Artėjant LKL reguliaraus sezono finišui „Žalgiris“ nepasigailėjo „Nevėžio“ | Kas vyksta Kaune

Artėjant LKL reguliaraus sezono finišui „Žalgiris“ nepasigailėjo „Nevėžio“

Archyvo / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė priešpaskutiniąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynes. Antradienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai sutriuškino Kėdainių „Nevėžio“ komandą 92:53 (22:16, 32:16, 21:15, 17:6). Tai buvo 35-ioji kauniečių pergalė per 39 LKL rungtynes. Šeštadienį namuose žalgiriečiai LKL reguliarųjį sezoną užbaigs maču su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa.

Rungtynėse su „Nevėžiu“ kauniečių pirmųjų taškų teko laukti kiek daugiau nei dvi minutes, kol galų gale varžovų gynybą prasiveržimu pralaužė Willas Cherry, rezultatyviai nugara sužaidė Darius Songaila – 4:8. Prie tritaškio likusį Tomą Dimšą pastebėjo Edgaras Ulanovas (7:8), tris naudingumo balus įsirašė kamuolį puolime nusiėmęs ir dvitaškį įmetęs D.Songaila – 9:10. Perėmę iniciatyvą kauniečiai greitai persvėrė rezultatą: tritaškį įskraidino W.Cherry, kamuolį iš svečių rankų išplėšęs dar du taškus pridėjo D.Songaila, baudų metimus sumetė E.Ulanovas – 16:12. Pirmojo ketvirčio pabaigoje keturis taškus pelnė W.Cherry, sėkmingai nuo suolo pakilo Siimas-Sanderis Vene ir Lietuvos čempionai priekyje jau buvo šešių taškų skirtumu – 22:16.

Antrąjį kėlinį pradėjo gražus Vytenio Lipkevičiaus prasiveržimas, kabliu įmetė Robertas Javtokas, o atotrūkį iki dviženklio didino tolimas Artūro Milaknio šūvis – 29:17. Varžovus pergudravę pasižymėjo S.Vene ir V.Lipkevičius (33:21). Netrukus „Žalgirio“ pranašumas pastebimai šoktelėjo: septynis taškus surinko T.Dimša, sėkmingą atkarpą žaidė V.Lipkevičius – 42:23. Prieš ilgąją pertrauką savo taškų sąskaitas atsidarė Donatas Tarolis ir Vaidas Kariniauskas, gražiai kontrataką užbaigė T.Dimša ir šeimininkų pranašumas pasiekė naujas aukštumas – 54:32.

Trečiojo ketvirčio pradžioje kauniečiams taškus rinko S.Vene, ledus pralaužė pirmą kartą pasižymėjęs Lukas Lekavičius – 59:36. Iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo D.Songaila, savo paties metimą kartojo T.Dimša (63:39). Septynioliktąjį tašką T.Dimša rinko pataikydamas tritaškį iš kairiojo krašto, netrukus iš kito krašto tolimą metimą smeigė A.Milaknis – 69:39. „Nevėžio“ krepšininkai nepasimetė ir atsakė šešiais taškais be atsako (69:45). Tiesa, čia pat krepšio link pranėrė L.Lekavičius, keturis taškus į savo kraitį įsirašė E.Ulanovas – 75:47.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo R.Javtoko ir A.Milaknio blokais, baudą įmetė E.Ulanovas, užsitęsusią tylą „Žalgirio“ arenoje nutraukė galingas R.Javtoko dėjimas – 78:49. Apie save priminė rezultatyviausias rungtynių žaidėjas T.Dimša, dviem gražiais epizodais keturis taškus pridėjo V.Kariniauskas (84:49). Gražų reidą krepšio link surengė V.Lipkevičius, baudas realizavo V.Kariniauskas, o Kėdainių komanda išgyveno septynių minučių taškų badą – 88:49. Nors svečiams pavyko nutraukti nesėkmingą atkarpą, rezultatyviausią karjeros mačą vilkint „Žalgirio“ marškinėlius sužaidęs T.Dimša atvedė Lietuvos čempionus į dar vieną pergalę LKL pirmenybėse – 92:53.