„Žalgiris” užtikrintai žengė į LKL finalą, varžovas – neaiškus | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” užtikrintai žengė į LKL finalą, varžovas – neaiškus

Trečiąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pusfinalyje iškovojęs Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu žengė į didįjį finalą. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai trečiosiose pusfinalio rungtynėse namuose 80:72 (30:15, 19:18, 17:19, 14:20) įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkų ir seriją laimėjo „sausu“ rezultatu 3:0.

Finale Kauno „Žalgirio“ laukia kova su Klaipėdos „Neptūnu“ arba Vilniaus „Lietuvos rytu“. Antrajame pusfinalyje šiuo metu netikėtu serijos rezultatu 2-0 pirmauja klaipėdiečiai.

Rungtynių eiga

Mačo pradžioje Lietuvos čempionai demonstravo raumenis: tritaškiu susitikimą atidarė Renaldas Seibutis, tiksint paskutinėms atakos sekundėms, viena ranka taikliai metė Paulius Jankūnas, o iš vidutinio nuotolio metimą pridėjo Jerome‘as Randle‘as – 7:0. Svečiams nutraukus taškų badą, trečią J.Randle‘o rezultatyvų perdavimą prasiveržimu su pražanga užbaigė R.Seibutis, snaiperiškus sugebėjimus demonstravo komandos kapitonas P.Jankūnas 13:5. Įpusėjus kėliniui, ir P.Jankūnui, nusiėmus penktą kamuolį, kitoje aikštės pusėje pastarasis įsirašė septintąjį tašką, prarają tarp komandų dar labiau didino keturi J.Randle‘o taškai – 19:5. Nuo suolo galingai pakilo Ianas Vougioukas, tuo tarpu „Juventus“ komandai visus taškus toliau rinko Egidijus Dimša (26:11). Po įspūdingo I.Vougiouko bloko kontratakos metu pasižymėjo Brockas Motumas, baudų mesti stojo Martynas Pocius, o pirmo kėlinio sirena skelbė dvigubą „Žalgirio“ pranašumą – 30:15.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai atrado naujų spalvų puolime, kuomet taškų sąskaitas dvitaškiais atsidarė Martynas Sajus ir Kasparas Vecvagaras, o po penkto M.Pociaus rezultatyvaus perdavimo tolimą šūvį smeigė Lukas Lekavičius – 37:21. Netrukus M.Pocius asistavo po krepšiu atsilaisvinusiam I.Vougioukui, tačiau vis užtikrinčiau jautėsi ir svečiai iš Utenos (39:26). Į aikštelę grįžę žaidimo gijas į savo rankas perėmė P.Jankūnas bei J.Randle‘as (43:28), o prieš antrą rungtynių pusę vienintelius taškus iš žaidimo žaliai-baltiems pelnė tritaškį įsūdęs Siimas-Sanderis Vene – 49:33.

Antrą rungtynių dalį geriau pradėjo uteniškiai, į kurių penkis taškus atsaką pavyko rasti tik aštriai sužaidus ir, nepaisant pražangos, dvitaškį įmetus I.Vougioukui – 52:38. Tolimu šūviu ledus pralaužė Edgaras Ulanovas, o įpusėjus ketvirčiui, komandos kapitonas P.Jankūnas savo kraityje jau turėjo trečią dvigubą dublį paeiliui (55:42). Individualiais veiksmais puolimą gyvino varžovų gynybą įveikę J.Randle‘as ir R.Seibutis (59:44), kėlinuko pabaigoje „Juventus“ komandai artėti šansų nesuteikė įsižaidęs B.Motumas – 66:52.

Ketvirtą kėlinį svečiai pradėjo rodydami atsigavimo ženklus, tad pasitarimą sušaukti teko Šarūnui Jasikevičiui – 68:58. Po jo laiku ir vietoje atsirado B.Motumas, iniciatyvos ėmėsi L.Lekavičius, tačiau saugesnis atstatytas pranašumas neguodė, kadangi aikštelę dėl traumos paliko K.Vecvagaras – 80:65. Nors Lietuvos čempionai per likusias tris minutes nepasižymėjo, tai jiems nesutrukdė trečią kartą užtikrintai pranokti „Juventus“ komandos ir tiesiausiu keliu žengti į didįjį LKL finalą – 80:72.

Rezultatyviausi žaidėjai

„Žalgiris“: R.Seibutis 12 (3 per. kam.), J.Randle‘as 11 (5 rez. perd., 3 per. kam.), B.Motumas 11 (5/6 dvit.), P.Jankūnas 11 (13 atk. kam.), I.Vougioukas 10, L.Lekavičius 7, K.Vecvagaras 6, E.Ulanovas 5 (2 per. kam.), S.Vene 3, M.Pocius 2 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Sajus 2, V.Lipkevičius 0.

„Juventus“: E.Dimša 20 (7/8 dvit., 5 atk. kam., 3 blk.), C.Lewisas 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), S.Kulvietis 13 (4 rez. perd.), E.Želionis 10 (8 atk. kam.).