„Žalgiriui“ iškrito pergalės korta kovoje su „Lietuvos rytu“ pirmose finalo rungtynėse | Kas vyksta Kaune

R. Tenio nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija Kaune prasidėjo žalgiriečių pergale. Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę rezultatu 73:66 LKL finalo serijoje.

Finalo seriją atidarė puikus žalgiriečių žaidimas: laisvą koridorių krepšio link atrado ir dvitaškį su pražanga įmetė Artūras Milaknis, netrukus vilniečių spragomis gynyboje pasinaudojo dėjimu žiūrovus iš vietų kėlęs Jamesas Andersonas – 5:0. Tolimą metimą įskraidino komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau Antano Kavaliausko pastangomis svečiai sumažino atotrūkį – 8:5. Savalaikį J. Andersono perdavimą dėjimu pavertė Robertas Javtokas, greitoje atakoje pasižymėjo ir pats perdavimo autorius – 12:5. „Žalgiris“ surakino varžovus agresyvia gynyba, J. Andersonas smeigė dvi tolimas bombas paeiliui ir sostinės komanda priverstinai sušaukė pirmąją minutės pertraukėlę – 18:7. Po jos „Lietuvos rytui“ toliau taškus rinko vienintelis A. Kavaliauskas, o kitoje aikštės pusėje dominavo 12-ąjį tašką į savo kraitį įsirašęs J. Andersonas (20:14). Per likusį pirmojo ketvirčio laiką kauniečiams keturis taškus surinko nuo suolo pakilęs Artūras Gudaitis – 24:18.

[susije_video kurie=””]

Antrasis kėlinys prasidėjo tiksliu tolimu Luko Lekavičiaus šūviu, dar vieną reidą baudos aikštelėje surengė A. Milaknis – 29:22. Aktyviai į žaidimą įsiliejo ir Vytenis Lipkevičius: atsikovojęs kamuolį puolime jis stojo prie baudų metimų linijos, prie viso to dar ir puikiai pastebėjo prie trijų taškų linijos laisvą likusį Siimą – Sanderį Vene – 33:24. Čia pat trijų taškų vertės metimą realizavęs A. Milaknis brėžė naują rekordinės persvaros žymą 36:24. Tiesa, Lietuvos čempionai vien tuo neapsiribojo ir dar labiau nutolo: baudas sumetė P. Jankūnas, iš vidutinio nuotolio tiksliai atakavo R. Javtokas – 41:25. Vilniečiai augti atotrūkiui nebeleido, tad minutės pertraukėlės paprašė Gintaras Krapikas (41:29). Po pasitarimo tiek puolime, tiek gynyboje sublizgėjo R. Javtokas ir ilsėtis šeimininkai išėjo išlaikę saugų atstumą – 43:31.

Antroje rungtynių pusėje solidų pasirodymą tęsė R. Javtokas, kuris ne tik varžovus pamokė išrašydamas dar vieną galingą bloką, bet ir atlikęs metimą kabliu – 45:33. Pasinaudoję keliomis apmaudžiomis klaidomis svečiai pridėjo keturis taškus bei pranašumas tarp komandų sumažėjo iki vienaženklio (45:37). Tuščios žalgiriečių atakos tęsėsi net penkias minutes, kol galų gale ledus pralaužė komandos draugo metimą pataisęs R. Javtokas – 47:39. Kiek pritilusią „Žalgirio“ areną pažadino tolimas A. Milaknio šūvis, drąsiai rungtyniavo L. Lekavičius – 52:39. Ketvirčiui baigiantis snaiperiškus sugebėjimus pademonstravo S. Vene, ir nors kėlinį vieno taško skirtumu laimėjo vilniečiai, priekyje vis dar užtikrintai buvo „Žalgiris“ – 55:44.

Lemiamame kėlinyje pirmųjų kauniečių taškų teko palūkėti tris minutes, kol iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo S. Vene, taškų kraitį pildė A. Milaknis, tačiau sudėti ginklų varžovai neketino – 59:53. Tuomet šaltakraujiškai baudas sumėtė V. Lipkevičius, komandos keitėsi nesėkmingai išpuoliais, tad įpusėjus ketvirčiui saugiai jautėsi Lietuvos čempionai (61:53). Po „Lietuvos ryto“ minutės pertraukėlės šie kilo lemiamam šturmui ir pelnę keturis taškus be atsako tirpdė atsilikimą – 61:57. Svarbiu metu prasiveržimą su pražanga užbaigė L. Lekavičius (64:57), bet Traviso Leslie taškų dėka atmosfera aikštelėje tik dar labiau įkaito – 64:62. Nors baudos metimą realizavo R. Javtokas, dvi taiklios varžovų baudos šeimininkams tepaliko taško pranašumą (65:64). Kamuolius puolime ėmę žalgiriečiai susikūrė papildomų progų ir vieną iš jų fantastiškai išnaudojo tritaškį smeigęs A. Milaknis – 68:64. Į LKL finalą sugrįžę vilniečiai bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, tačiau ši nesuveikė ir „Žalgiris“ apgynęs namų tvirtovę pergalingai startavo finalo serijoje – 73:66.