„Žalgiris“ namuose lengvai susitvarkė su „Lietkabelio“ pasipriešinimu | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ namuose lengvai susitvarkė su „Lietkabelio“ pasipriešinimu

Archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda iškovojo dar vieną pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai neturėjo vargo su Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkais ir nugalėjo juos 92:59 (23:19, 27:14, 24:13, 18:13). Tai buvo 23-ioji žalgiriečių pergalė per 25 rungtynes.

Susitikimą aktyviau pradėjo svečiai, į kurių aštuonis taškus įsiterpė kabliu įmetęs Ianas Vougioukas – 2:8. Puikiai kamuolius komandos draugams skirstė metimą iš vidutinio nuotolio realizavęs Renaldas Seibutis, net tris antras progas susikūręs pasižymėjo Brcokas Motumas, tritaškį pridėjo Edgaras Ulanovas ir švieslentėje jau degė lygus rezultatas – 17:17. Po sunkios pradžios atsigavę Lietuvos čempionai pirmą kėlinį baigė būdami priekyje, kuomet tris taškus surinko nuo suolo pakilęs Paulius Jankūnas, o tolimą bombą po Kasparo Vecvagaro perdavimo įskraidino Olivier Hanlanas – 23:19.

Antrojo kėlinio pradžioje taškų sąskaitas dvitaškiu ir tritaškiu atsidarė komandą į priekį truktelėję Siimas-Sanderis Vene bei Martynas Pocius (28:19), bet netrukus dviem tolimais šūviais visą žalgiriečių darbą panevėžiečiai pavertė niekais – 28:27. Iniciatyvą šeimininkams grąžinti bandė tritaškį smeigęs O.Hanlanas ir su varžovo pražanga du taškus įsirašęs komandos kapitonas P.Jankūnas (34:30). Sau įprastu stiliumi pirmuosius taškus pelnė Lukas Lekavičius, nepaisydamas trukdymų pasižymėjo B.Motumas, o rekordinį pranašumą grąžino tritaškį įsūdęs E.Ulanovas – 42:33. Galingai finišavę „Žalgirio“ krepšininkai ilsėtis išėjo turėdami solidžią persvarą: gražios atakos smaigalyje atsidūrė E.Ulanovas ir B.Motumas, keturis taškus rinko L.Lekavičius, o spurtą 16:1 užbaigė greitą išpuolį sėkmingai realizavęs R.Seibutis – 50:33.

Geriau po didžiosios pertraukos startavo panevėžiečiai, privertę neplanuotos minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 50:37. Pokalbis su treneriu greitai davė saldžių vaisių: dvitaškį įmetė B.Motumas, šešis taškus per nepilną minutę įsirašė Ianas Vougioukas – 58:37. Antroje kėlinio pusėje šeimininkai gražiai vystė greitas atakas, kurių smaigalyje vis atsidurdavo R.Seibutis ir P.Jankūnas, prabilo sėkmingai po krepšiu žaidęs S.Vene, o Lietuvos čempionų pranašumas jau nebekėlė abejonių – 74:46.

Ketvirto kėlinio pradžioje pirmuosius taškus rinko Kasparas Vecvagaras, O.Hanlano ketvirtą rezultatyvų perdavimą įspūdingu skrydžiu užtvirtino gražiausią rungtynių epizodą sukūręs M.Pocius – 80:53. S.Vene užtikrintą darbą tęsė ir paskutinėje rungtynių atkarpoje, o pasižymėjęs Martynas Sajus tapo paskutiniu „Žalgirio“ krepšininku, prie lengvos pergalės pridėjusiu bent du taškus (86:57). Kauniečiai lengvai sutvarkė likusius formalumus, rezultatyvumą pasigerinti spėjo puikų žaidimą demonstravęs B.Motumas – 92:59.

„Žalgiris“: B.Motumas 19 (9/13 dvit., 7 atk. kam.), P.Jankūnas 14 (5/6 dvit., 2 per. kam.), S.Vene 10 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), E.Ulanovas 10, I.Vougioukas 8, O.Hanlanas 8 (5 rez. perd.), M.Pocius 7, L.Lekavičius 6 (4 rez. perd.), R.Seibutis 6 (6 rez. perd., 3 per. kam.), M.Sajus 2 (7 atk. kam., 2 blk.), K.Vecvagaras 2.

„Lietkabelis“: M.Pavkovičius 16 (3/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Iličius 10 (5/6 dvit., 7 atk. kam.), A.Labuckas 8 (5 atk. kam.).