„Žalgirį” išvykoje sutriuškino „Lokomotiv-Kuban” | Kas vyksta Kaune

„Žalgirį” išvykoje sutriuškino „Lokomotiv-Kuban”

Penktadienį Eurolygos septintojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nesugebėjo pasipriešinti lyg ant sparnų žaidusiai Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai. Ketvirtajame kėlinyje išvengę pralaimėjimo didžiausiu skirtumu savo Eurolygos istorijoje žalgiriečiai C grupės mače nusileido varžovams 50:80 (14:28, 3:25, 10:12, 23:15).

Susitikimo pradžioje šeimininkai naudojosi skylėta žalgiriečių gynyba ir prabėgus vos porai minučių šovė į priekį – 0:10. Išklausius Gintaro Krapiko nurodymų puolime puikiai išnaudojamas buvo Ianas Vougioukas, jį pakeitęs Robertas Javtokas atidirbo gynyboje, o du Pauliaus Jankūno taškai kirpo atsilikimą iki keturių – 6:10. Nors iniciatyvos po savuoju krepšiu ėmėsi R.Javtokas ir Brockas Motumas, atsigavęs „Lokomotiv-Kuban“ puolimas pastariesiems grąžino dviženklį pranašumą (12:24). Po driblingo taikliai krepšį iš vidutinio nuotolio atakavo Renaldas Seibutis, tačiau pirmąjį ketvirtį laimėjo dvigubai daugiau taškų surinkę varžovai – 14:28.

Antrą ketvirtį atidarė gražų R.Seibučio perdavimą taškais pavertęs I.Vougioukas, tačiau šešiais taškais atsakė Krasnodaro krepšininkai ir pasitarimą vėl šaukė „Žalgirio“ trenerių štabas – 16:34. Tiesa, net ir po jos kauniečių puolimas buvo bedantis, visi metimai skriejo pro šalį, priešingai nei kitoje aikštės pusėje (16:46). Septynių minučių tylą nutraukti pavyko tik prie baudų metimų linijos atsistojus P.Jankūnui, bet tai buvo viskas ką Lietuvos čempionams pavyko nuveikti antrajame ketvirtyje ir ilsėtis komandos išėjo esant milžiniškam atotrūkiui – 17:53.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę žalgiriečiai bandė žengti su ugnele akyse: ištampius gynybą pirmą svečių tritaškį smeigė P.Jankūnas, gražiai tarpusavyje sužaidė R.Seibutis bei taškus įsirašęs R.Javtokas – 22:55. Visgi, tada „Žalgirio“ puolimas vėl užstrigo, vienintelius taškus iš žaidimo pelnė P.Jankūnas ir I.Vougioukas bei po trisdešimties žaidimo minučių praraja tarp komandų dar šiek tiek padidėjo – 27:65.

Ketvirtajame kėlinyje puolime žibėjo B.Motumo ir I.Vougiouko tandemas, mažinęs atsilikimą iki 37:70. Žaidimo skonį pajutęs B.Motumas savo taškų kraitį pildė dar keturiais, tritaškį įskraidino Siimas-Sanderis Vene – 76:46. Per likusį laiką nieko kardinalaus neįvyko, ir nors antrą rungtynių pusę laimėjo žalgiriečiai, galutinis rezultatas nekėlė jokių abejonių – 50:80.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 15 (7/11 dvit., 6 atk. kam.), B.Motumas 14 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 8 (5 atk. kam.), R.Javtokas 6, S.Vene 3, L.Lekavičius 2, R.Seibutis 2 (2 blk.), M.Pocius 0, M.Kalnietis 0, K.Vecvagaras 0, O.Hanlanas 0, E.Ulanovas 0.

„Lokomotiv-Kuban“: E.Voronovas 14 (4/4 dvit.), R.Broekhoffas 12 (9 atk. kam., 3 per. kam.), A.Randolphas 11 (4 per. kam.), M.Delaney 10 (6 rez. perd.), V.Claveras 10 (10 atk. kam., 2 blk.).