LKL finalo 2 rungtynės Vilniuje: „Žalgiris” antrą kartą įveikė „Lietuvos rytą” | Kas vyksta Kaune

LKL finalo 2 rungtynės Vilniuje: „Žalgiris” antrą kartą įveikė „Lietuvos rytą”

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos antrosios rungtynės, žaidžiamos Vilniuje, pradžiugino visus žalgiriečių sirgalius. Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvykoje susitikę su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa laimėjo rungtynes rezultatu 62:78.

Lietuvos čempionams mačo pradžioje taškus rinko Jamesas Andersonas. Žalgirietis ne tik tolimu šūviu atidarė savo komandos sąskaitą, bet ir po to dukart nesunkiai pranėrė baudos aikštelėje – 7:6. Itin gražiai laisvą po krepšiu likusį Robertą Javtoką pastebėjo dvigubos gynybos sulaukęs Edgaras Ulanovas (9:8). Puikiai su aktyvia varžovų gynyba tvarkėsi ir J. Andersonas, kurio tikslius perdavimus tritaškiais pavertė Artūras Milaknis ir Willas Cherry – 15:10. Nors po šeimininkų pertraukėlės šie pelnė keturis taškus be atsako (15:14), kauniečiams pavyko sėkmingiau finišuoti pirmajame ketvirtyje, kuomet antrą tolimą bombą įsūdė A. Milaknis, baudas sumetė W. Cherry, o su sirena dvitaškį įmetė E. Ulanovas – 22:16.

Antrajame kėlinyje pirmųjų „Žalgirio“ taškų teko kiek palūkėti, kol galų gale kamuolį gudriai perėmė Darius Songaila ir greitoje atakoje lengvai taškų kraitį pildėsi J. Andersonas – 24:20. Įpusėjus ketvirčiui sėkmingas D. Songailos ir Pauliaus Jankūno tandemas bei dar du J. Andersono taškai truktelėjo svečius į priekį ir privertė pasitarimo prašyti varžovų trenerių štabą – 32:22. Po jos kauniečių laivas dar labiau tolo: tris taškus surinko komandos kapitonas P. Jankūnas, netrukus pastarasis atliko juvelyrinį perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Lukui Lekavičiui, taikliai iš dvitaškio atakavo Artūras Gudaitis (39:22). „Lietuvos ryto“ žaidėjai nutraukė keturias minutes trukusį taškų badą dukart pataikydami iš trijų taškų zonos, tačiau gražių J. Andersono taškų dėka žalgiriečiai išlaikė solidų pranašumą – 44:30.

Antrą rungtynių pusę atidarė eilinis, visą varžovų gynybą sudraskęs J. Andersono prasiveržimas, nugara sėkmingai sužaidė P. Jankūnas – 48:32. Tuomet sekė bene įspūdingiausia rungtynių ataka, kuomet nuo tritaškio linijos W. Cherry siuntė kamuolį J. Andersonui ir šis patikrino sostinės lankų tvirtumą (50:32). Kiek užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė komandos kapitono taikli bauda, bet „Lietuvos rytas“ lengvai pergalės atiduoti nebuvo linkęs ir po pastarųjų tolimo metimo minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 51:39. Varžovą pašokdinęs tritaškiu svečių puolimą atgaivino A. Milaknis (54:39), tačiau tuomet sekė šeši Billy Barono taškai – 54:45. „Žalgiris“ niekaip nerado skylių vilniečių aikštės gynyboje ir po dar vieno B. Barono taiklaus dvitaškio komandas skyrė septyni taškai – 54:47.