Po skaudaus rusiško antausio „Žalgiris“ reabilitavosi Šiauliuose | Kas vyksta Kaune

Po skaudaus rusiško antausio „Žalgiris“ reabilitavosi Šiauliuose

Archyvo / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį žalgiriečiai Šiauliuose įveikė „Šiaulių“ komandą 80:64 (25:14, 18:23, 20:11, 17:16). Tai buvo 22-oji kauniečių pergalė per 24 LKL rungtynes ir toliau leidusi užtikrinti pirmauti čempionate.

Mačo pradžioje puikiai veikė agresyviai žaidusio komandos kapitono Pauliaus Jankūno ir du tritaškius įskraidinusio Kasparo Vecvagaro tandemas – 10:5. Po šeimininkų minutės pertraukėlės trečią kauniečių tolimą šūvį smeigė Renaldas Seibutis, šeštąjį tašką puskabliu rinko ir pranašumą didino P.Jankūnas (15:7), tačiau Artūro Jomanto vedami šiauliečiai sugebėjo atsitiesti – 15:14. Tiesa, kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionams pavyko ir vėl atitolti: baudas sumetė Edgaras Ulanovas, nesustabdomai žaidė šešis taškus įsirašęs Ianas Vougioukas, o greitos atakos metu pasižymėjo Lukas Lekavičius – 25:14.

Perėmęs kamuolį I.Vougioukas dėjimu pelnė dar du taškus, tačiau aktyviai kėlinį pradėjo „Šiaulių“ krepšininkai – 27:21. Po Šarūno Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo iniciatyvos puolime ėmėsi P.Jankūnas, kuris vienas pats prasibrovė krepšio link, o kuriozinės atakos metu grąžino ir dviženklį pranašumą – 31:21. Dar keturis taškus pelniusio Pauliaus nesustabdė net ir sutankinta varžovų gynyba, tritaškiu šeimininkus už atsainumą baudė E.Ulanovas (38:31). Prieš didžiąją pertrauką komandos apsikeitė techninėmis pražangomis, nepaisydamas pražangos išradingai taškus rinko E.Ulanovas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo R.Seibutis – 43:37.

Antroje rungtynių pusėje toliau siautė komandos kapitonas P.Jankūnas, o pirmuosius savo taškus rinko Siimas-Sanderis Vene ir Martynas Sajus – 49:39. Tritaškį iš krašto smeigė L.Lekavičius, gražiai tarpusavyje sužaidė perdavimą atlikęs I.Vougioukas ir pasižymėjęs Brockas Motumas (54:44). Čia pat Brockas taikliai krepšį atakavo mindamas tritaškio liniją, į statistikos protokolą įpaišęs blokuotą metimą kitoje aikštės pusėje rekordinį pranašumą kūrė I.Vougioukas – 58:44. Baudos aikštelėje šeimininkų gynybą vis talžė I.Vougioukas, „apvogęs“ varžovą gražų skrydį pademonstravo B.Motumas – 63:48.

Paskutinę mačo atkarpą itin energingai pradėjo į atlapus kibę šiauliečiai – 63:54. Spragą varžovų gynyboje pastebėjęs P.Jankūnas puikiai asistavo B.Motumui, tolimu šūviu saugiau jaustis leido E.Ulanovas (68:56). Gudriai atakas ilginę žalgiriečiai pamažu artėjo pergalės link: penkioliktąjį tašką pelnė I.Vougioukas, baudos metimą pridėjo E.Ulanovas, įspūdingą tolimą bombą su sirena smeigė R.Seibutis – 74:62. Visų rungtynių metu priekyje buvę Lietuvos čempionai iš Šiaulių išsivežė pelnytai užtikrintą pergalę: perėmus kamuolį lengvus taškus įsirašė R.Seibutis, aukščiau už visus iššokęs pasižymėjo S.Vene, o tašką dėjo baudas sumetęs P.Jankūnas – 80:64.

„Žalgiris“ : P.Jankūnas 18 (7/9 dvit.), I.Vougioukas 15 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), E.Ulanovas 12, R.Seibutis 10, B.Motumas 8, K.Vecvagaras 6, L.Lekavičius 5 (2 per. kam.), S.Vene 4, M.Sajus 2, M.Pocius 0, O.Hanlanas 0.

„Šiauliai“: A.Jomantas 19 (7 atk. kam.), A.Marei 13 (6 atk. kam.), M.Scottas 10 (2 per. kam.).