LKF taurės finale triumfavo kauniečiai, Vilniaus „Lietuvos rytui” tęsiasi pergalių badas | Kas vyksta Kaune

Sekmadienį Kaune „Žalgirio“ arenoje baigėsi visą savaitgalį trukęs LKF Didžiosios taurės turnyras, kuriame triumfavo kauniečiai. Finalo dvikovoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo pergalę prieš Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą rezultatu 82:76. Tai jau trečiasis kauniečių laimėjimas šį sezoną prieš amžinuosius varžovus vilniečius.

Mažajame turnyro finale Šiaulių „Šiauliai” įveikė Utenos “Juventus” ekipą.

Mačą dėl trofėjaus taikliais metimais pradėjo Vilniaus komanda (5:0), netrukus „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė prie baudų metimų linijos stojęs Edgaras Ulanovas – 1:5. Svečiai surinko dar keturis taškus be atsako ir minutės pertraukėlės prašė žaidimu nepatenkintas Gintaras Krapikas (1:9). Po pasitarimo „Lietuvos rytas“ pridėjo dvitaškį (1:11), o pirmuosius Lietuvos čempionų taškus iš žaidimo tritaškiu pelnė nuo suolo pakilęs Paulius Jankūnas – 4:11. Prasiveržimą atliko Willas Cherry, agresyviai sužaidęs komandos kapitonas P.Jankūnas sumetė baudas, tačiau priekyje vis dar buvo solidžiai rungtynes pradėję varžovai (8:16). Tvirta Roberto Javtoko užtvara pasinaudojęs W.Cherry taikliai metė iš vidutinio nuotolio, deficitą po puikaus Jameso Andersono perdavimo dėjimu mažino Artūras Gudaitis – 12:16. Komandiškai žaidęs J.Andersonas ketvirčio pabaigoje atliko trečiąjį rezultatyvų perdavimą, kurį dar dviem taškais pavertė A.Gudaitis, oponentą pergudravęs dvitaškį įmetė Artūras Milaknis, bet po pirmųjų dešimties minučių priekyje išliko sostinės krepšininkai – 16:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje prie trijų taškų linijos likusį Luką Lekavičių pastebėjo E.Ulanovas (19:23), už Artūros Valeikos paprastą ir techninę pražangas tris baudas sumetė P.Jankūnas – 22:23. Čia pat tritaškį smeigė A.Milaknis bei pirmą kartą finalo rungtynėse į priekį išsiveržė Kauno komanda – 25:23. Atkarpą iki 11:0 tęsė iš po krepšio pataikęs E.Ulanovas (27:23), reidą arčiau krepšio rezultatyviai užbaigė L.Lekavičius – 29:26. „Žalgiris“ naudojosi tuo, jog varžovai greitai susirinko keturias komandines pražangas ir pavojingai nutolo: tritaškiais žiūrovus iš vietų kėlė E.Ulanovas ir W.Cherry, baudų metimus pridėjo A.Gudaitis – 41:28. Prieš didžiąją pertrauką svečių negailėjo Siimas-Sanderis Vene. Žalgirietis surinko septynis taškus ir išlaikė saugų savo komandos pranašumą – 46:32.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui iš vidutinio nuotolio pataikė E.Ulanovas (48:34), bet po sėkmingos vilniečių atkarpos minutės pertraukėlės nusprendė prašyti Kauno komandos trenerių štabas – 48:40. Po jos individualų reidą surengė pirmuosius taškus pelnęs J.Andersonas, tačiau traumą patyrė A.Gudaitis. Jį pakeitęs Darius Songaila pasižymėjo po W.Cherry perdavimo (52:43), o po amerikiečio tritaškio kauniečiai susigrąžino dviženklę persvarą – 55:45. Visgi, kitoje aikštės pusėje nesportiškai pasielgęs atitinkama pražanga nubaustas buvo D.Songaila ir „Lietuvos rytas“ pastebimai artėjo – 55:51. Svarbiu metu pasižymėjo P.Jankūnas, kėlinį sau įprastu metimu užbaigė L.Lekavičius bei Lietuvos čempionai prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo saugų atotrūkį – 59:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dvi baudas realizavo S.Vene (61:53), vienu judesiu Antaną Kavaliauską pergudravo ir dėjimą atliko Robertas Javtokas – 63:55. Kėliniui įsibėgėjus pasipylė tritaškių lietus: vieną įskraidino S.Vene, du – E.Ulanovas bei „Žalgiris“ žingsnis po žingsnio artėjo pirmosios vietos link – 72:59. Tiesa, vilniečiai rankų nenuleido ir privertė minutės pertraukėlės paimti G.Krapiką (72:63). Po jos intrigos neliko nė kvapo: sudėtingą prasiveržimą gražiu metimu užbaigė A.Milaknis, dėjimu ovacijų audrą sukėlė R.Javtokas, o ant bedugnės krašto atsidūrę sostinės krepšininkai užsidirbo pelnytą nesportinę pražangą – 79:67. Per likusį laiką varžovai panaudojo spaudimą ir pabandė sukurti stebuklą, tačiau visus jų bandymus užbaigė baudas realizavę E.Ulanovas ir A.Milaknis. Finale užtikrintai triumfavę Lietuvos čempionai pratęsė pagrindinių konkurentų titulų badą – 82:76.