Iš Kauno norima iškelti VST vadovybę

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vidaus reikalų ministerija siūlo nuo kitų metų Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovybę perkelti dirbti iš Kauno į Vilnių.

Pirmadienį ministerija užregistravo Vyriausybės nutarimo projektą, pagal kurį VST buveinė perkeliama iš Kaune įsikūrusios Žeimenos gatvės į pastatą M.K.Paco gatvėje Vilniuje.

„Jokie žmonės nėra perkeliami, jie lieka dirbti Kaune, kur liks VST padalinys, o vadovybė ir pagrindinė būstinė bus perkelta į Vilnių“, – BNS sakė vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Anot jo, sprendimas priimtas siekiant „optimaliau perskirstyti resursus“, jis nėra susijęs su tarnybą pastaruoju metu purtančiais skandalais.

„Vadovybė nėra kovai parengtas darinys, kuris turi būti pasiruošęs kovai ir vykti ten, kur vykstama. VST vadovybei, kaip bebūtų, dažnai tenka susitikti tiek su Vyriausybės, tiek Seimo pareigūnais, kurie yra Vilniuje, todėl važinėti iš Kauno yra netikslinga“, – nurodė ministro atstovas.

VST vadas pulkininkas Ričardas Pocius praėjusią savaitę portale delfi.lt paskelbtame interviu atskleidė daug tarnyboje buvusių negerovių. Jis eigė, kad tarnyboje „yra nelojalių tarnybai, nelojalių valstybei žmonių“, kurių dalis „karo atveju ginklus atsuks prieš mus“. Pasak R.Pociaus, vadovaujant pirmtakui Sergejui Madalovui tarnyboje viskas buvo „grindžiama šeimynine ir giminės ranga, privačiais interesais ir nelegaliais verslais, ir visa tai turi politinę priedangą bei gražią paradinę pusę“. Pasak naujojo vado, tarnyba yra prastai ginkluota, aprūpinta pasenusiu transportu, kitomis priemonėmis.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pravieniškių pataisos namai už šilumą permokėjo šimtatūkstantinę sumą eurų

Šaltis trečiadienio naktį stingdys be gailesčio

Dešimtmetis vlogeris iš Kauno prisipažįsta, kad mokytis tikybos buvo neįdomu (video)

Kaunietė R. Bogušienė atkirto ministerijai: čia keroja korupcija ir yra klaidinami žmonės

Užsienio investuotojai tempo nemažina: šalia Kauno atidarytas logistikos centras už 20 mln. eurų

Aliarmas Šančiuose: prie „Pūko“ radijo stoties sukiojosi policijos ir greitosios ekipažai

Vilijampolėje įvyko sprogimas, pritraukęs gausias tarnybų pajėgas

Naujas siūlymas Seime – prošvaistė į pigesnius maisto produktus?

Viltis nuteistiesiems iki gyvos galvos – tartasi dėl naujo įstatymo

Rado priežastį, kodėl Kaune dingsta elektra – kalti vagys