Kauno „Žalgiris”, nugalėjęs Utenos „Juventus”, iškopė į LKL finalą | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris”, nugalėjęs Utenos „Juventus”, iškopė į LKL finalą

Kauno „Žalgirio“ komanda 22-ąjį kartą rungtyniaus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale. Antradienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą 96:49 (24:18, 26:12, 26:9, 20:10) ir pusfinalio seriją laimėjo sausu rezultatu 3:0. Finalo varžovas paaiškės po Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ pusfinalio serijos pabaigos.

Susitikimą atidarė Pauliaus Jankūno dvitaškis po atkovoto kamuolio puolime, dukart varžovus iš to paties taško baudė Jamesas Andersonas – 6:2. Baudomis pranašumą buvo padidinęs Robertas Javtokas (8:2), tačiau svečiai nesnaudė ir greitai sušvelnino atsilikimą – 8:7. Tuomet pirmą rungtynių tritaškį įskraidino Artūras Milaknis, perėmus kamuolį du gražius taškus pelnė Willas Cherry (13:7). W.Cherry sėkmingą žaidimą tęsė pataikydamas ir trijų taškų vertės metimą, drąsiai krepšio link prasibrovė gimtadienį švenčiantis Vytenis Lipkevičius, netrukus pridėjęs dar ir du baudų metimus – 20:13. Aktyviai ketvirtį užbaigė Artūras Gudaitis. Po puikaus Siimo-Sander Vene perdavimo aukštaūgis krovė kamuolį iš viršaus, šaltakraujiškai sumetė baudas bei pirmosios dešimt minučių fiksavo apčiuopiamą žalgiriečių pranašumą – 24:18.

Antrojo kėlinio pradžioje neleistinai sustabdytas buvo S.Vene, taiklumą iš vidutinio nuotolio demonstravo A.Gudaitis, o tritaškį smeigė V.Lipkevičius – 31:23. Du taškus su pražanga pelnė A.Gudaitis, varžovų puolimas tylėjo nepilnas tris minutes bei šeimininkų persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 34:23. Arčiau krepšio tiksliai rungtyniavo nuo suolo pakilęs Darius Songaila, nesustabdomą prasiveržimą atliko J.Andersonas (38:25).
Agresyviai abejose aikštės pusėse žaidę Lietuvos čempionai persvarą padidino dar trimis taškais ir minutės pertraukėle sustabdyti tolstantį „Žalgirį“ bandė Utenos komanda – 41:25. Tiesa, po jos kauniečių laivas dar labiau nutolo: tolimą dvitaškį realizavo D.Songaila, penkis taškus paeiliui surinko A.Milaknis, tik pražangos stabdė įsibėgėjusį J.Andersoną – 50:30.

Po didžiosios pertraukos užtikrintai atrodė W.Cherry ir R.Javtoko tandemas. Visų pirma, W.Cherry pasinaudojo galinga komandos draugo užtvara ir niekieno netrukdomas atakavo iš vidutinio nuotolio, o netrukus R.Javtokui grąžino skolą atlikdamas savalaikį perdavimą – 54:33. Rezultatyviausi „Žalgirio“ krepšininkai W.Cherry ir J.Andersonas individualiai įveikė varžovų gynybą bei įpusėjus kėliniui komandas skyrė 23 taškai – 58:35. Lietuvos čempionai neleido uteniškiams net pagalvoti apie žaidimą puolime ir perėmus tris kamuolius lengvus taškus rinko W.Cherry, A.Milaknis ir V.Lipkevičius (66:37). Subalansuota gynyba ir puolimas žalgiriečiams leido susikrauti rekordinę persvarą bei prieš ketvirtąjį ketvirtį jaustis itin ramiai. Tritaškį smeigė A.Milaknis, nepaisydamas trukdymų „2+1“ ataką pridėjo S.Vene, o kėlinį užbaigė du D.Songailos dvitaškiai – 76:39.

„Žalgiriui“ turint milžinišką atotrūkį vaizdas aikštėje nepasikeitė: kamuolius po varžovų krepšiu ėmė S.Vene ir Edgaras Ulanovas, kuris dar ir patikrino arenos lankų tvirtumą – 82:44. Nesulaikomą prasiveržimą atliko V.Lipkevičius, mesti baudų stojo D.Songaila ir E.Ulanovas (87:47). Per likusį laiką kauniečiai sutvarkė formalumus ir tiesiausiu keliu žengė į LKL finalą: pasižymėjęs Lukas Lekavičius tapo dvyliktu komandos krepšininku, pelniusiu bent du taškus, o bene didžiausias ovacijas arenoje sukėlė tritaškį rungtynėms baigiantis įsūdęs R.Javtokas – 96:49.