Kauno „Žalgiris” pergalingai pradėjo LKL pusfinalio kovas | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris” pergalingai pradėjo LKL pusfinalio kovas

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ pusfinalio seriją Kauno „Žalgiris“ pradėjo užtikrinta pergale. Antradienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Utenos „Juventus“ komandą 91:76 (27:20, 23:21, 20:18, 21:17). Prieš rungtynes aikštės viduryje su 75-uoju jubiliejumi buvo pasveikintas ilgametis „Žalgirio“ fizinio parengimo treneris Aleksandras Kosauskas.

Rungtynių eiga

Pusfinalio seriją taikliais šūviais iš vidutinio nuotolio pradėjo Jerome‘as Randle‘as ir Paulius Jankūnas – 7:4. Pirmam ketvirčiui įsibėgėjus P.Jankūnas rinko dar penkis taškus, vos tik į aikštelę žengęs pasižymėjo Ianas Vougioukas, o perėmęs kamuolį greitoje atakoje skirtumą iki 16:10 didino Renaldas Seibutis. Po reklaminės minutės pertraukėlės nuostabų pasirodymą tęsė P.Jankūnas: komandos kapitonas ne tik įskraidino antrą tolimą metimą, bet netrukus pelnė ir dvyliktąjį tašką (23:15). Kėlinio pabaigoje aplodismentų audrą sukėlė gražų Olivier Hanlano perdavimą triuškinančiu dėjimu įtvirtinęs I.Vougioukas, o tašką pirmųjų dešimties minučių atkarpoje dėjo su sirena dvitaškį realizavęs Edgaras Ulanovas – 27:20.

Ištiksėjus vos 14 sekundžių ir „Juventus“ krepšininkams smeigus tritaškį, greitą ir netikėtą pasitarimą šaukė Šarūnas Jasikevičius – 27:23. Po jo spragomis baudos aikštelėje naudojosi I.Vougioukas ir Brockas Motumas, gražiai „suvaikščiojus“ kamuoliui laisvas tritaškį išmetė O.Hanlanas (34:26). Po P.Jankūno dviejų perimtų kamuolių savo taškų kraitį pildėsi Lukas Lekavičius, o dar kartą „apvogus“ svečius dėjimu lankų tvirtumą patikrino Utenos komandos minutės pertraukėlę provokavęs B.Motumas – 44:30. Uteniškiai pristabdė įsibėgėjusius Lietuvos čempionus, kuriems per nepilnas penkias minutes iš žaidimo pasižymėti pavyko tik aštriai sužaidus R.Seibučiui bei Š.Jasikevičiaus nubraižytą derinį dėjimu išpildžius E.Ulanovui – 50:41.

Trečiasis kėlinys startavo užfiksuota nesportine pražanga Martynui Sajui, tačiau netrukus aukštaūgis atidirbo kitoje aikštės pusėje – 52:43. Aktyviai žaisdami svečiai pavojingai artėjo (52:47), o tuomet padėtį kauniečiams taisyti ėmėsi į dar vieną greitą išpuolį nuskuodęs R.Seibutis, du taškus rinkęs E.Ulanovas bei tolimą šūvį įsmeigęs L.Lekavičius – 59:47. Kėliniui persiritus į antrą pusę apie save priminė lyderio rolę taikliais bandymais iš vidutinio nuotolio susigrąžinęs P.Jankūnas, didžiausią turėtą pranašumą atstatė baudų mesti stojęs R.Seibutis 65:51. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą „Juventus“ komandos planus pastebimai sumažinti atsilikimą sujaukė penkis taškus rinkęs L.Lekavičius bei galingu bloku savąjį krepšį apgynęs B.Motumas – 70:59.

Ketvirtajame kėlinyje paties sukurtą antrą progą tolimu dvitaškiu pavertė Vytenis Lipkevičius (72:59), bet Utenos krepšininkai sudėti ginklų neketino – 72:64. Kiek ramesnį gyvenimą Lietuvos čempionams kurti bandė L.Lekavičius bei I.Vougioukas (77:64), daug nematomo juodo darbo atliko puikias rungtynes žaidžiantis komandos kapitonas P.Jankūnas. Pastarajam nusiėmus kamuolį puolime ir taip rinkus dvigubą dublį, aštuonioliktąjį savo tašką pelnius L.Lekavičiui ir dar vieną uraganinį prasiveržimą atlikus R.Seibučiui, skirtumas šoktelėjo iki 81:65. Renaldas sustoti neketino, aštriai sužaidė V.Lipkevičius, o likus trims minutėms prie pergalės dar labiau artino baudas sumetęs B.Motumas – 87:68. Per likusį laiką pirmuosius taškus pelnyti spėjo Martynas Pocius, užtvirtinęs pirmąją „Žalgirio“ pergalę pusfinalio serijoje rezultatu 91:76.

Rezultatyviausi žaidėjai

„Žalgiris“: L.Lekavičius 18 (6/9 dvit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), P.Jankūnas 18 (6/8 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), R.Seibutis 12 (5/6 dvit.), I.Vougioukas 12 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), B.Motumas 7, E.Ulanovas 7, J.Randle‘as 6 (4 rez. perd.), V.Lipkevičius 4 (6 atk. kam., 2 per. kam.), O.Hanlanas 3, M.Pocius 2.

„Juventus“: C.Lewis 17 (5 rez. perd.), E.Želionis 15 (5 atk. kam., 2 per. kam.), S.Kulvietis 15 (3/6 trit.).