LKL pusfinalyje Kauno sporto halėje žalgiriečiai įkrėtė „Juventus“ komandai | Kas vyksta Kaune

LKL pusfinalyje Kauno sporto halėje žalgiriečiai įkrėtė „Juventus“ komandai

R.Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Legendinėje Kauno sporto halėje žalgiriečiai pademonstravo gražų žaidimą ir lengvai įveikė Utenos „Juventus“ komandą 81:53.

Į legendinę Kauno sporto halę sugrįžę žalgiriečiai pusfinalį pradėjo tolimais šūviais: tritaškius įskraidino Willas Cherry ir Paulius Jankūnas – 6:6. Netrukus trečiąjį šeimininkų tritaškį realizavo Vytenis Lipkevičius, tačiau priekyje buvo įvairesnį žaidimą puolime demonstravę uteniškiai (9:12). Ketvirčiui įsibėgėjus „Žalgiris“ suaktyvino gynybą bei persvėrė rezultatą po keturių Artūro Milaknio ir dviejų P. Jankūno taškų – 14:12. Kėlinio pabaigoje kontratakos smaigalyje atsidūrė V. Lipkevičius, baudas sumetė Artūras Gudaitis – 18:15.

Nuo pat antrojo ketvirčio pradžios kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir pabandė atitrūkti: kamuolį puolime nusiėmęs pasižymėjo Darius Songaila, greitą išpuolį dvitaškiu užbaigė Jamesas Andersonas, o tritaškį smeigė Edgaras Ulanovas – 25:17. Prie baudų metimo linijos stojo Lukas Lekavičius, perėmęs kamuolį progą susikūrė V. Lipkevičius ir „Juventus“ trenerių štabas prašė jau antrosios minutės pertraukėlės – 29:19. Po dar vieno perimto kamuolio gražiu dėjimu žiūrovus džiugino J. Andersonas, tritaškį iš krašto tiksliai paleido komandos kapitonas P. Jankūnas – 34:20. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos čempionų pranašumas pasiekė naujas aukštumas. Keturis taškus surinko A. Gudaitis, nuostabų J. Andersono perdavimą taškais pavertė R. Javtokas, o atkarpą iki (13:0) pratęsė bei tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo W. Cherry – 42:20.

Trečiajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi penkis taškus surinkęs J. Andersonas, tolimą metimą pridėjo W. Cherry – 50:28. A. Milaknį ir A. Gudaitį svečiai pajėgė stabdyti tik pražangomis, užsitęsusią tylą galingu dėjimu po gražaus L. Lekavičiaus perdavimo nutraukė R. Javtokas – 58:33. Likusios dvi minutės nebuvo rezultatyvios, o kauniečiams taškus pelnė tik prie baudų metimų linijos stojęs L. Lekavičius – 60:34.

Susikrovę solidžią persvarą šeimininkai nusprendė surengti tikrą šou: kamuolį R. Javtokui dar kartą užmetė L. Lekavičius, prasiveržimą triuškinančiu dėjimu užbaigė Siimas-Sanderis Vene, o tritaškį smeigė L. Lekavičius – 67:36. Snaiperiškus sugebėjimus demonstravo A. Milaknis, du taškus į savo kraitį įsirašė E. Ulanovas – 72:36. Sėkmingą svečių atkarpą dvitaškiu nutraukė A. Gudaitis (74:42), dviejų varžovų gynybą pralaužė S. Vene – 76:45. Per likusį laiką nepaisydamas pražangos du taškus pelnė E. Ulanovas, baudas sumetė S. Vene ir pusfinalio seriją iki trijų pergalių Lietuvos čempionai pradėjo lengva pergale – 81:53.