Specialistai primena: vaikų stovyklų meniu draudžiami traškučiai, grybai, GMO | Kas vyksta Kaune

Specialistai primena: vaikų stovyklų meniu draudžiami traškučiai, grybai, GMO

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Vasarą itin padaugėjus vaikų stovyklų, organizatoriai turėtų itin atidžiai rinktis maitinimo įmones, tinkamai laikyti produktus, o tėvai pasidomėti, kaip maitinami jų vaikai.

Kur gali būti gaminamas maistas?

Patiekalus galima gaminti stovykloje, kuriai yra išduotas leidimas – maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.

Kitoje viešojo maitinimo įstaigoje pagamintas maistas gali būti atvežamas ir išdalinamas stovykloje. Tačiau maitinimo paslaugas teikiančios kavinės ar restorano leidime turi būti nurodyta papildoma veikla – „maisto tiekėjų pagal sutartį veikla“.

Kaip įsitikinti, kad stovykla ar jai maistą tiekianti įmonė turi maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą?

Ar įmonė turi maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, galima patikrinti Maisto tvarkymo subjektų registre

Kokios įmonės negali tiekti maisto vaikų stovykloms?

Įmonės, įtrauktos į nepatikimų įmonių sąrašą, negali tiekti maisto vaikų ugdymo įstaigoms. Pasitikrinti ar įmonė, tieksianti maistą, neįtraukta į nepatikimų maisto tvarkymo subjektų sąrašą.

Ar visos stovyklos privalo derinti valgiaraščius?

Valgiaraščiai turi būti suderinti su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) teritoriniu padaliniu tik apgyvendinimo paslaugas teikiančiose stovyklose.

Ar visi valgiaraščiai turi būti suderinti su VMVT?

Taip.

Kas ir kur turi kreiptis, norit suderinti vaikų stovyklos valgiaraštį?

Norint maitinti vaikus stovykloje, būtina suderinti valgiaraštį su VMVT teritoriniu padaliniu. Tai turi atlikti vaikų poilsio stovyklų steigėjai (teikiantys  apgyvendinimo paslaugas) arba juridiniai ir fiziniai asmenys, tiekiantys maistą pagal sutartį.

Kokius reikalavimus turi atitikti valgiaraščiai?

Valgiaraščiai turi būti sudaromi pagal rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas, o maisto ruošimas ir patiekalų įvairumas turi atitikti vaikų fiziologinius ypatumus bei sveikos mitybos principus. Esant poreikiui organizuojamas pritaikytas maitinimas. Stovyklose vaikai maitinami ne rečiau kaip 4 kartus per dieną, kas 3,5 – 4 valandas.

Daugiau apie valgiaraščius

Kokie produktai draudžiami vaikų maitinime?

subproduktai (inkstai, kepenys, smegenys, plaučiai); grybai; konditerijos gaminiai su kremu; gazuoti gaivieji ir energiniai gėrimai; bulvių traškučiai ir kiti riebaluose virti gaminiai; nepramoninės gamybos konservuoti gaminiai; žlėgtainiai, šaltiena, mechaniškai atskirta mėsa ir jos gaminiai; genetiškai modifikuotas maistas ar genetiškai modifikuotų sudedamųjų dalių turintys produktai.

Kokie maisto saugos reikalavimai itin aktualūs vaikų vasaros stovyklose?

Norint išvengti maisto produktų mikrobiologinio užteršimo, būtina tinkamai laikyti maistą. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti greitai gendantiems produktams. Stovyklos organizatoriai privalo nuolat tikrinti, ar pieno, mėsos, konditerijos ir kiti greitai gendantys produktai, nelaikomi vaikų  miegamuosiuose. Draudžiama imti į žygį greitai gendančius maisto produktus.

Daugiau apie tinkamą maisto gaminimą ir laikymą

Kas turi pasirūpinti geriamuoju vandeniu?

Stovyklos organizatorius privalo sudaryti sąlygos vaikams bet kuriuo metu atsigerti geriamojo vandens. Žygių metu vaikai turi būti aprūpinti maistu ir geriamuoju vandeniu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA