„Žalgiris“ iškovojo ketvirtąją pergalę | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ iškovojo ketvirtąją pergalę

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse susidūrė su pirmu rimtesniu iššūkiu. Sekmadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje priėmė Klaipėdos „Neptūno“ komandą ir nugalėjo ją 81:71 (18:16, 24:20, 17:21, 22:14). Tai buvo ketvirtoji žalgiriečių pergalė LKL čempionate.

Kauno „Žalgirio“ taškų sąskaitą metimu iš vidutinio nuotolio atidarė Siimas-Sanderis Vene, tačiau tai buvo viskas ką per tris minutes pavyko nuveikti aikštės šeimininkams – 2:7. Žaidimą puolime paaštrino tris taškus surinkęs Ianas Vougioukas, nesustabdomą prasiveržimą pridėjo Mantas Kalnietis, bet klaipėdiečiai toliau demonstravo puikų pataikymą (7:15). I. Vougioukas be didesnio vargo prasibrovė krepšio link, tiksliai Robertui Javtokui asistavo M. Kalnietis ir komandas jau teskyrė keturi taškai – 11:15. Rezultatyviai susitikimą pradėjęs „Neptūnas“ užstrigo suaktyvintoje kauniečių gynyboje, solo šou puolime surengė septynis taškus paeiliui surinkęs Olivier Hanlanas, o kėlinį Lietuvos čempionai jau baigė pirmaujančiųjų vaidmenyje – 18:16.

Uostamiesčio krepšininkai sėkmingiau startavo ir antrajame kėlinyje, kuomet vienos minutės atkarpą laimėjo (0:5) – 18:21. Tuomet tritaškį smeigė drąsiai žaidęs Lukas Lekavičius, baudų metimus realizavo Brockas Motumas (23:23). Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narių dėka „Žalgiris“ pabandė atitrūkti: dar vieną tritaškį įskraidino L. Lekavičius, o Renaldo Seibučio slalomo krepšio link nesustabdė ir pražanga – 29:23. Lengvus taškus įsirašė B. Motumas, galingu bloku Martyną Mažeiką baudė R. Javtokas, tritaškiu naują rekordinės persvaros žymą brėžė M. Kalnietis – 34:27. Netrukus atotrūkis tarp komandų dar labiau išaugo: nusiėmęs kamuolį puolime dvitaškį įmetė I. Vougioukas, laisvą koridorių atrado R. Seibutis – 38:27. Prieš didžiąją pertrauką baudas sumetė I. Vougioukas ir B. Motumas, tačiau dviženklės žalgiriečių persvaros jau nebebuvo – 42:36.

Antrą rungtynių dalį sėkmingai pradėjo aštuntąjį tašką įsirašęs L. Lekavičius (44:36), bet čia pat savo žodį tarė svečiai ir neplanuotos minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 44:43. Po jos apgaulingų judesių arsenalą pademonstravo S.Vene (46:43). Tiesa, tuomet už ginčus su teisėju technine pražanga buvo nubaustas R. Javtokas ir tuo pasinaudoję klaipėdiečiai lygino rezultatą – 46:46. Ketvirčiui įpusėjus Lietuvos čempionams pavyko susigrąžinti iniciatyvą: gražiai krepšio link pranėrė M. Kalnietis, netaiklų O. Hanlano baudos metimą pataisė I. Vougioukas, o po Dainiaus Adomaičio užsidirbtos techninės pražangos pavyzdinę ataką dvitaškiu užbaigė B. Motumas – 53:46. Aistros virė ne tik aikštelėje, bet ir ant suolelio – techninę pražangą gavo atsarginis „Žalgirio“ žaidėjų suolelis (53:49). Pasinaudojęs patikima Pauliaus Jankūno užtvara prasiveržimą atliko O. Hanlanas, šaltakraujiškai baudas sumetė R. Seibutis – 57:51. Užmynęs tritaškio liniją taikliai krepšį atakavo B. Motumas, tačiau iš apčiuopiamos persvaros teliko „vieno metimo“ rungtynės – 59:57.

Lemiamo ketvirčio pradžioje taškų kraičius atsidarė Edgaras Ulanovas ir komandos kapitonas Paulius Jankūnas, iš vidutinio nuotolio pataikė S. Vene – 65:59. Įsibėgėjęs E. Ulanovas pelnė dar du taškus, taiklią baudą pridėjo P. Jankūnas (68:61). Laiko veltui prie baudų metimų linijos neleido I. Vougioukas, o dviženklę persvarą grąžino B. Motumas – 72:62. Svarbiu metu lyderio vaidmens ėmėsi E. Ulanovas, kurio tritaškis ir sėkmingas žaidimas nugara baudos aikštelėje skandino klaipėdiečių laivą – 78:67. E. Ulanovo perdavimą tritaškiu iš krašto pavertė M. Kalnietis ir „Žalgiris“ užtikrintai pratęsė pergalių seriją Lietuvos pirmenybėse – 81:71.

„Žalgiris“: I. Vougioukas 14 (4/5 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), B. Motumas 12, M. Kalnietis 10, O. Hanlanas 10 (2 per. kam.), E. Ulanovas 9, L. Lekavičius 8, R. Seibutis 7 (4 rez. perd.), S. Vene 6 (5 atk. kam.), P. Jankūnas 3, R. Javtokas 2, M. Pocius 0.

„Neptūnas“: H. Grantas 15 (12 atk. kam., 4 per. kam.), G.Ewingas 14 (6 rez. perd., 2 per. kam.), D. Zavackas 11.