Centre vyko kariuomenės prižiūrimas mitingas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Laisvės alėjos dalimi pražygiavo jaunuolių mitingas. Tokį renginį prižiūrėjo Lietuvos kariuomenės atstovai, Viešojo saugumo tarnyba bei policijos pareigūnai.

Mieste iki balandžio pirmos dienos vyks jungtinės specialiųjų tarnybų ir Lietuvos kariuomenės pratybos. Šiandien buvo viena iš pratybų dalių, kuomet dalyviams teko prižiūrėti maždaug 60-ies jaunuolių mitingą. Plakatais nešini jaunuoliai žygiuoti pradėjo nuo pėsčiųjų tilto, vedančio į Nemuno salą ir keliavo iki Vienybės aikštės. Čia juos pasitiko gausios įvairių tarnybų pajėgos.

„Pilietiškai prisijungėme prie vykstančių pratybų. Tai buvo pilietinė akcija, kuri buvo ganėtinai improvizuota ir prisitaikant prie to, kad gali būti tokios akcijos galimai uždraustos. Mes turėjome pasirengę komiškų plakatų patrionei akcijai, kuri galėtų būti surengta ir ekstremaliomis sąlygomis. Pratybose niekas neturi būti iš anksto žinoma, tai šiuo atveju jos buvo taip ir organizuotos, nes gali vieną kartą būti komiškos, o kitą – labai rimtos Mūsų užduotis buvo – vienyti visuomenę“, – po eisenos kalbėjo KTU Studentų reikalų departamento direktorius Martynas Ubartas.

Mitingas – pratybų mieste dalis

Mitingą prižiūrėjusių specialiųjų tarnybų ir kariuomenės atstovai tikino, jog tokie veiksmai leidžia modeliuoti įvairias situacijas mieste. Tiek eisena, tiek kiti pratybų veiksmai leidžia vienoje aplinkoje komunikuoti su įvairiomis institucijomis. Galiausiai, pratybos mieste leidžia pažinti aplinką ir žmones tam, kad kilus pavojui, būtų galima tinkamai sureaguoti.

„Pratybų tikslas – mokytis veikti miesto sąlygomis, reaguoti į mitingus, žmonių reakcijas ar pan. Didysis mūsų darbas vyko kabinetuose, kad išmoktumėme tarpusavyje derinti veiksmus, kokios pagalbos iš ko galime tikėtis. Žinoma, vykdėme ir pačiame mieste“, – kalbėjo jaunesnysis eilinis Žiliukas.

Karinės pratybos persikėlė į centrinę miesto dalį 24 nuotr.

Pratybos Kauno mieste tęsis dar iki balandžio pirmos dienos. Kariuomenės atstovai tikina, jog dalis tikslų jau įgyvendinta, tačiau mieste karių dar bus galima sutikti. Bendrose Lietuvos kariuomenės ir specialiųjų tarnybų pratybose gyventojai gali girdėti šūvius, sprogimus. Atstovai pataria, jog jei gyventojams neramu, jie gali kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, nes vienu atveju girdimi garsai gali būti pratybų dalis, kiti – nelaimės.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Su 16-mete Kaune pramogavęs turtuolis A. Perezas JAV sėdo už grotų

Į telefonus įlindusiems pėstiesiems ir beatodairiškiems vairuotojams ruošia apynasrį

Nužudymu kaltinamam M. Mažeikai-Asilui sušvelninta kardomoji priemonė

Skirtingi mastai: „Sūduva“ uždirbo daugiau premijų nei „Žalgirio“ krepšininkai

Policija vis dar aiškinasi, kas sužalojo „BMW“ sėdinčios mergaitės koją

Kaune kapitališkai sutvarkytos gatvės vėl išraustos

Reikalinga kauniečių pagalba: ieškomas žmogus už gėrimus nesumokėjo 9,4 tūkst.

Ramučių gyventojai nebeištvėrė: reikalauja griebtis veiksmų nedelsiant arba užsidaryti visai

Tartasi dėl automagistralės rekonstrukcijos ties Kaunu

Kaunas skelbia konkursą: ieško, kas įrengs informacinius ekranus vairuotojams