Iš Kauno norima iškelti VST vadovybę

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vidaus reikalų ministerija siūlo nuo kitų metų Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovybę perkelti dirbti iš Kauno į Vilnių.

Pirmadienį ministerija užregistravo Vyriausybės nutarimo projektą, pagal kurį VST buveinė perkeliama iš Kaune įsikūrusios Žeimenos gatvės į pastatą M.K.Paco gatvėje Vilniuje.

„Jokie žmonės nėra perkeliami, jie lieka dirbti Kaune, kur liks VST padalinys, o vadovybė ir pagrindinė būstinė bus perkelta į Vilnių“, – BNS sakė vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Anot jo, sprendimas priimtas siekiant „optimaliau perskirstyti resursus“, jis nėra susijęs su tarnybą pastaruoju metu purtančiais skandalais.

„Vadovybė nėra kovai parengtas darinys, kuris turi būti pasiruošęs kovai ir vykti ten, kur vykstama. VST vadovybei, kaip bebūtų, dažnai tenka susitikti tiek su Vyriausybės, tiek Seimo pareigūnais, kurie yra Vilniuje, todėl važinėti iš Kauno yra netikslinga“, – nurodė ministro atstovas.

VST vadas pulkininkas Ričardas Pocius praėjusią savaitę portale delfi.lt paskelbtame interviu atskleidė daug tarnyboje buvusių negerovių. Jis eigė, kad tarnyboje „yra nelojalių tarnybai, nelojalių valstybei žmonių“, kurių dalis „karo atveju ginklus atsuks prieš mus“. Pasak R.Pociaus, vadovaujant pirmtakui Sergejui Madalovui tarnyboje viskas buvo „grindžiama šeimynine ir giminės ranga, privačiais interesais ir nelegaliais verslais, ir visa tai turi politinę priedangą bei gražią paradinę pusę“. Pasak naujojo vado, tarnyba yra prastai ginkluota, aprūpinta pasenusiu transportu, kitomis priemonėmis.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Lietuvių kelionė į Kauną: devynias valandas vėlavęs skrydis, sutrikdyta sveikata ir jokio paaiškinimo

Susiruošusiems apsipirkti į Lenkiją - puikios naujienos: tokių mažų kainų jau seniai nebuvo

Rašytojas Mantvydas Leknickas pajūryje pasipiršo savo mylimajai

Orai: savaitgalį – puikus oras, o vienai dienai atplūs tikras karštis

Keturkojo pareigūno dėka galimas vagis sulaikytas greičiau nei pastebėta vagystė

Kariai Kauno rajone vaikams įrengė pojūčių taką

Kaune žiedus sumainė šokėjai V. Osadčenko ir A. Mikalajūnaitė

Svarbi informacija vairuotojams: Savanorių prospekte – dar griežtesni eismo apribojimai

Vienas garsiausių Lietuvos nusikaltėlių iš Kauno rajono pradėjo bado streiką

Kauno baldų bendrovė peržengė 100 milijonų eurų apyvartos slenkstį