„Žalgiris“ dominavo Šiauliuose ir iškovojo antrąją pergalę | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ dominavo Šiauliuose ir iškovojo antrąją pergalę

DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda neturėjo vargo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trečiojo turo rungtynėse. Net ir žaisdami be Pauliaus Jankūno, Renaldo Seibučio ir Roberto Javtoko žalgiriečiai išvykoje sutriuškino Šiaulių „Šiaulių“ ekipą 98:45 (26:15, 29:11, 23:4, 20:15). Ypač įspūdingas buvo trečiasis kėlinys, per kurį varžovams kauniečiai leido įmesti vos 4 taškus.

Jau pirmos atakos metu „Šiaulių“ arenos krepšinio lankus tikrino elegantiškai iš viršaus krovęs Antanas Kavaliauskas, baudų metimus pridėjo Edgaras Ulanovas – 4:0. Antanas dar kartą pralaužė varžovų gynybą, o greito bei gražaus išpuolio smaigalyje atsidūrė E.Ulanovo rezultatyvų perdavimą lengvais taškais pavertęs ir atotrūkį iki 8:1 didinęs Leo Westermannas. E.Ulanovo ir A.Kavaliausko tandemas toliau smaginosi, žalgiriečiai maitino vienas kitą nuostabiai perdavimais, džiugino žiūrovus efektingais dėjimais, tad netrukus antrosios savo minutės pertraukėlės prašė šeimininkų vyriausiasis treneris – 14:3. Po jos puikiai gynyboje darbavosi su „Žalgirio“ apranga LKL pirmenybėse debiutuojantis jaunasis talentas Isiah Hartensteinas, puolime toliau žibėjo E.Ulanovas, tritaškį smeigė galinga komandos draugo užtvara pasinaudojęs L.Westermannas – 18:6. Šiauliečiai pagerino žaidimą puolime, tačiau nesusitvarkė su iš toli pataikiusiais Brocku Motumi ir Artūru Milakniu (24:11). Kėlinuko pabaigoje gražių epizodų seriją tęsė dėjimą atlikęs ir galingu bloku dešimties minučių atkarpą įforminęs Augusto Lima – 26:15.

Kauniečiai nesustojo ir taip pat galingai startavo antrajame kėlinyje: po krepšiu pasipriešinimo nesulaukė A.Kavaliauskas, dvi tolimas bombas tiksliai paleido A.Milaknis, o K.Pangosas lygioje vietoje „apvogė“ Šiaulių komandos įžaidėją – 38:15. Atotrūkis dar labiau šoktelėjo po šešių paeiliui pelnytų B.Motumo taškų, itin gražiai kamuolį jam kabino Paulius Valinskas – 44:15. A.Milaknis smeigė ketvirtą tritaškį, vos tik grįžęs į aikštelę lyderio vaidmens ėmėsi E.Ulanovas, fantastiškai svečius nuo taškų gelbėjo varžovo metimą „nupūtęs“ ir antrą efektingą bloką įsirašęs A.Lima (52:24). Prieš pat didžiąją pertrauką savo taškų sąskaitą šiame sezone baudų metimu spėjo atsidaryti ir I.Hartensteinas, o prieš antrą rungtynių pusę skirtumas tarp komandų buvo daugiau nei akivaizdus – 53:26.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dominavimą tęsė jaunimas: penkis taškus įsirašė nesustabdomai krepšio link nardęs bei tolimu šūviu pasižymėti spėjęs P.Valinskas, keturis taškus pridėjo I.Hartensteinas – 62:29. Suklaidinęs varžovą dvyliktąjį tašką rinko A.Kavaliauskas, sparčiais žingsniais dvigubo dublio link artėjo drąsiai žaidęs I.Hartensteinas – 68:29. Rezultatyviais perdavimais vienas kitam keitėsi L.Westermannas ir E.Ulanovas, viena ranka krepšį drebino B.Motumas, o „Šiauliams“ taškų sausrą vienu taikliu baudos metimu nutraukti pavyko tik po devynių minučių tylos, tad prieš ketvirtą kėlinį visos abejonės jau buvo išsklaidytos – 78:30.

Formalumų tvarkymą pradėjo šešioliktąjį tašką tolimu šūviu pelnęs B.Motumas, nesportiškai sustabdytas buvo A.Milaknis, taškų kraitį gražiu prasiveržimu atsidarė Lukas Lekavičius – 85:32. Likus keletui minučių tebuvo vienas neaiškumas – ar „Žalgiris“ pelnys 100-ąjį tašką, kuomet nuostabų slalomą krepšio link pademonstravo P.Valinskas, o devynis taškus paeiliui rinko baudos aikštelėje tiesiog dominavęs A.Lima (96:39). Nors netrukus dar kartą pasižymėjo P.Valinskas, per likusį laiką kauniečiams nepavyko suregzti rezultatyvios atakos, tad pirmojo 100-uko šiame sezone dar teks palaukti. Galutinis rezultatas – 98:45.

„Žalgiris“: B.Motumas 16, A.Milaknis 14 (4/6 trit.), E.Ulanovas 14 (4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 12 (6/6 dvit., 2 per. kam.), A.Lima 11 (5 atk. kam., 4 blk.), L.Westermannas 9 (5 rez. perd.), P.Valinskas 9 (5 rez. perd.), I.Hartensteinas 9 (6 atk. kam., 2 blk.), K.Pangosas 2, L.Lekavičius 2 (5 rez. perd., 2 per. kam.).

„Šiauliai“: M.Bowmanas 13 (2 per. kam.), T.Lekūnas 9, A.Ampimas 6 (9 atk. kam., 3 per. kam.).