Perėmus kamuolį K.Pangoso rezultatyvų perdavimą lengvais taškais pavertė E.Ulanovas (35:27), tačiau „Vytauto“ komanda su tolstančiais kauniečiais nesitaikstė ir mažino atsilikimą – 35:30. Vos tik pakilęs nuo suolo sėkmingą pasirodymą tęsė A.Lima, bet prieš pat didžiąją pertrauką deficitą tritaškiu rėžė Vytenis Lipkevičius – 38:33.

Trečiajame kėlinyje sudėtingą metimą su sirena pataikė A.Lima, šeštąjį tašką į savo kraitį prasiveržimu įsirašė L.Lekavičius – 42:38. Kiek užstrigusį kauniečių puolimą gyvino sau įprastu stiliumi pasižymėjęs L.Lekavičius ir tolimu šūviu iš kampo ledus pralaužęs K.Pangosas – 47:40.

Čia pat „Žalgirio“ persvara pirmą kartą išaugo iki dviženklės: dvigubo dublio link artėjo užtikrintai žaidęs A.Lima, reidu krepšio link visą varžovų gynybą draskė Leo Westermannas, dar vieną tritaškį smeigė K.Pangosas – 54:42. Nors rungtynių arbitrai nebuvo gailestingi ir dalino technines bei nesportines pražangas, tai nesutrikdė galingai į žaidimą įsiliejusio R.Javtoko bei greito išpuolio smaigalyje atsidūrusio L.Westermanno – 64:47.

Įsižaidęs K.Pangosas ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė devintąjį tašką, žiūrovus iš vietų kėlė nuostabų L.Westermanno rezultatyvų perdavimą dėjimu įtvirtinęs B.Motumas – 68:50. Svečiai nebuvo linkę atiduoti pergalės be kovos ir suradę savo atsaką artėjo iki 68:55.

Tuomet žalgiriečiai nusprendė kiek spustelėti „Vytauto“ krepšininkus: iškrapštęs kamuolį iš varžovų rankų taškais šią „vagystę“ užbaigė R.Seibutis, tritaškį iš krašto smeigė Artūras Milaknis – 74:57. Drąsiai krepšio link nardė L.Lekavičius, dvitaškį su pražanga realizavo komandos kapitonas, ir likus trims minutėms, mačo baigtis nebekėlė klausimų – 79:59. Nors per likusį laiką žalgiriečių žaidimas sustojo, pergalę savo rankose žaliai-balti jau laikė kur kas anksčiau ir triumfavo rezultatu 79:66.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Lima 12 (6/7 dvit., 9 atk. kam.), L.Lekavičius 10, E.Ulanovas 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Pangosas 9, B.Motumas 7, L.Westermannas 4 (2 per. kam.), R.Seibutis 4 (2 blk.), R.Javtokas 4 (2 blk.), I.Hartensteinas 4, A.Milaknis 3, P.Valinskas 0.

„Vytautas“: M.Kupšas 14 (6/11 dvit., 2 blk.), S.Kulvietis 12 (2 blk.), V.Lipkevičius 10.