Kaunietis pagerino pasaulio jaunių rekordą | Kas vyksta Kaune

Kaunietis pagerino pasaulio jaunių rekordą

Krs.lt nuotr.

Daugpilyje vykusiose Europos jaunių U-16 ir U-18 bei Pasaulio taurės 3-io etapo svarsčių kilnojimo varžybose Lietuvos rinktinei atstovavo trys Kauno rajono sportininkai ir jų treneris Paulius Visockas.

Čempionate varžėsi dešimties Europos šalių sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Kazachstano, Kirgizijos, Norvegijos ir Airijos, bei Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai.

Svorio kategorijoje iki 68 kilogramų Matas Čepulis atliko 157 stūmimus bei 248 rovimus ir po įtemptos kovos iškovojo trečią vietą. Iki paskutinių rovimo sekundžių vykusioje kovoje su Baltarusijos sportininku dėl trečios vietos Matas pateikė staigmeną – jis keturiais iškėlimais pagerino pasaulio jaunių svarsčio rovimo rekordą, iki tol siekusį 244 kartus.

Svorio kategorijoje iki 78 kilogramų Aurimas Stulgys užtikrintai iškovojo antrą vieta,  atlikęs 182 stūmimus bei 232 rovimus. Svorio kategorijoje virš 78 kilogramų Rolandas Bykovas atliko 181 stūmimą bei 229 rovimus ir iškovojo trečią vietą.

Visi trys sportininkai gyvena Kauno rajone, mokosi Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje, kur juos treniruoja kūno kultūros mokytojas Paulius Visockas. Beje, treneris taip pat yra patyręs svarsčių kilnotojas, jis varžėsi Pasaulio taurės 3-io etapo Grand Prix  svarsčių kilnojimo varžybose. Ilgojo ciklo rungtyje, svorio kategorijoje virš 85 kilogramų P. Visockas atliko 83 kartojimus ir užtikrintai laimėjo rungtį.